ԱԴՐԲԵՋԱՆՑԻ ԼՐՏԵՍԸ ՆՇԱՆԱԿՎԵԼ Է ՊԱՇՏՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՆԱԽԱՐԱՐՈՒԹՅԱՆ ՏԵՂԵԿԱՏՎՈՒԹՅԱՆ ՎԱՐՉՈՒԹՅԱՆ ՊԵՏ
Ադրբեջանցի գեներալ Վագիֆ Ռասուլովը, որին Ռուսաստանի Անվտանգության դաշնային ծառայությունը մեղադրել էր լրտեսության մեջ, նշանակվել է Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության վարչության պետ: Այդ մասին հաղորդում է «Grani.ru» գործակալությունը:
ԵՐԵՎԱՆՈՒՄ ԲԱՑՎԵԼ Է ԻՐԱՆԻ ԻՍԼԱՄԱԿԱՆ ՀԵՂԱՓՈԽՈՒԹՅԱՆ ՏԱՐԵԴԱՐՁԻՆ ՆՎԻՐԱՎԾ ՑՈՒՑԱՀԱՆԴԵՍ
3 փետրվարի 2003 - 22:32 AMT  23:48 GMT
Ինչպես բացման արարողության ժամանակ նշեց ՀՀ մշակույթի, սպորտի եւ երիտասարդության հարցերով նախարարի տեղակալ Կարեն Արիստակեսյանը, Հայաստանը մեծ նշանակություն է տալիս Իրանի հետ համագործակցությանը ինչպես մշակութային, այնպես էլ տնտեսական ոլորտներում:
ՀԱՅԱՍՏԱՆ ՕՐԱԿԱՆ ՄՈՒՏՔ Է ԳՈՐԾՈՒՄ ՇՈՒՐՋ 6 ՄԼՆ ԽՄ ԲՆԱԿԱՆ ԳԱԶ
3 փետրվարի 2003 - 22:02 AMT  23:48 GMT
«Հյուսիսային Կովկաս- Անդրկովկաս» վնասված հիմնական գազատարի վերականգնման աշխատանքները շարունակվում են:
ԷԴՈՒԱՐԴ ՇԵՎԱՐՆԱԴՁԵՆ ԿՐԿԻՆ ՔԱՂԱՔԱԿԱՆ ՊԱՅՄԱՆՆԵՐ Է ԱՌԱՋԱԴՐԵԼ ԱԲԽԱԶԻԱՅՈՎ ԵՐԿԱԹՈՒՂԱՅԻՆ ՀԱՂՈՐԴԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆԸ ԲԱՑԵԼՈՒ ՀԱՄԱՐ
3 փետրվարի 2003 - 22:01 AMT  23:48 GMT
«Վրաստանը պատրաստ է բացել երկաթուղային հաղորդակցությունը ոչ միայն մինչեւ Սուխումի, այլ նաեւ մինչեւ Թբիլիսի, այնուհետեւ` Հայաստան եւ Ադրբեջան, սակայն Աբխազիա փախստականների վերադարձին համընթաց»,- ասել է Վրաստանի նախագահը:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՎԱՐՉԱՊԵՏԸ ՆԱԽԱԳԱՀԱԿԱՆ ԸՆՏՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐՈՒՄ ՄՏԱԴԻՐ ՉԷ ԱՋԱԿՑԵԼ «ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆ» ԿՈՒՍԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ԱՌԱՋՆՈՐԴ ԱՐԱՄ ՍԱՐԳՍՅԱՆԻՆ
3 փետրվարի 2003 - 22:00 AMT  23:48 GMT
Ինչպես ասվում է այսօր ՀՀ կառավարության մամլո ծառայության կողմից տարածված վարչապետի հայտարարության մեջ, «իր արտահերթ համագումարում Հանրապետական կուսակցությունը հստակ եւ հիմնավորված որոշում է ընդունել 1998 թվականին Ռոբերտ Քոչարյանի հետ սկսած համագործակցությունը շարունակելու վերաբերյալ»:
ՊԵՆՏԱԳՈՆԸ ԱՇԽՈՒԺԱՑՆՈՒՄ Է ՀԱՄԱԳՈՐԾԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆԸ ԱԴՐԲԵՋԱՆԻ ՀԵՏ
3 փետրվարի 2003 - 21:57 AMT  23:48 GMT
Փետրվարի վերջին Բաքու կժամանի Պենտագոնի բարձրաստիճան ներկայացուցիչների պատվիրակությունը, որն Ադրբեջանի իշխանությունների հետ կքննարկի քաղաքական բնույթի հարցեր, մասնավորապես, իրավիճակը Ազատության աջակցման ակտի 907-րդ ուղղման շուրջ, որն ԱՄՆ ընկերություններին արգելում է զենք վաճառել Ադրբեջանին:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՆԱԽԱԳԱՀԱԿԱՆ ԸՆՏՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻՆ ԿՄԱՍՆԱԿՑԻ ՔՐԵԱԿԱՏԱՐՈՂԱԿԱՆ ՀԻՄՆԱՐԿՆԵՐՈՒՄ ԳՏՆՎՈՂ ՇՈՒՐՋ 600 ՔԱՂԱՔԱՑԻ
3 փետրվարի 2003 - 21:56 AMT  23:48 GMT
Նրանք այն անձիք են, որոնց նկատմամբ դատարանը դեռ որոշում չի կայացրել:
ՀԱՅԿԱԿԱՆ ԱԷԿ-Ը ԿՓԱԿՎԻ ՄԻԱՅՆ ԷԼԵԿՏՐԱԷՆԵՐԳԻԱՅԻ ԱՅԼԸՆՏՐԱՆՔԱՅԻՆ ԱՂԲՅՈՒՐՆԵՐԻ ԱՌԿԱՅՈՒԹՅԱՆ ԴԵՊՔՈՒՄ
3 փետրվարի 2003 - 21:55 AMT  23:48 GMT
Այդ մասին հայտարարել է Հայաստանի էներգետիկայի նախարար Արմեն Մովսիսյանը:
ԹՈՒՐՔԻԱՆ ԲԱՑ Է ԹՈՂԵԼ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԵՏ ՀԱՐԱԲԵՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ ԿԱՐԳԱՎՈՐԵԼՈՒ «ՈՍԿԵ ՀՆԱՐԱՎՈՐՈՒԹՅՈՒՆԸ»
3 փետրվարի 2003 - 18:48 AMT  23:48 GMT
Այդ մասին, հանդես գալով Փարիզում «Pro Armenia» միջազգային կոնֆերանսում, հայտարարել է Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Վարդան Օսկանյանը:
ԵՐԵՎԱՆ ԿԺԱՄԱՆԻ ԵԽԽՎ ԱՌԱՔԵԼՈՒԹՅՈՒՆԸ, ՈՐԸ ԿՀԵՏԵՎԻ ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ ՆԱԽԱԳԱՀԱԿԱՆ ԸՆՏՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ԸՆԹԱՑՔԻՆ
3 փետրվարի 2003 - 18:47 AMT  23:48 GMT
Եվրոպացի 10 պատգամավորներից բաղկացած պատվիրակությունը կգլխավորի Հայաստանի գծով ԵԽԽՎ զեկուցող Իրժի Յասկերնին: