«Փյունիկը» փորձել է պաշտպանել ֆուտբոլիստներին եւ երկրպագուներին անկանխատեսելի միջադեպերից
«Փյունիկ-Շախտյոր խաղի ժամանակ ներկա էին մեծաթիվ ադրբեջանցի երկրպագուներ, եւ արդեն այն ժամանակ հայտարարություններ էին հնչում մահու եւ կենաց պայքարի, հաշվեհարդարի մասին»,-հայտարարել է «Փյունիկ» ֆուտբոլային ակումբի փոխնախագահը
Չ.Ուոլդ. ԱՄՆ-ն ակտիվացնում է ղարաբաղյան խնդրի լուծմանն ուղղված ջանքերը
19 հունվարի 2006 - 18:20 AMT  14:28 GMT
Ղարաբաղյան խնդրի լուծման դիվանագիտական ուղին նպաստավոր է Երեւանի եւ Բաքվի համար, հայտարարել է ԱՄՆ Եվրոպական հրամանատարության Գլխավոր շտաբի հրամանատարի տեղակալը
2005 թվականին ղարաբաղյան կարգավորման գործընթացում հայտնվեցին
հուսադրող պահեր
19 հունվարի 2006 - 18:07 AMT  14:28 GMT
Հայաստանի եւ Ադրբեջանի ղեկավարության հետ շփումների ընթացքում ռուսական կողմից, անկասկած, կրկին կհնչի նոր տարում բանակցային գործընթացում բեկում մտցնելու իրական շանսը ձեռքից բաց չթողնելու խորհուրդը, հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ ղեկավարը
Այսօրվա դրությամբ հայ մասնագետները չեն կարող ախտորոշել H5N1 վիրուսի առկայությունը մարդու մոտ
19 հունվարի 2006 - 17:54 AMT  14:28 GMT
«Մենք կարող ենք ախտորոշել, կենսաբանորեն որոշել վիրուսի առկայությունը թռչունների մոտ»,-հայտարարել է Հայաստանի գյուղատնտեսության նախարարի խորհրդականը
Բաքվում իրատեսական չեն համարում համաձայնագրի ստորագրումը ընթացիկ տարում Քոչարյան-Ալիեւ առաջին հանդիպման ժամանակ
19 հունվարի 2006 - 17:44 AMT  14:28 GMT
«Ադրբեջանի ղեկավարությունը բազմիցս անգամ իր խիստ դժգոհությունն է հայտնել ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների գործունեության վերաբերյալ: Նույնիսկ հայտարարություններ են հնչել այն մասին, որ որոշակի դեպքերում հարկավոր է հրաժարվել նրանց միջնորդությունից»,-հայտարարել է Ն.Մամեդովը
Աճել է միջազգային աջակցությունը ԱՀ դիրքորոշմանը ղարաբաղյան հարցում, համոզված են Բաքվում
19 հունվարի 2006 - 17:28 AMT  14:28 GMT
Ընդհանուր առմամբ այդ հակամարտությունը կարգավորելու համար անհրաժեշտ է առնվազն երեք առանցքային գործոնների առկայություն, հայտարարել է Նովրուզ Մամեդովը
ԵԽԽՎ ձմեռային նստաշրջանում կարող է քննարկվել Ղարաբաղի խնդրին առնչվող երկու հարց
19 հունվարի 2006 - 16:05 AMT  14:28 GMT
ԵԽԽՎ-ում Ադրբեջանի պատվիրակությունը պատրաստվում է «նոր փաստեր» ներկայացնել ԵԽԽՎ հաշվետվության մեջ ընդգրկված Լեռնային Ղարաբաղի վերաբերյալ զեկույցի առիթով
Է.Մամեդյարովը բնութագրել է լոնդոնյան բանակցությունները որպես «ինտենսիվ եւ հագեցած»
19 հունվարի 2006 - 15:50 AMT  14:28 GMT
Հունվարի 18-ին Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման շուրջ բանակցությունները տեւել են մինչեւ ուշ գիշեր եւ շարունակվում են այսօր, հունվարի 19-ին
Հաստատվել է թռչնագրիպի համաճարակի հակազդեցության ազգային ծրագիր
19 հունվարի 2006 - 14:51 AMT  14:28 GMT
Ծրագրի իրագործման ընդհանուր համակարգումը կիրականացնի երկրի կառավարությունը
Վ.Կազիմիրով. Ոչ ոք չի պատրաստվում խաղաղապահներին պարտադրել ղարաբաղյան հակամարտության կողմերին
19 հունվարի 2006 - 14:25 AMT  14:28 GMT
Վաղուց արդեն ժամանակն է վերականգնել բանակցային գործընթացը ողջ ծավալով: Երկու նախագահների հերթական հանդիպումը կարող էր կանաչ ճանապարհ բացել դրա համար, սակայն այդ լուսաֆորը կանգ է առել դեղինի վրա, հայտարարել է ռուս դիվանագետը