ՌՈՒՍԱՍՏԱՆՅԱՆ ԽՈՐՀՐԴԱՐԱՆԱԿԱՆԸ ՏԵՂԵԿՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ՈՒՆԻ ԱՅՆ ՄԱՍԻՆ, ՈՐ ԱԴՐԲԵՋԱՆԸ ԳԱՂՏՆԻ ԶԵՆՔ Է ՄԱՏԱԿԱՐԱՐԵԼ ԹԱԼԻԲՆԵՐԻՆ ԵՒ ՉԵՉԵՆՅԱՆ ԳՐՈՀԱՅԻՆՆԵՐԻՆ
PanARMENIAN.Net - Ռուսաստանի խորհրդարանի ներքին պալատի պատգամավոր Վիկտոր Իլյուխինը ցնցող հայտարարություն է արել այն մասին, որ տեղեկություններ ունի, որոնք հաստատում են Ադրբեջանի մասնակցությունը «Թալիբան» շարժման եւ չեչենյան գրոհայիններին զենք մատակարարելու գործում: Այդ մասին նա հայտնել է այսօր Մոսկվայում կայացած մամուլի ասուլիսում: Նրա խոսքերով` Աֆղանստան եւ Չեչնայա զենքի մատակարարմանը մասնակից են նաեւ Վրաստանի եւ Ուկրաինայի հատուկ ծառայությունները: Իլյուխինը կոնկրետ փաստեր է ներկայացրել Պակիստանի տարածքով թալիբներին T-50 150 տանկերի մատակարարման մասին: