Ռունին ծերանոցում է աշխատում՝ մեքենան հարբած վարելու համար
PanARMENIAN.Net - «Էվերթոնի» հարձակվող Ուեյն Ռունին ծերանոցում է աշխատում՝ դա պատիժ է ավտոմեքենան անսթափ վիճակում վարելու համար: Նա պետք է 100 ժամ աշխատի Չեշիրի իր առանձնատնից ոչ հեռու գտնվող տարեցների խնամքի տանը:
Ռունին օրական առնվազն 12 ժամ է աշխատում: Նրան տեսել են ցանկապատը ներկելիս: Ռունին ասել է թիմակիցներին, թե իրեն դուր է գալիս այն վայրը, որը նշանակել է դատարանը, գրում է evrosport-ը Mirror-ի վրա հղումով:
Ոստիկանությունը Ռունիին ձերբակալել էր օգոստոսի 31-ին, երբ ֆուտբոլիստը տուն էր վերադառնում երեկույթից: Դատարանը մեղադրեց նրան անսթափ վիճակում ավտոմեքենա վարելու համար և հասարակական աշխատանք կատարելու պատիժ սահմանեց: «Էվերթոնն» իր հերթին տուգանեց նրան 325.000 եվրոյով: