«Բարգավաճ Հայաստանի» և ՀԱԿ-ի «ամուսնությունը» երկար չի տևի, կարծում է Ռուբեն Հակոբյանը
PanARMENIAN.Net - Ընդդիմադիր «Ժառանգություն» կուսակցության փոխնախագահ Ռուբեն Հակոբյանը զարմանքով է նշել ընտրություններից առաջ կոալիցիոն ԲՀԿ-ի և ընդդիմադիր ՀԱԿ-ի համագործակցությունը՝ այդ միությունը համեմատելով ֆիկտիվ ամուսնության հետ: «Համոզված եմ, որ այդ ամուսնությունը շատ երկար չի տևի և շուտով բաժանման ականատես կլինենք»,-հեգնանքով նկատել է նա:
Ընդ որում «Ժառանգության» փոխնախագահը նկատել է, որ քաղաքական իմաստով ՀԱԿ-ը ոչինչ չի շահի այդ միությունից: Հակոբյանի խոսքով, այդ միության միջոցով ԲՀԿ-ն կարողացավ ստիպել ՀԱԿ-ին լռել, իսկ «ՀԱԿ-ը հնարավորություն ստացավ անցկացնելու լավ, ճոխ նախընտրական քարոզարշավ»:
Ի պատասխան լրագրողի այն հարցին, արդյոք այդ բառերն այդ ուժերին ուղղված մեղադրանքներ են, Հակոբյանը միայն կոչ է արել հիշել, թե ՀԱԿ-ը ԲՀԿ-ի հասցեին ինչ մեղադրանքներ էր հնչեցնում այս տարիների ընթացքում` ԲՀԿ առաջնորդին և նրա թիկնապահներին մարդասպաններ կոչելով, և այսօրվա լռությունը:
Հակոբյանը նաև ընդգծել է, որ ժամանակին ՀԱԿ-ը առաջարկում էր Սերժ Սարգսյանին համագործակցել Ռոբերտ Քոչարյանի և ԲՀԿ-ի դեմ պայքարում, սակայն առաջարկն այդպես էլ չընդունվեց: «Այս սցենարն առաջարկվել է ԲՀԿ կողմից և ընդունվել է»,-նկատել է նա: