Ռամբույեում ավարտվեցին Հայաստանի եւ Ադրբեջանի նախագահների բանակցությունները
Մինչ երկու երկրների նախագահների հանդիպումը տեղի ունեցան Հայաստանի եւ Ադրբեջանի արտգործնախարարների բանակցությունները
Սենատոր Ուեյն Ալլարդը Կոլորադո նահանգից իր աջակցությունն է հայտնել Հայոց ցեղասպանության վերաբերյալ բանաձեւին
11 փետրվարի 2006 - 16:00 AMT  16:10 GMT
Ուեյն Ալլարդը դարձավ թվով 26-րդ սենատորը, որն իր աջակցությունը հայտնեց 320 բանաձեւին
ՀՀ ԱԺ փոխխոսնակ. Մենք չպետք է արձագանքենք Ռաֆայել Հուսեյնովի յուրաքանչյուր հայտարարությանը
11 փետրվարի 2006 - 14:52 AMT  16:10 GMT
Եվրոպայի Խորհրդի Նախարարների կոմիտեն պարտավոր է դիտարկել իրեն ուղղված յուրաքանչյուր նամակ եւ տալ գրավոր կամ բանավոր պատասխան` կախված հարցապնդումից, հայտարարել է Տիգրան Թորոսյանը
Հայաստանի եւ Ադրբեջանի հավաքականները կհանդիպեն 2007 թվականի սեպտեմբերին
11 փետրվարի 2006 - 13:52 AMT  16:10 GMT
Հայաստանի եւ Ադրբեջանի հավաքականների առաջին հանդիպումը տեղի կունենա 2007 թվականի սեպտեմբերի 8-ին Բաքվում, իսկ չորս օր անց, սեպտեմբերի 12-ին Երեւանում տեղի կունենա պատասխան խաղը
Փորձագետներ. Ղարաբաղի կարգավիճակի վերաբերյալ համաձայնագիրը կարող է հիմք դառնալ բանակցությունների առաջընթացի համար
11 փետրվարի 2006 - 13:25 AMT  16:10 GMT
Շատ մեկնաբաններ գտնում են, որ 2006թ.-ի ընթացքում Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման գործընաթացում առաջընթաց կգրանցվի
Այսօր Ֆրանսիայում կշարունակվեն Հայաստանի եւ Ադրբեջանի նախագահների բանակցությունները
11 փետրվարի 2006 - 12:53 AMT  16:10 GMT
Փետրվարի 10-ին Հայաստանի եւ Ադրբեջանի նախագահների բանակցություններն ընդհանուր առմամբ տեւեցին մոտ չորս ժամ