26 փետրվարի 2002 - 23:28 AMT  11:05 GMT
Երկու պետությունների ղեկավարները նշել են, որ Երեւանի եւ Բրատիսլավայի միջեւ գոյություն չունեն քաղաքական տարաձայնություններ, սակայն տնտեսական համագործակցությունը բավականին ցածր աստիճանի վրա է գտնվում, որի պատճառը համաձայնագրային իրավական բազայի բացակայությունն է:
ԹՈՒՐՔ ՀԱՍԱՐԱԿՈՒԹՅՈՒՆԸ ԱՆՀԱՆԳՍՏԱՑԱԾ Է ՍՊԻՏԱԿ ՏԱՆԸ ՀԱՅԿԱԿԱՆ ԿԱԶՄԱԿԵՐՊՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՆԵՐԿԱՅԱՑՈՒՑԻՉՆԵՐԻ ՀԵՏ ՈՒՆԵՑԱԾ ՀԱՆԴԻՊՈՒՄՆԵՐԻՑ
26 փետրվարի 2002 - 22:49 AMT  11:05 GMT
Այս կապակցությամբ թուրքական «Հուրիեթ» թերթը, մասնավորապես, կասկածներ է արտահայտում, որ այդ հանդիպումները կայացել են ամերիկյան կառավարության նախաձեռնությամբ:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՊԱՇՏՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՆԱԽԱՐԱՐԸ ԿՄԱՍՆԱԿՑԻ ԱՊՀ ԵՐԿՐՆԵՐԻ ՊԱՇՏՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ԳԵՐԱՏԵՍՉՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՂԵԿԱՎԱՐՆԵՐԻ ՆԻՍՏԻՆ
26 փետրվարի 2002 - 21:10 AMT  11:05 GMT
Այսօր Սանկտ -Պետերբուրգում իր աշխատանքը կսկսի ԱՊՀ երկրների պաշտպանության նախարարների խորհրդի հերթական նիստը:
ՇՈՒՏՈՎ ՀՆԱՐԱՎՈՐ ԿԼԻՆԻ ԻՐԱԿԱՆԱՑՆԵԼ ԻՐԱՆ-ՀԱՅԱՍՏԱՆ ԳԱԶԱՏԱՐԻ ՇԻՆԱՐԱՐՈՒԹՅԱՆ ՆԱԽԱԳԻԾԸ
26 փետրվարի 2002 - 20:43 AMT  11:05 GMT
Այժմ բանակցություններ են ընթանում տվյալ նախագծի վերաբերյալ, որը գնահատվում է մոտ 100 միլիոն դոլար:
ՍՈՒՄԳԱԻԹՈՒՄ ՀԱՅԵՐԻ ԿՈՏՈՐԱԾԻ ՏԱՐԵԴԱՐՁԻ ՆԱԽՕՐԵԻՆ ԱԴՐԲԵՋԱՆԸ ԻՆՉՊԵՍ ՄԻՇՏ ՈՒՌՃԱՑՆՈՒՄ Է ԽՈՋԱԼՈՒԻ ԹԵՄԱՆ` ՀԱՍԱՐԱԿԱԱԿՆ ԿԱՐԾԻՔՆ ԱՊԱԿՈՂՄՆՈՐՈՇԵԼՈՒ ՆՊԱՏԱԿՈՎ
26 փետրվարի 2002 - 20:14 AMT  11:05 GMT
Այդ մասին հայտնել է Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության Ազգային Ժողովի արտաքին կապերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վահրամ Աթանեսյանը:
ԵՐԵՒԱՆՈՒՄ ՀԱՎԱՔՎԵԼ ԵՆ ՀԱՐԱՎ-ԿՈՎԿԱՍՅԱՆ ՏԱՐԱԾԱՇՐՋԱՆԻ ՔԱՂԱՔԱԳԵՏՆԵՐԸ
26 փետրվարի 2002 - 18:51 AMT  11:05 GMT
Մարշալի Կենտրոնի նախաձեռնությամբ կազմակերպված Հարավ-կովկասյան տարածաշրջանի քաղաքագետների սեմինարի մասնակիցներն այսօր Երեւանում քննարկել ենՀարավային Կովկասում տարածաշրջանային համագործակցության եւ հակամարտությունների կարգավորման հեռանկարների վերաբերյալ հարցեր:
ՂԱՐԱԲԱՂՅԱՆ ՀԱԿԱՄԱՐՏՈՒԹՅԱՆ ԿԱՐԳԱՎՈՐՄԱՆ ԳԾՈՎ ԱՄՆ ՄԻՋՆՈՐԴԸ ՀԱՆԴԻՊԵԼ Է ԱՄԵՐԻԿԱՅԻ ՀԱՅ ՀԱՄԱՅՆՔԻ ՆԵՐԿԱՅԱՑՈՒՑԻՉՆԵՐԻ ՀԵՏ
26 փետրվարի 2002 - 18:48 AMT  11:05 GMT
Դեսպան Պերինան համառոտակի ներկայացրել է հակամարտության խաղաղ կարգավորման գործընթացը եւ խնդրել Ամերիկայի հայ համայնքին աջակցել տարածաշրջանում խաղաղ կարգավորման գործընթացը: