ԱՄՆ ՕԺԱՆԴԱԿՈՒԹՅՈՒՆ Է ՑՈՒՑԱԲԵՐՈՒՄ ՀԱԿԱՄԱՐՏՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻՑ ՏՈՒԺԱԾՆԵՐԻՆ, ԱՆԿԱԽ ՆՐԱՆՑ ԳՏՆՎԵԼՈՒ ՎԱՅՐԻՑ, ՀԱՅՏԱՐԱՐԵԼ Է ԴԵՊԱՆԸ
3 հուլիսի 2004 - 20:52 AMT  08:33 GMT
Այս մասին հայտարարել է Ադրբեջանում ԱՄՆ դեսպան Ռինո Հարնիշը` մեկնաբանելով ԼԵռնային Ղարաբաղին 5 մլն դոլար տարամադրելու ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի օտարերկրյա օգնության ենթակոմիտեի որոշման վերաբերյալ Ադրբեջանի ԱԳՆ հայտարարությունը:
ԹՈՒՐՔԻԱՆ ՊԱՏՐԱՍՏՎՈՒՄ Է ԿԱՌՈՒՑԵԼ ԻՐ ՄՈՏ ԵՐԵՔ ԱՏՈՄԱԿԱՅԱՆ
3 հուլիսի 2004 - 20:27 AMT  08:33 GMT
Թուրքիայի էներգետիկայի նախարար Հիլմի Գյուլերի խոսքերով` ներկայումս բանակցություններ են ընթանում ամերիկյան «Westinghouse», գերմանական «Siemens» եւ կանադական «AECL» ընկերությունների հետ` նրանց օգնությամբ եւ մասնակցությամբ Թուրքիայում 2-3 ատոմակայաններ կառուցելու շուրջ:
ԼԵՌՆԱՅԻՆ ՂԱՐԱԲԱՂԻ ՀԱՐՑՈՎ ԵԽԽՎ ԶԵԿՈՒՑՈՂԻ ՊԱՇՏՈՆԻՆ ՀԱՎԱԿՆՈՒՄ ԵՆ ԵՐԿՈՒ ՊԱՏԳԱՄԱՎՈՐ
3 հուլիսի 2004 - 20:07 AMT  08:33 GMT
Թերի Դեւիսի փոխարեն, ԵԽԽՎ-ում Լեռնային Ղարաբաղի հարցով զեկուցող կարող Է նշանակվել կամ Սլավենիայի պատգամավոր, ԵԽԽՎ քաղաքական կոմիտեի նախագահ Ռոման Յակիչը, կամ Էլ սոցիալիստական խմբակցության անդամ, իսպանացի պատգամավոր Մարիա Պյուջը:
ԱՊՀ ԵՐԿՐՆԵՐԻ ՂԵԿԱՎԱՐՆԵՐԸ ՄՈՍԿՎԱՅՈՒՄ ՀԵՏԵՎՈՒՄ ԵՆ ՁԻԱՐՇԱՎԻՆ
3 հուլիսի 2004 - 19:43 AMT  08:33 GMT
Ոչ պաշտոնական համաժողովին Մոսկվա ժամանած ԱՊՀ երկրների 10 նախագահներ հավաքվել են այսօր առավոտյան մոսկովյան ձիարշավարանում, որպեսզի հետեւեն Ռուսաստանի նախագահի մրցանակի համար անցկացվող ձիարշավին:
ԱԴՐԲԵՋԱՆՑԻ «ՂԱՐԱԲԱՂԻ ԱԶԱՏԱԳՐՈՂՆԵՐԸ» ՀԱՅՏԱՐԱՐՈՒՄ ԵՆ, ՈՐ ԹՈՒՅԼ ՉԵՆ ՏԱ ԲԱՐՁՐԱՑՆԵԼ ԲԱՔՎՈՒՄ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԴՐՈՇԸ
3 հուլիսի 2004 - 18:54 AMT  08:33 GMT
Ադրբեջանի «Ղարաբաղի ազատագրման կազմակերպությունը» «չի նստի ձեռքերը ծալած», եթե հայ զինվորականները ժամանեն սեպտեմբերին Բաքու` մասնակցելու ՆԱՏՕ-ի զորավարժություններին, հայտարարել է ՂԱԿ-ի նախագահի տեղակալ Շամիլ Մեհթին:
ԵԽԽՎ ԳԼԽԱՎՈՐ ՔԱՐՏՈՒՂԱՐՆ ԱՅՍՕՐ ԺԱՄԱՆՈՒՄ Է ԵՐԵՎԱՆ
3 հուլիսի 2004 - 18:44 AMT  08:33 GMT
Կկայանան Բ.Հալերի հանդիպումները ՀՀ Ազգային ժողովի խոսնակի եւ Հայաստանի այլ բարձրաստիճան պաշտոնյաների հետ:
ՄՈՍԿՎԱՅՈՒՄ ԸՆԹԱՆՈՒՄ Է ԱՊՀ ՂԵԿԱՎԱՐՆԵՐԻ ՈՉ ՊԱՇՏՈՆԱԿԱՆ ՀԱՆԴԻՊՈՒՄԸ
3 հուլիսի 2004 - 18:43 AMT  08:33 GMT
Նախօրեին Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հրավերով մի շարք ԱՊՀ երկրների ղեկավարների թվում Մոսկվա է ժամանել Հայաստանի նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը: