ՀԱՅԱՍՏԱՆՆ ԱՄՆ-ԻՑ ԱԿՆԱԿԱԼՈՒՄ Է ՋԵՔՍՈՆ-ՎԵՆԻԿԻ ՈՒՂՂՄԱՆ ՇՈՒՏԱՓՈՒՅԹ ՎԵՐԱՑՈՒՄ
Հայաստանն ակնկալում է, որ ընթացիկ տարվա օգոստոսին ԱՄՆ Կոնգրեսը օրենսդրորեն կվերացնի Ջեքսոն-Վենիկի ուղղումը, որը նախատեսում է առեւտրային պատժամիջոցներ նախկին ԽՍՀՄ երկրների նկատմամբ, հայտնել է ՀՀ ֆինանսների եւ էկոնոմիկայի նախարար Վարդան Խաչատրյանը:
ԱԴՐԲԵՋԱՆ ՓԱԽԱԾ ԵՐԿՈՒ ՀԱՅԸ ՀԱՑԱԴՈՒԼ ԵՆ ՀԱՅՏԱՐԱՐԵԼ
19 մայիսի 2004 - 00:24 AMT  04:38 GMT
Ռոման Թարյանը եւ Արթուր Ապրեսյանը բողոքում են «ՄԱԿ-ի փախստականների գործերի գերագույն հանձնակատարի Բաքվի ներկայացուցչության կողմից իրենց ճակատագրի անտեսման դեմ, որն ոչ մի կերպ չի աջակցում երրորդ երկրներ նրանց տեղափոխման հարցի լուծմանը»:
ԻՐԱՎԻՃԱԿԸ ԾԱԼԿԱՅԻ ՇՐՋԱՆՈՒՄ ԿԱՅՈՒՆԱՑԵԼ Է, ՀԱՅՏԱՐԱՐԵԼ Է ՎՐԱՍՏԱՆԻ ՆԳՆ ՂԵԿԱՎԱՐԸ
18 մայիսի 2004 - 23:47 AMT  04:38 GMT
Այսօր հանդիպելով Ծալկայի բնակիչների եւ իշխանությունների հետ` Բարամիձեն հայտարարել է, որ «ներկայումս շրջանում իրավակարգի պահպանման համար հատուկ միջոցառումների անցկացման անհրաժեշտություն չկա»:
ԱԴՐԲԵՋԱՆԻ «ՂԱՐԱԲԱՂԻ ԱԶԱՏԱԳՐՈՂՆԵՐԸ» ՎՐԴՈՎՎԱԾ ԵՆ ԼՂՀ-Ի ՀԵՏ ԱՐՏԱՍԱՀՄԱՆՅԱՆ ՖԻՐՄԱՆԵՐԻ ՀԱՄԱԳՈՐԾԱԿՑՈՒԹՅԱՄԲ
18 մայիսի 2004 - 23:16 AMT  04:38 GMT
Ղարաբաղի ազատագրման ադրբեջանական կազմակերպությունը նախատեսում է բողոքի ակցիաներ կազմակերպել Իրանի,ԱՄՆ,Կանադայի, Ֆրանսիայի եւ այլ երկրների դեսպանատների առջեւ, որոնց ներկայացուցիչները ձեռներեցությամբ են զբաղվում Լեռնային Ղարաբաղում:
«ԿՈՎԿԱՍՅԱՆ ՔԱՌՅԱԿԸ» ԿՀԱՎԱՔՎԻ ՀՈՒՆԻՍԻ ՎԵՐՋԻՆ
18 մայիսի 2004 - 22:38 AMT  04:38 GMT
Նման պայմանավորվածություն ձեռք է բերվել «քառյակի» անդամների` Ադրբեջանի, Հայաստանի, Վրաստանի եւ Ռուսաստանի խորհրդարանների ղեկավարների Ստրասբուրգում կայացած երկկողմ հանդիպումների ընթացքում` միջազգային խորհրդարանական խորհրդաժողովի շրջանակներում:
ՀԱՅԱՍՏԱԱՆԻ, ԱԴՐԲԵՋԱՆԻ ԵՎ ՎՐԱՍՏԱՆԻ ԽՈՐՀՐԴԱՐԱՆՆԵՐԻ ՆԱԽԱԳԱՀՆԵՐԸ ՀԱՆԴԻՊԵԼ ԵՆ ՍԹՐԱՍԲՈՒՐԳՈՒՄ
18 մայիսի 2004 - 22:23 AMT  04:38 GMT
Հանդիպման ընթացքում Արթուր Բաղդասարյանը, Մուրթազ Ալեսքերովը եւ Նինո Բուրջանաձեն քննարկել են Կովկասյան կայունության պակտի ստորագրմանը, Հարավկովկասյան երկրների խորհրդարանական ասամբլեայի ստեղծմանը, տարածաշրջանային երկխոսությանն առնչվող հարցեր:
«ՀԱԶԱՐԱՄՅԱԿԻ ՄԱՐՏԱՀՐԱՎԵՐՆԵՐ» ԾՐԱԳՐԻ ՇՐՋԱՆԱԿՆԵՐՈՒՄ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻՆ ԿՏՐԱՄԱԴՐՎԻ ԱՌՆՎԱԶՆ 60 ՄԼՆ ԴՈԼԱՐ
18 մայիսի 2004 - 22:17 AMT  04:38 GMT
Այդ մասին հաղորդել է ՀՀ ֆինանսների եւ էկոնոմիկայի փոխնախարար Դավիթ Ավետիսյանը:
ԵՐԵՎԱՆ Է ԺԱՄԱՆԵԼ ՎԵՐԱԿԱՌՈՒՑՄԱՆ ԵՎ ԶԱՐԳԱՑՄԱՆ ԵՎՐՈՊԱԿԱՆ ԲԱՆԿԻ ՆԱԽԱԳԱՀԸ
18 մայիսի 2004 - 22:12 AMT  04:38 GMT
Տարածաշրջանային բնույթ կրող այցը կապված է ՎԶԵԲ-ի նոր նախաձեռնության հետ` աջակցել բանկի հետ համագործակցող մի շարք զարգացող երկրներին, այդ թվում նաեւ Հայաստանին, Ադրբեջանին եւ Վրաստանին:
ԵՐԵՎԱՆՈՒՄ ՍՊԱՆՎԵԼ Է ԱՄՆ ՄԻ ՔԱՂԱՔԱՑԻ
18 մայիսի 2004 - 18:36 AMT  04:38 GMT
Մայիսի 17-ի երեկոյան Երեւանի կենտրոնում սպանվել է ԱՄՆ քաղաքացի Ջոշուա Հագլանդը:
ՊՐԱՀԱ, ՎԱՐՇԱՎԱ. ՍՏՐԱՍԲՈՒՐԳ...
12 մայիսի 2004 - 05:00 AMT  04:38 GMT
Այսօր Ստրասբուրգում Եվրոպայի միության անդամ-երկրների արտաքին գործերի նախարարների հերթական նիստի շրջանակներում կայացավ Հայաստանի եւ Ադրբեջանի արտաքին քաղաքականության գերատեսչությունների ղեկավարներ Վարդան Օսկանյանի եւ Էլդար Մամեդյարովի երկրորդ հանդիպումը: Բանակցությունների արդյունքներն առայժմ հայտնի չեն: Սակայն հանդիպման օրակարգն արդեն իսկ սուր քննարկում է առաջացրել Երեւանում եւ Բաքվում: