ՀԱՅԱՍՏԱՆԸ ՄՏԱԴԻՐ Է ՄԻԱՆԱԼ «ՀՅՈՒՍԻՍ-ՀԱՐԱՎ» ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՓՈԽԱԴՐԱՄԻՋԱՆՑՔԻՆ
Ռուսաստանն առաջարկում է ստեղծել «Հյուսիս-Հարավ» միջազգային փոխադրամիջանցքի (ՄՓՄ) զարգացման գծով միջազգային կոնսորցիում:
ՀԱՅՈՑ ՑԵՂԱՍՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՀԱՐՑԻ ՆԿԱՏՄԱՄԲ ԱՆԿԱՐԱՅԻ ՎԵՐԱԲԵՐՄՈՒՆՔՈՒՄ ԴՐԱԿԱՆ ՇԱՐԺ Է ՆԿԱՏՎՈՒՄ, ԳՏՆՈՒՄ Է ՀՀ ԱԳՆ ՂԵԿԱՎԱՐԸ
6 մայիսի 2003 - 22:51 AMT  09:35 GMT
«Ցեղասպանություն» բառի օգտագործումն այլեւս արգելված չէ, եւ այն փաստը, որ այսօր այդ մասին ազատ խոսվում է` դրական շարժ է», - ասել է Վարդան Օսկանյանը:
ՀԱՐԱՎԱՅԻՆ ԿՈՎԿԱՍՈՒՄ ԵՎ ՆՐԱ ՇՈՒՐՋ ՏԵՂԻ ԵՆ ՈՒՆԵՆՈՒՄ ԼՈՒՐՋ ԳՈՐԾԸՆԹԱՑՆԵՐ, ՈՐՈՆՔ ԱԶԴՈՒՄ ԵՆ ՆԱԵՎ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՎՐԱ, ՀԱՅՏԱՐԱՐԵԼ Է ՀՀ ԱԳՆ ՂԵԿԱՎԱՐԸ
6 մայիսի 2003 - 22:50 AMT  09:35 GMT
Մասնավորապես, Վարդան Օսկանյանի կարծիքով, Իրաքի վերաբերյալ մի շարք արդիական հարցերի լուծումից կախված է նաեւ, ինչպիսի զարգացում կստանան Հայաստանում տնտեսական առաջընտացը եւ անվտանգության խնդիրները:
ԵՐԵՎԱՆՈՒՄ ԲԱՑՎԵԼ Է ՀԱՄԱՀԱՅԿԱԿԱՆ ՀԱՐՑԵՐԻ ՔՆՆԱՐԿՄԱՆ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՀԱՄԱԺՈՂՈՎԸ
6 մայիսի 2003 - 22:07 AMT  09:35 GMT
Ինչպես համաժողովի բացմանը հայտնել է Հայաստանի ԱԳՆ ղեկավար Վարդան Օսկանյանը, «իրավիճակը մեր տարածաշրջանում բարդանում է, եւ մենք տարեց տարի զգում ենք միասնական եւ համաձայնեցված աշխատանքի անհրաժեշտությունը»:
ԵԹԵ ԱԴՐԲԵՋԱՆԸ ՆՈՐ ՊԱՏԵՐԱԶՄ ՍԿՍԻ, ՄԵՆՔ ՊԱՏՐԱՍՏ ԵՆՔ ԱՐԺԱՆԱՎԱՅԵԼ ՀԱԿԱՀԱՐՎԱԾ ՏԱԼ, ՀԱՅՏԱՐԱՐԵԼ Է ԼԵՌՆԱՅԻՆ ՂԱՐԱԲԱՂԻ ՊԱՇՏՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՆԱԽԱՐԱՐԸ
6 մայիսի 2003 - 22:06 AMT  09:35 GMT
Սեյրան Օհանյանի խոսքերով, «ոչ Ղարաբաղի, եւ ոչ էլ Ադրբեջանի զինվորականները պատերազմ չեն ցանկանում»:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԸ ՀԱՍԵԼ Է ՏՆՏԵՍԱԿԱՆ ԱՃԻ ԲԱՐՁՐ ՏԵՄՊԵՐԻ, ՀԱՅՏԱՐԱՐԵԼ Է ԱՄՆ ՖԻՆԱՆՍՆԵՐԻ ՓՈԽՆԱԽԱՐԱՐԸ
6 մայիսի 2003 - 19:40 AMT  09:35 GMT
«Հայաստանը լավ օրինակ է մի երկրի, որը նվիրված է իր տնտեսությունը բացելու գործընթացին»,- հայտարարել է ԱՄՆ ֆինանսների փոխնախարար Ջոն Թեյլորը` ելույթ ունենալով Տաշքենդում` Վերակառուցման եւ զարգացման Եվրոպական բանկի կառավարիչների խորհրդի նիստում:
ՀԱՄԱՊԱՏԱՍԽԱՆ ԼԻԱԶՈՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ԱՌԿԱՅՈՒԹՅԱՆ ԴԵՊՔՈՒՄ ՆԱՏՕ-Ն ԿԱՐՈՂ Է ՄԻԱՆԱԼ ՂԱՐԱԲԱՂՅԱՆ ՀԱԿԱՄԱՐՏՈՒԹՅԱՆ ԿԱՐԳԱՎՈՐՄԱՆԸ
6 մայիսի 2003 - 19:25 AMT  09:35 GMT
Այդ մասին Բաքվում հայտարարել է Հարավ-արեւելյան Եվրոպայում ՆԱՏՕ-ի միավորված ուժերի հրամանատար, թուրք գեներալ Օքթար Աթամանը:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԱԳՆ ՂԵԿԱՎԱՐԸ ԿՄԱՍՆԱԿՑԻ ԵՎՐԱԽՈՐՀՐԴԻ ԱՆԴԱՄ-ԵՐԿՐՆԵՐԻ ԱԳ ՆԱԽԱՐԱՐՆԵՐԻ ԿՈՄԻՏԵԻ ՆԻՍՏԻՆ
6 մայիսի 2003 - 19:06 AMT  09:35 GMT
Մայիսի 14-15-ը Հայաստանի ԱԳՆ ղեկավարը կմասնակցի Սթրասբուրգում կայանալիք Եվրախորհրդի անդամ-երկրների արտաքին գործերի նախարարների կոմիտեի 112-րդ նիստին: