Մեթյու Բրայզան Թուրքիայի նախագահ Աբդուլաահ Գյուլի հրավերը Հայաստան «ապշեցուցիչ զարգացում է» անվանել
Ամերիկացի դիվանագետը հույս է հայտնել, որ Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման շրջանակային համաձայնագիրը կստորագրվի մինչեւ տարեվերջ
ԼՂՀ ժողովրդի կողմից ժողովրդավարական ուղու որդեգրումը բնական, ոչ պատեհապաշտ որոշում էր
27 հունիսի 2008 - 20:22 AMT  21:25 GMT
Գեորգի Պետրոսյան. Միայն ժողովրդավարական Ադրբեջանը կարող է դառնալ այն հարեւանը, որի հետ Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունը կարող է ընդհանուր լեզու գտնել
Հայաստանի ԱԳՆ ղեկավարը կմեկնի Բեռլին եւ Հելսինքի
27 հունիսի 2008 - 18:53 AMT  21:25 GMT
Այցելության ժամանակ Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպելու է իր գործընկերների հետ
«Մեծ ությակի» ԱԳՆ ղեկավարները կոչ են անում Երեւանին ու Բաքվին լուրջ քայլեր ձեռնարկել Ղարաբաղի կարգավորման ուղղությամբ
27 հունիսի 2008 - 18:28 AMT  21:25 GMT
Մեծ Բրիտանիայի, Գերմանիայի, Իտալիայի, Կանադայի, Ֆրանսիայի, ԱՄՆ-ի, Ճապոնիայի ԱԳՆ ղեկավարները հայտարարել են ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ջանքերին սատարելու մասին
ՆԱՏՕ-ն դատապարտում է Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտությունը ռազմական ճանապարհով կարգավորելու ցանկացած փորձ
27 հունիսի 2008 - 17:50 AMT  21:25 GMT
«Հակամարտության կողմերը պետք է հասկանան, որ տարածաշրջանի խնդիրները կարող են կարգավորվել միայն համագործակցության ճանապարհով»,- նշել է Ժան Ֆրանսուա Բյուրոն
ՆԱՏՕ-ն կիսում է Հայաստանի տարածաշրջանային խնդիրները, մարտահրավերները եւ շահերը
27 հունիսի 2008 - 17:36 AMT  21:25 GMT
Ժան Ֆրանսուա Բյուրո. Հայաստանի եւ ՆԱՏՕ-ի համագործակցության հիմքում դրված են երկկողմանի գործընկերության սկզբունքները
ՀՀ ղեկավարը վստահ է, որ ռուս-ադրբեջանական հարաբերությունները չեն բարելավվի ի վնաս հայ-ռուսական հարաբերությունների
27 հունիսի 2008 - 17:09 AMT  21:25 GMT
Հայաստանն ըմբռնումով է մոտենում «Գազպրոմի» մտադրությանը` բարձրացնել գները ԱՊՀ երկրների համար, այդ թվում եւ Հայաստանի
ՆԱՏՕ-ն ողջունում է հայ-թուրքական հարաբերությունները բարելավելու ցանկացած փորձ
27 հունիսի 2008 - 16:57 AMT  21:25 GMT
ՆԱՏՕ-ն կողմ է հանդես գալիս ՆԱՏՕ-ի անդամ երկրների եւ այլ պետությունների միջեւ համագործակցությանը, հայտարարել է Ժան Ֆրանսուա Բյուրոն
Ամերիկայի հայ համայնքն սպասում է Բարակ Օբամայի հաջորդ քայլին դեպի Սպիտակ Տուն
27 հունիսի 2008 - 16:39 AMT  21:25 GMT
ANC-PAC. Լոս-Անջելեսի հայերը ողջունում են Օբամայի խիստ բարոյական դիրքորոշումը Օսմանյան կայսրությունում 1915-1923 թվականներին տեղի ունեցած Հայոց ցեղասպանության հարցի շուրջ
Եթե Բաքուն գեթ հինգ րոպե համոզված լինի իր հաջողութայն մեջ, ապա կարող է գնալ Ղարաբաղի խնդրի ուժային լուծման
27 հունիսի 2008 - 16:28 AMT  21:25 GMT
Երկրում առնվազն երկու հոգի` գերագույն հրամանատարն ու պաշտպանության նախարարը, պետք է համարեն, որ ռազմական գործողությունները կարող են սկսվել հենց վաղը, ուստի, բանակը պետք է մարտունակ լինի, հայտարարել է Սերժ Սարգսյանը