ՀԱՅԱՍՏԱՆԸ ՄԱՍՆԱԿՑՈՒՄ Է ՄԱԿ-Ի ՏՆՏԵՍԱԿԱՆ ԵՎ ՍՈՑԻԱԼԱԿԱՆ ԽՈՐՀՐԴԻ ՆՍՏԱՇՐՋԱՆԻՆ
Հայաստանի կառավարությանը կից Անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի պետ Մանուկ Վարդանյանը նստաշրջանին իր ելույթում հայտարարել է, որ Հայաստանի համար առաջնահերթ խնդիրներից մեկը աղքատության կրճատումն է:
ՌՈՒՍԱՍՏԱՆՈՒՄ ԳՈՐԾՈՒՄ ԷՀԱՅԵՐԻ ԿՈՂՄԻՑ ՂԵԿԱՎԱՐՎՈՂ ՀԻՆԳ ՀԱՆՑԱԽՈՒՄԲ
2 հուլիսի 2004 - 23:37 AMT  16:21 GMT
Ռուսաստանի ներքին գործերի նախարար Ռաշիդ Նուրգալիեւի խոսքերով, նրանք, մասնավորապես, զբաղվում են տնտեսական հանցագործություններով եւ պատվիրված սպանություններով:
ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ ՍՏԵՂԾՎԵԼ Է ՊԵՏԱԿԱՆ ՊԱՀՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ԾԱՌԱՅՈՒԹՅՈՒՆ
2 հուլիսի 2004 - 23:13 AMT  16:21 GMT
Հիմք ընդունելով «Հատուկ պետական պաշտպանության ենթակա անձանց անվտանգության ապահովման մասին» օրենքը, ՀՀ նախագահը հաստատել է այդ ծառայության կանոնադրությունը եւ կառուցվածքը:
ՊՈՒՏԻՆԸ ՄՈՍԿՎԱ Է ՀՐԱՎԻՐԵԼ ԱՊՀ ՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՂԵԿԱՎԱՐՆԵՐԻՆ
2 հուլիսի 2004 - 22:49 AMT  16:21 GMT
Նախագահները ոչ պաշտոնական պայմաններում մտքեր կփոխանակեն Աստանայում սեպտեմբերին կայանալիք ԱՊՀ վեհաժողովի նախապատրաստման հարցի շուրջ, կքննարկեն փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող տարբեր հարցեր:
ՌՈՒՍ ԵՎ ՀԱՅ ՈՍՏԻԿԱՆՆԵՐԸ ԲԱՑԱՀԱՅՏԵԼ ԵՆ ՀԱՆՑԱԽՈՒՄԲ` ՈՐԸ ԿԱՆԱՆՑ ՊՈՌՆԿՈՒԹՅԱՆ ԷՐ ՈՒՂԱՐԿՈՒՄ ԷՄԻՐԱՏՆԵՐ
2 հուլիսի 2004 - 22:38 AMT  16:21 GMT
Հանցագործները աղջիկներին հասցնում էին Մոսկվա, ձեւակերպում էին համապատասխան փաստաթղթեր, որից հետո ուղարկում ՄԱԷ` զբաղվելու պոռնկությամբ:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԵՎ ՌՈՒՍԱՍՏԱՆԻ ԱԳՆ ՂԵԿԱՎԱՐՆԵՐԸ ՄՈՍԿՎԱՅՈՒՄ ԿՔՆՆԱՐԿԵՆ ՂԱՐԱԲԱՂՅԱՆ ԽՆԴԻՐԸ
2 հուլիսի 2004 - 21:58 AMT  16:21 GMT
Հայաստանի եւ Ռուսաստանի ԱԳՆ ղեկավարների բանակցությունների ընթացքում, որոնք կկայանան հուլիսի 6-7` ՀՀ արտգործնախարար Վարդան Օսկանյանի Մոսկվա կատարելիք այցի շրջանակներում, կքննարկվեն նաեւ երկկողմ համագործակցության հարցեր:
ՌՈՒՍԱՍՏԱՆՅԱՆ ԱՐՇԱՎԱԽՈՒՄԲԸ ԱՐԱՐԱՏ ԼԵՌԻ ՎՐԱ ԿՈՐՈՆԻ ՆՈՅԱՆ ՏԱՊԱՆԻ
2 հուլիսի 2004 - 18:04 AMT  16:21 GMT
Հետազոտության ընթացքի մասին ողջ տեղեկությունը կցուցադրվի իրական ժամանակում` «Ռամբլեր Տելեսետ» ցանցում:
ԵՐԿՐԱՇԱՐԺԻ ՀԵՏԵՎԱՆՔՈՎ ԹՈՒՐՔԻԱՅՈՒՄ ԶՈՀՎԵԼ Է ԱՎԵԼԻ ՔԱՆ 20 ՄԱՐԴ
2 հուլիսի 2004 - 17:53 AMT  16:21 GMT
Ցնցնումներ զգացվել են նաեւ Հայաստանում:
ԲԱՔՈՒՆ ԱՆՀԱՆԳՍՏԱՑԱԾ Է ԼԵՌՆԱՅԻՆ ՂԱՐԱԲԱՂԻՆ ՕԳՆՈՒԹՅՈՒՆ ՑՈՒՑԱԲԵՐԵԼՈՒ ԱՄՆ ՄՏԱԴՐՈՒԹՅՈՒՆԻՑ
2 հուլիսի 2004 - 17:52 AMT  16:21 GMT
Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն ընդգծում է, որ նման օգնության ցուցաբերումը կարող է բացական ազդեցություն ունենալ ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման վրա: