Օլիմպիադային ՌԴ-ից 169 մարզիկ կմասնակցի
PanARMENIAN.Net - Միջազգային օլիմպիական կոմիտեն (ՄՕԿ) Ռուսաստանից 169 մարզիկի է թույլ տվել մասնակցել հարավկորեական Փհենչհանում կայանալիք ձմեռային Օլիմպիական խաղերին: Այդ մասին հայտարարվել է Ռուսաստանի օլիմպիական կոմիտեի մամուլի ասուլիսում:
Ըստ Ռուսաստանի օլիմպիական կոմիտեի փոխնախագահ Ստանիսլավ Պոզդնյակովի, առաջատար մարզիկները կմասնակցեն մրցումներին, գրում է Deutsche Welle-ն:
Դեկտեմբերի 5-ին ՄՕԿ-ը խթանիչների օգտագործման համար հեռացրեց Ռուսաստանի հավաքականին Օլիմպիական խաղերին մասնակցելուց: Չեզոք դրոշի ներքո կկարողանան ելույթ ունենալ միայն այն ռուսաստանցի մարզիկները, որոնք չեն օգտագործել խթանիչներ: