ԴԱՏԱՐԱՆԸ ԿՍԿՍԻ «ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ 27» ԳՈՐԾՈՎ ՄԵՂԱԴՐՅԱԼՆԵՐԻ ԲՈՂՈՔՆԵՐԻ ԼՍՈՒՄԸ
Առաջին ատյանի դատարանի 2003թ. դեկտեմբերի 2-ի դատավճիռը բողոքարկել են ցմահ բանտարկության դատապարտված Աշոտ Կնյազյանը, Համլետ Ստեփանյանը եւ 14 տարվա ազատազրկման դատապարտված Էդիկ Գրիգորյանը:
ՀՀ ՊԱՇՏՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՆԱԽԱՐԱՐԻ ԴԵՄ ՄԱՀԱՓՈՐՁԻ ՆԱԽԱՊԱՏՐԱՍՏՄԱՆ ԳՈՐԾՈՎ ՄԵՂԱԴՐՅԱԼԻՆ ՍՊԱՌՆՈՒՄ Է 7 ՏԱՐՎԱ ԱԶԱՏԱԶՐԿՈՒՄ
10 հունվարի 2004 - 18:43 AMT  21:48 GMT
Պատժի նման ժամկետ է պահանջել դատախազը նախօրեին Երեւանում կայացած դատական նիստին:
ՀՀ ՊԱՇՏՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՆԱԽԱՐԱՐՈՒԹՅՈՒՆՆ ԱՆԹՈՒՅԼԱՏՐԵԼԻ Է ՀԱՄԱՐՈՒՄ ՆԱՏՕ-Ի ԶՈՐԱՎԱՐԺՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻՆ ՀԱՅ ՍՊԱՆԵՐԻ ՄԱՍՆԱԿՑՈՒԹՅԱՆԸ ԲԱՔՎԻ ԽԱՆԳԱՐԵԼՈՒ ՓՈՐՁԵՐԸ
10 հունվարի 2004 - 18:17 AMT  21:48 GMT
Եթե հայկական կողմին չհաջողվի ստանալ մուտքի արտոնագրեր Թբիլիսիում Ադրբեջանի դեսպանատանը, ապա հայկական պատվիրակությունը կփորձի մուտքի արտոնագրեր ստանալ Բաքվի օդանավակայանում, նշվում է ՀՀ պաշտպանության նախարարության հայտարարությունում:
ԹՈՒՐՔԻԱՅԻ ԱԳՆ ՂԵԿԱՎԱՐԸ ՀԵՐՔԵԼ Է ՀԱՅ-ԹՈՒՐՔԱԿԱՆ ՍԱՀՄԱՆԻ ԲԱՑՄԱՆ ՇՈՒՐՋ ԲԱՆԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ ՏԵՂԵԿԱՏՎՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ
10 հունվարի 2004 - 18:12 AMT  21:48 GMT
Աբդուլահ Գյուլը հայտարարել է Ադրբեջանի, Թուրքիայի եւ Հայաստանի ԱԳՆ ղեկավարների նոր եռակողմ հանդիպում անցկացնելու հնարավորության մասին: