Հրանտ Բագրատյանը պատրաստ է «իջեցնել տրամաչափը» և բանավեճի մեջ մտնել ՀՀԿ հետ
PanARMENIAN.Net - ՀՀ նախկին վարչապետ, ընդդիմադիր Հայ ազգային կոնգրեսի տնտեսական հանձնաժողովի համակարգող Հրանտ Բագրատյանը պատրաստ է իջեցնել կալիբրը» և բանավեճի մեջ մտնել ՀՀԿ հետ՝ մասնավորապես երկրի նախագահի, վարչապետի և ԿԲ նախագահի հետ: Այս մասին ընդդիմադիր գործիչը հայտարարեց ապրիլի 17-ին մամլո ասուլիսում: Ընդ որում, նա կարևորեց ՀԱԿ քննարկումները սոցիալ-տնտեսական ծրագրերի իրագործման շուրջ: Խոսելով մեկնարկած քարոզարշավի մասին՝ Բագրատյանը տվեց բարձր գնահատական, ասելով, որ «ՀԱԿ-ը թափ է հավաքում»: Նախկին վարչապետը հավելեց, որ ՀԱԿ-ը իշխանության փոխարեն բացատրում է ժողովրդին երկրում ստեղծված իրավիճակը:
Անդրադառնալով առաջիկա օրերի ՀԱԿ ծրագրին՝ Հրանտ Բագրատյանը նշեց, որ վաղը լինելու են Արմավիրում, հետո սպասվում է հանրահավաք ապրիլի 20-ին, դրանից հետո քարոզարշավը կշարունակվի Սյունիքում: