ԻՐԱՆԻ ԲԱՆԱԿԸ ԲԱՔՈՒ ԿՀԱՍՆԻ ԵՐԵՔ ՕՐՈՒՄ, ԵՆԹԱԴՐՈՒՄ Է «ՆԵԶԱՎԻՍԻՄԱՅԱ ԳԱԶԵՏԱ» ԹԵՐԹԸ
Չնայած պաշտոնական Բաքուն հերքում է ամերիկյան «հակաիրնյան դաշինքում» Ադրբեջանի մասնակցության մասին տեղեկատվությունները, սակայն ռուսաստանյան մամուլը շարունակում է վերլուծել Իրանի դեմ ռազմական հարձակմանը Բաքվի մասնակցության հնարավոր հետեւանքները:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՊԱՏՎԻՐԱԿՈՒԹՅՈՒՆԸ ՄԱՍՆԱԿՑՈՒՄ Է ԱՊՀ ԵՐԿՐՆԵՐԻ ԵՐԿԱԹՈՒՂԱՅԻՆ ԳԵՐԱՏԵՍՉՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՀԱՄԱԺՈՂՈՎԻՆ
3 հունիսի 2003 - 22:44 AMT  17:23 GMT
Օրակարգի հիմնական հարցը լինելու է 2003-2004 թթ. գնացքների երթեւեկության եւ միջազգային երթուղիների կարգի ժամանակացույցերի մշակումը:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԿԵՆՏՐՈՆԱԿԱՆ ԲԱՆԿԻ ՂԵԿԱՎԱՐԸ ՄԵԿՆԵԼ Է ՍԱՆԿՏ ՊԵՏԵՐԲՈՒՐԳ` ՄԱՍՆԱԿՑԵԼՈՒ ԲԱՆԿԱՅԻՆ ԿՈՆԳՐԵՍՈՒՄ
3 հունիսի 2003 - 22:43 AMT  17:23 GMT
«Բանկային համակարգը եւ կայուն տնտեսական աճ» թեմայով կոնգրեսը, որին կմասնակցեն ԱՊՀ երկրների կենտրոնական եւ կոմերցիոն բանկերի ղեկավարները, տեղի կունենա հունիսի 4-7:
ԵՐԵՎԱՆՈՒՄ ԲԱՑՎԵԼ Է ԱՊՀ ՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՀԱՏՈՒԿ ԾԱՌԱՅՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՂԵԿԱՎԱՐՆԵՐԻ ՆԻՍՏԸ
3 հունիսի 2003 - 22:42 AMT  17:23 GMT
Երկօրյա նիստի ընթացքում այլ հարցերի թվում նախատեսվում է քննարկել ահաբեկչության դեմ պայքարում համագործակցության հեռանկարները:
ՀԱՍԵԼ Է ՀԱՅՈՑ ՑԵՂԱՍՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՃԱՆԱՉՄԱՆ ՀԱՐՄԱՐ ԺԱՄԱՆԱԿԸ, ԳՏՆՈՒՄ Է ԱՄՆ ՆԱԽԱԳԱՀԻ ԱՊԱԳԱ ԹԵԿՆԱԾՈՒՆ
3 հունիսի 2003 - 20:09 AMT  17:23 GMT
Հանդիպելով ԱՄՆ հայ համայնքի առաջնորդներին` սենատոր Ջոն Էդվարդսը քննարկել է հարցերի լայն շրջանակ, որում ներառված էին ԱՄՆ կողմից հայոց ցեղասպանության ճանաչումը, Հայաստանին եւ Լեռնային Ղարաբաղին օգնությունը, ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորումը:
ԱԴՐԲԵՋԱՆՈՒՄ ՆԱԽԱԳԱՀԱԿԱՆ ԸՆՏՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ ԿԿԱՅԱՆԱՆ ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ 15-ԻՆ
3 հունիսի 2003 - 19:36 AMT  17:23 GMT
Ներկայումս պետության ղեկավարի պաշտոնին հավակնում են գործող նախագահ Հեյդար Ալիեւը եւ ընդդիմադիր 5 քաղաքական գործիչ:
ԵՐԵՎԱՆՈՒՄ ԿՔՆՆԱՐԿՎԵՆ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԵՎ ՌՈՒՍԱՍՏԱՆԻ ՀԱՐԱՎԻ ՄԻՋԵՎ ՀԱՄԱԳՈՐԾԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ԱԿՏԻՎԱՑՄԱՆ ՀԱՐՑԵՐ
3 հունիսի 2003 - 19:34 AMT  17:23 GMT
Այսօր եռօրյա այցով Հայաստան է ժամանում ՌԴ Հարավային դաշնային մարզում Ռուսաստանի նախագահի լիազոր ներկայացուցիչ Վիկտոր Կազանցեւը:
ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿՅԱՆ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՓԱԹԵԹԸ ԿՐԿՆԱԿԻ ԱՆԳԱՄ ԿՆԵՐԿԱՅԱՑՎԻ ՀԱՆՐԱՔՎԵԻ
3 հունիսի 2003 - 19:31 AMT  17:23 GMT
Այդ մասին հայտարարել է ՀՀ նախագահի մամուլի քարտուղար Աշոտ Քոչարյանը:
ԻԼՀԱՄ ԱԼԻԵւՆ ՈւԶՈւՄ Է ԴԱՌՆԱԼ ԿՈՎԿԱՍՅԱՆ ԿԻՄ ՉԵՆ ԻՐԸ
30 մայիսի 2003 - 05:00 AMT  17:23 GMT
Հեյդար Ալիեւը չի առաջարկի իր թեկնածությունը Ադրբեջանում սպասվելիք նախագահական ընտրություններում: Դատելով Բաքվից եկող տեղեկատվությունից` այս հարցն արդեն լուծված է: Երկրի ղեկավարությունն արդեն հաստատել է իշխանության փոխանցման նեոմիապետական սցենարը: Ինչպես եւ սպասելի էր, երկրի ղեկավարն իրեն հաջորդող է նշանակել որդուն: «Յենի Ադրբեջան» իշխող կուսակցությունից կառաջադրվի Իլհամ Ալիեւը: