Միխաիլ Կամինին. Երկրամասի կարգավիճակի խնդրի լուծումը դուրս է ԵՄ իրավասության շրջանակներից
Կիրո Մանոյան. Կարսի պայմանագիրը, որով որոշվել է այդ սահմանը, իրավական ուժ չունի, ուստի Հայաստանն ու Թուրքիան պետք է կարգավորեն այդ հարցը
Ռոբերտ Քոչարյան. Հայաստանի եւ Իրանի համագործակցությունն արդյունավետորեն զարգանում է, հատկապես վերջին տարիներին
22 դեկտեմբերի 2007 - 13:44 AMT  21:50 GMT
Իրանի դեսպանը գոհունակության զգացումով է հեռանում Հայաստանից, քանի որ բոլոր ծրագրերն ` արդեն իրականություն են դարձել
ԱՄՆ Պետդեպարտամենտ. Կոսովոն եւ Սերբիան այլեւս երբեք միասնական պետություն չեն լինի
22 դեկտեմբերի 2007 - 13:21 AMT  21:50 GMT
«Կոսովոյի կարգավիճակի լուծումների բացակայությունն ապակայունացնում է իրավիճակը Բալկաններում»,-գտնում է Քոնդոլիզա Ռայսը
Կկարողանա՞ արդյոք ԵՄ-ն կարգավորել Կոսովոյի խնդիրը մինիմալ կորուստներով
20 դեկտեմբերի 2007 - 19:52 AMT  21:50 GMT
Կոսովոյի հարցի քննարկումը ՄԱԿ-ում ավարտվել է, ինչպես եւ ենթադրվում էր. ԵՄ-ն եւ ԱՄՆ-ն հայտարարեցին, որ Կոսովոյի կարգավիճակի մասին հարցի կարգավորաման հնարավորությունը բանակցությունների ճանապարհով իրեն սպառել է: Ռուսաստանը, ինչպես միշտ, մնացել է իր կարծիքին. բանակցություններն անհրաժեշտ է շարունակել: Դեկտեմբերի 19-ին ՄԱԿ-ի ԱԽ եռաժամ փակ քննարկումից հետո բելգիացի դեսպան Յոհան Վերբեկեն, ելույթ ունենալով ԵՄ-ի եւ ԱՄՆ-ի անունից, ցավով արձանագրեց, որ Խորհուրդը չի կարող համաձայնության գալ Կոսովոյի ապագա կարգավիճակի հարցով, այդ պատճառով ԵՄ-ն եւ ՆԱՏՕ-ն պատրաստ են իրենց վրա վերցնել պատասխանատվությունը տարածաշրջանի ճակատագրի համար: