Վլադիմիր Գրիգորյան. Կարծում եմ, որ շարունակելու եմ զբաղվել լեռնադահուկային սպորտով
PanARMENIAN.Net - Հայաստանի Հաշմանդամային հայկական ազգալին ֆեդերացիան մարտի 3-ին Ծաղկաձորում անցկացրել է լեռնադահուկային սպորտաձեւի ֆեդերացիայի առաջնություն սահմանափակ հնարավորությունների տեր անձանց միջեւ: «Հսկայական ոլորավայրէջք» (1200մ հեռավորություն) առաջնությանը մասնակցում էին 13 լեռնադահուկորդներ:
Վլադիմիր Գրիգորյանը դարձել է հաղթող թույլ տեսողություն ունեցող մասնակիցների շարքում, իսկ տեղաշարժման դժվարություններ ունեցող մասնակիցների շարքում հաղթող է դարձել Գեւորգ Շահվերդյանը:
PanARMENIAN.Net ի թղթակցին Վլադիմիր Գրիգորյանն ասել է, որ այդ սպորտաձեւով զբաղվում է ընդամենը 3 շաբաթ. «Չէի սպասում, որ ես կդառնամ հաղթող, քանի որ իմ բոլոր մրցակիցներն ուժեղ էին: Կարծում եմ, որ կշարունակեմ զբաղվել լեռնադահուկային սպորտով, հատկապես, որ արդեն արդյունք կա»,- ասել է Գրիգորյանը:
Իննամյա Ռոբերտ Հավհաննիսյանն առաջնության ամենակրտսեր մասնակիցն էր: Նա տեղաշարժման սահմանափակ հնարավորություններով լեռնադահուկորդների խմբում զբաղեցրել է երկրորդ տեղը: «Ես զբաղվում եմ նաեւ լողով, եւ սպորտն ինձ շատ է օգնում: Կփորձեմ հաջորդ տարի հաղթող դառնալ»,- ասել է Հովհաննիսյանը: