ԱՐԵՎՄՈՒՏՔԻ ԵՐԿՐՆԵՐԸ, ԻՐԱՆԸ ԵՎ ԹՈՒՐՔԻԱՆ ՊԵՏՔ Է ՄԻՋՆՈՐԴԵՆ ՂԱՐԱԲԱՂՅԱՆ ՀԱԿԱՄԱՐՏՈՒԹՅԱՆ ԿԱՐԳԱՎՈՐՄԱՆԸ, ԳՏՆՈՒՄ Է ԹՈՒՐՔԻԱՅԻ ՆԱԽԿԻՆ ՆԱԽԱԳԱՀԸ
3 մայիսի 2003 - 21:30 AMT  22:46 GMT
Սուլեյման Դեմիրելի խոսքերով` այդ երկրները պետք է օգնեն Հայաստանի եւ Ադրբեջանի կառավարություններին գտնել խնդրի կարգավորման փոխզիջումային տարբերակ:
ԳԵՐՄԱՆԱՑԻ ԻՐԱԲԱՆԸ ՊԱՏՐԱՍՏ Է ՕԳՆԵԼ ՖԱՇԻՍՏԱԿԱՆ ՀԱՄԱԿԵՆՏՐՈՆԱՑՄԱՆ ՃԱՄԲԱՐՆԵՐՈՒՄ ՆԱԽԿԻՆ ՀԱՅ ԿԱԼԱՆԱՎՈՐՆԵՐԻՆ ՓՈԽՀԱՏՈՒՑՈՒՄ ՍՏԱՆԱԼՈՒ ԳՈՐԾՈՒՄ
3 մայիսի 2003 - 21:20 AMT  22:46 GMT
Հայաստան կատարած իր վերջին ուղեւորության ընթացքում Թաշջյանը շուրջ 200 եվրո է վճարել գերմանական համակենտրոնացման ճամբարների նախկին կալանավորներին:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԸ ԵՎ ԻՐԱՆԸ ԿՍՏՈՐԱԳՐԵՆ ՀԱՄԱԳՈՐԾԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ԵՐԿԱՄՅԱ ԾՐԱԳԻՐ ԿՐԹՈՒԹՅԱՆ ՈԼՈՐՏՈՒՄ
3 մայիսի 2003 - 20:47 AMT  22:46 GMT
Փաստաթուղթը կստորգրվի Իրանի գիտության, հետազոտությունների եւ տեխնոլոգիաների նախարար Մուսթաֆա Մոինի գլխավորած պատիվիրակության մայիսի 5-ին Երեւան կատարելիք այցի ընթացքում:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԸՆԴԴԻՄՈՒԹՅՈՒՆՆ ԱՌԱՋԱՐԿՈՒՄ Է ԽՈՐՀՐԴԱՐԱՆԱԿԱՆ ԸՆՏՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՔՎԵԱԹԵՐԹԻԿՆԵՐԸ ՏՊԵԼ ԱՐՏԱՍԱՀՄԱՆՈՒՄ
3 մայիսի 2003 - 19:44 AMT  22:46 GMT
«Խորհրդարանական արդար ընտրությունների անցկացման համար» Հայաստանի ընդդիմադիր ուժերն առաջարկում են տպել պաշտպանիչ նշաններով ընտրական քվեաթերթիկներ, ընդ որում` արտասահմանում:
ՀՈԼԻՎՈՒԴՈՒՄ ԿԿԱՅԱՆԱ «ԳԵՐՄԱՆԻԱՆ ԵՎ ԳԱՂՏՆԻ ՑԵՂԱՍՊԱՆՈՒԹՅՈՒՆԸ» ՖԻԼՄԻ ՑՈՒՑԱԴՐՈՒՄԸ` ՆՎԻՐՎԱԾ ՀԱՅՈՑ ՑԵՂԱՍՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ԹԵՄԱՅԻՆ
3 մայիսի 2003 - 19:31 AMT  22:46 GMT
Ինչպես գրում է «Լոս Անջելես թայմզ» թերթը, ֆիլմի ռեժիսոր տնօրեն Մայքլ Հակոբյանն իր ֆիլմում օգտագործել է Հայոց ցեղասպանության մասին վկայող գերմանական փաստաթղթեր ու նամակներ, ինչպես նաեւ հարցազրույցներ Հայոց ցեղասպանության ականատեսների եւ այդ արհավիրքից փրկվածների հետ:
ԱԴՐԲԵՋԱՆԸ ՀՐԱԺԱՐՎՈՒՄ Է ԻՐԱՆԻ ԿՈՂՄԻՑ ԱՌԱՋԱՐԿՎԱԾ ՏԱՐԱԾԱՇՐՋԱՆԱՅԻՆ ԱՆՎՏԱՆԳՈՒԹՅԱՆ ՀԱՄԱԿԱՐԳԻՑ
3 մայիսի 2003 - 19:29 AMT  22:46 GMT
Ադրբեջանի նախագահի աշխատակազմի արտաքին կապերի բաժնի վարիչ Նովրուզ Մամեդովի խոսքերով` «Ադրբեջանն այդ խնդիրը լուծում է երկկողմ եւ բազմակողմ հարաբերությունների միջոցով, ինչպես նաեւ միջազգային կազմակերպությունների հետ համագործակցելու ճանապարհով»: