ԱՌՈՂՋԱՊԱՀՈՒԹՅԱՆ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ԿԱԶՄԱԿԵՐՊՈՒԹՅԱՆ ՏՎՅԱԼՆԵՐԻ ՀԱՄԱՁԱՅՆ` ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ ԿՅԱՆՔԻ ՄԻՋԻՆ ՏԵՎՈՂՈՒԹՅՈՒՆԸ ԿԱԶՄՈՒՄ Է 75 ՏԱՐԻ
28 նոյեմբերի 2001 - 22:25 AMT  10:04 GMT
90-ական թվականների կեսերին հանրապետությունում դիտվում էր կյանքի միջին տեւողության անկում, սակայն, սկսած 1999 թվականից նկատվում է հակառակ գործընթաց:
ԺՈՂՈՎՐԴԱԴԵՄՈԿՐԱՏԱԿԱՆ ԿՈՒՍԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ԱՌԱՋՆՈՐԴՆԵՐԸ ՀՐԱԺԱՐՎՈՒՄ ԵՆ ԻՐԵՆՑ ԱՌԱՋԱՐԿՎԱԾ ՆԱԽԱՐԱՐԱԿԱՆ ՊԱՇՏՈՆՆԵՐԻՑ
28 նոյեմբերի 2001 - 22:24 AMT  10:04 GMT
Կուսակցությունը գրանցվել է մեկուկես ամիս առաջ: Նրա հիմնադիրներն են Ժողովրդական կուսակցության նախկին ղեկավարները, որոնք լքեցին կուսակցության շարքերը նրա այժմյան ղեկավար Ստեփան Դեմիրճյանի հետ տարաձայնությունների պատճառով:
ԱՊՀ ՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՂԵԿԱՎԱՐՆԵՐԻ ՎԵՀԱԺՈՂՈՎԻ ՇՐՋԱՆԱԿՆԵՐՈՒՄ ԿԿԱՅԱՆԱՆ ՌՈԲԵՐՏ ՔՈՉԱՐՅԱՆԻ ԵՎ ՀԵՅԴԱՐ ԱԼԻԵՎԻ ԲԱՆԱԿՑՈՒՑՅՈՒՆՆԵՐԸ
28 նոյեմբերի 2001 - 20:54 AMT  10:04 GMT
Ավելի ուշ Հայաստանի ու Ադրբեջանի նախագահներին կմիանա Ռուսաստանի ղեկավար Վլադիմիր Պուտինը:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՂԵԿԱՎԱՐՈՒԹՅՈՒՆԸ ՈՂՋՈՒՆՈՒՄ Է ՀԵՅԴԱՐ ԱԼԻԵՎԻ ԼԱՎԱՏԵՍՈՒԹՅՈՒՆԸ
Երեկ կայացած մամլո ասուլիսում Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Վարդան Օսկանյանը ընդգծել է, որ Հայստանի ղեկավարությունը ողջունում է Հեյդար Ալիեւի հայտարարությունը հաջորդ տարվա ընթացքում ղարաբաղյան հակամարտությունը խաղաղ ճանապարհով կարգավորելու մասին:
ԼՂՀ-ՈՒՄ ԲՆԱԿՉՈՒԹՅԱՆ ԲՆԱԿԱՆ ԱՃԻ ՑՈՒՑԱՆԻՇԸ ԿՏՐՈՒԿ ԲԱՐՁՐԱՑԵԼ Է
28 նոյեմբերի 2001 - 20:53 AMT  10:04 GMT
ԼՂՀ բնակչության բնական աճը նշված ժամանակահատվածում կազմել է 937 մարդ, ինչը 27,3 տոկոսով գերազանցում է անցյալ տարվա համապատասխան ցուցանիշը:
ՎԻԼԱՅԱԹ ԳՈՒԼԻԵՎԻ ԽՈՍՔԵՐՈՎ` ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԵՎ ԱԴՐԲԵՋԱՆԻ ՆԱԽԱԳԱՀՆԵՐԻ ՄՈՍԿՈՎՅԱՆ ՀԱՆԴԻՊՈՒՄԻՑ ՇԱՏ ԲԱՆ Է ԿԱԽՎԱԾ
28 նոյեմբերի 2001 - 20:52 AMT  10:04 GMT
Մեկնաբանելով հայաստանյան որոշ քաղաքական գործիչների հայտարարությունները այդ բանակցությունների անիմաստ լինելու վերաբերյալ` Գուլիեւը գնահատել է դրանք որպես «չափազանց սխալ դիրքորոշում»:
ԲԱՔՈՒՆ ՀՈՒՅՍ ՈՒՆԻ, ՈՐ ԱՄԵՐԻԿԱՅԻ ՀԱՅԴԱՏԻ ՀԱՆՁՆԱԽՄԲԻ ՈՒ ԱՄԵՐԻԿԱՅԻ ՀԱՅԿԱԿԱՆ ՀԱՄԱԳՈՒՄԱՐԻ ՄԻՋԵՎ ԾԱԳԱԾ ՏԱՐԱՁԱՅՆՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ ԿԹՈՒԼԱՑՆԵՆ ԱՄՆ-Ի ՀԱՅԿԱԿԱՆ ԼՈԲԲԻՆ
28 նոյեմբերի 2001 - 20:51 AMT  10:04 GMT
Ադրբեջանի միլի մեջլիսի պատգամավոր Հասիմ Մոլազացեն, որը ներկայացնում է այդ երկրի խորհրդարանը ԵԽԽՎ-ում, Բաքվի թերթերից մեկին տրված հարցազրույցում հայտարարել է, որ Ամերիկայի հիմնական հայկական լոբբիստական կառույցներում նախանշվող տարաձայնությունները ձեռնտու են Ադրբեջանի համար:
ԱԴՐԴԵՋԱՆԻ ԱԳՆ ՂԵԿԱՎԱՐԻ ԽՈՍՔԵՐՈՎ` ԵՎՐՈՊԱՆ ՉԻ ԿԱՐՈՂ ՍՏԻՊԵԼ ԲԱՔՎԻՆ ՏՆՏԵՍԱԿԱՆ ԿԱՊԵՐ ՀԱՍՏԱՏԵԼ ԵՐԵՎԱՆԻ ՀԵՏ
Անդրադառնալով դեկտեմբերի 3-ից 4-ը կայանալիք ԱՊՀ երկրների ԱԳՆ ղեկավարների նիստին` Գուլիեւը ասել է, որ չի սպասում որեւէ արմատական փոփոխություններ ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման հարցում: