PanARMENIAN.Net - Nagorno Karabakh (Artsakh) Republic President Bako Sahakyan met with the head of the Football Federation of Armenia (FFA) Ruben Hayrapetyan and midfielder Henrikh Mkhitaryan Monday, Dec 17.
The meeting focused on the development of sports in Artsakh, with parties agreeing to initiate construction of stadiums in the republic.
In conclusion, the President thanked FFA and Mkhitaryan for their assistance in implementation of a number of humanitarian projects in NKR, Central Information Department at Artsakh President’s Office reported.