Վենգերը՝ Մխիթարյանի և Օբամեյանգի մասին. Այս տղաները բարձրակարգ ֆուտբոլիստներ են
PanARMENIAN.Net - Լոնդոնի «Արսենալի» գլխավոր մարզիչ Արսեն Վենգերը բարձր է գնահատել վերջերս «Մանչեսթեր Յունայթեդից» իր ակումբ տեղափոխված Հայաստանի ազգային հավաքականի կիսպաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանիխաղը: Այս մասին գրում է բրիտանական Mirror պարբերականը:
«Նա շատ պրոֆեսիոնալ է մարզումների և խաղերի ընթացքում»,- ասել է ֆրանսիացի մարզիչը՝ «Արսենալ»-«Տոտենհեմ» խաղին ընդառաջ:
Ըստ Վենգերի, խաղի սկսվելուն պես Մխիթարյանը, ինչպես նաև «Բորուսիայից» «Արսենալ» տեղափոխված Պիեր Էմերիկ Օբամեյանգը բարձրակարգ խաղ են ցուցադրել:
«Նրանք գիտեն՝ ինչն է կարևոր, և կենտրոնանում են իրենց խաղի վրա: Այս տղաները բարձրակարգ ֆուտբոլիստներ են»,- ասել է Վենգերը: