ԳՅՈՒՄՐԻՈՒԻՄ ԲԱՑՎԵՑ ԴՈՒԴՈՒԿԻ ՓԱՌԱՏՈՆ
Այսօր Երեւանում կշարունակվի երեկ Գյումրիում սկսված դուդուկի միջազգային փառատոնը` Հայաստանում քրիստոնեությունը պետական կրոն հռչակելու 1700-ամյակի տոնակատարության շրջանակներում:
ԿԱՌԱՎԱՐՈՒԹՅՈՒՆԸ 150 ՄԻԼԻՈՆ ԴՐԱՄ Է ՓՈԽԱՆՑԵԼ ՀԱԷԿ-Ի ԱՇԽԱՏԱԿԻՑՆԵՐԻ ԱՇԽԱՏԱՎԱՐՁԻ ՊԱՐՏՔԻ ՄԱՐՄԱՆ ՀԱՇՎԻՆ
7 օգոստոսի 2001 - 00:09 AMT  06:36 GMT
Հայաստանի կառավարությունը մարել է ՀԱԷԿ-ի աշխատակիցներին պարտք մնացած աշխատավարձի մի մասը, որը կազմում է 150 միլիոն դրամ:
ԻՇԽՈՂ ԿՈՒՍԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆԸ ՀԱՂԹԱՆԱԿԵՑ ՀԱՄԱՅՆՔԻ ՂԵԿԱՎԱՐԻ ԸՆՏՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐՈՒՄ
6 օգոստոսի 2001 - 23:03 AMT  06:36 GMT
Անցած կիրակի Երեւանի Շենգավիթ համայնքի ղեկավարի պաշտոնի համար տեղի ունեցած ընտրությունների ժամանակ հաղթել է համայնքի գործող թաղապետ, Հայաստանի հանրապետական կուսակցության ներկայացուցիչ Մարտին Սարգսյանը:
ԳԱԶԱՄՈՒՂԻ ՀԱՐՑՈՒՄ ԹԲԻԼԻՍԻԻ ԵՒ ԲԱՔՎԻ ՄԻՋԵՒ ԵՂԱԾ ՏԱՐԱՁԱՅՆՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ ԼՈՒԾՎԵԼ ԵՆ
6 օգոստոսի 2001 - 22:28 AMT  06:36 GMT
«Բաքու-Թբիլիսի-Էրզրում գազամուղի շինարարության մասին պայմանագրի նախագիծը պատրաստ է ստորագրման»,- հայտարարեց այսօր Վրաստանի նախագահ Էդուարդ Շեւարդնաձեն:
ԱԴՐԲԵՋԱՆԸ «ՆԱՎԹԱՅԻՆ ՃԱԿԱՏՈՒՄ» ՀԵՐԹԱԿԱՆ ԱՆՀԱՋՈՂՈՒԹՅՈՒՆԸ ԿՐԵՑ
6 օգոստոսի 2001 - 22:23 AMT  06:36 GMT
Ամերիկյան « ExxonMobil» ընկերությունը հայտարարել է այն մասին, որ Կասպից ծովում գտնվող Օգուզի հանքավայրի առաջին հորատանցքում նավթի վաճառքի պաշարների առկայությունը չհաստատվեց: