«A1+» ՀԵՌՈՒՍՏԱԸՆԿԵՐՈՒԹՅՈՒՆԸ ԿՄԱՍՆԱԿՑԻ ԴԵՑԻՄԵՏՐԱՅԻՆ ՀԱՃԱԽԱԿԱՆՈՒԹՅԱՆ ՎՐԱ ՀԵՌԱՐՁԱԿՄԱՆ ԻՐԱՎՈՒՆՔԻ ՄՐՑՈՒՅԹԻՆ ԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ՊԱՅՄԱՆՆԵՐՈՎ
26 մարտի 2002 - 22:39 AMT  07:36 GMT
Նշենք, որ դեցիմետրային հաճախության 37-րդ ալիքի վրա «A1+»-ից բացի հեռարձակման իրավունքի մրցույթում մասնակցում են «Շարմ» եւ «Դոֆին TV» ընկերությունները:
ՍՊԱՆՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ԿԱԶՄԱԿԵՐՊՄԱՆ ՄԵՋ ՄԵՂԱԴՐՎՈՂ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՆԵՐՔԻՆ ԳՈՐԾԵՐԻ ՆԱԽԿԻՆ ՆԱԽԱՐԱՐԸ ՊԱՏՐԱՍՏՎՈՒՄ Է ԻՐ ԹԵԿՆԱԾՈՒԹՅՈՒՆՆ ԱՌԱՋԱԴՐԵԼ ԽՈՐՀՐԴԱՐԱՆԱԿԱՆ ԸՆՏՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐՈՒՄ
26 մարտի 2002 - 21:22 AMT  07:36 GMT
Հայաստանի ներքին գործերի նախկին նախարար, անցյալում «Հայոց համազգային շարժում» իշխող կուսակցության առաջնորդ Վանո Սիրադեղյանը, որը գտնվում է միջազգային հետախուզման մեջ` մեղադրվելով ծանր հանցագործություններում, իր թեկնածությունն է առաջադրել խորհրդարանի լրացուցիչ ընտրություններում:
ՄԻՆՉԵՒ ԱՅՍ ՏԱՐՎԱ ԱՎԱՐՏԸ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԵՎ ԱՄՆ-Ի ՊԱՇՏՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՆԱԽԱՐԱՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՄԻՋԵՒ ԿՍՏՈՐԱԳՐՎԻ ԾՐԱԳԻՐ
26 մարտի 2002 - 21:21 AMT  07:36 GMT
Հայաստանի նախագահին կից Անվտանգության խորհրդի քարտուղար, ՀՀ պաշտպանության նախարար Սերժ Սարգսյանի ԱՄՆ կատարած այցի գլխավոր արդյունքը եղավ` կադրերի վերապատրաստման ոլորտում երկկողմ համագործակցության զարգացման, կապի արդիականացման եւ խաղաղարական հնարավորությունների վերաբերյալ փաստաթղթի ստորագրումը:
ԵՐԵՒԱՆՈՒՄ ՀՅՈՒՍԻՍԱՅԻՆ ՊՈՂՈՏԱՅԻ ՇԻՆԱՐԱՐՈՒԹՅՈՒՆՈՒՄ ՆԵՐԴՐՈՒՄՆԵՐԸ ԿԿԱԶՄԵՆ 150 ՄԻԼԻՈՆ
26 մարտի 2002 - 21:20 AMT  07:36 GMT
Հյուսիսային պողոտան, որը նախատեսված էր քաղաքի գլխավոր հատակագծով, կազմված դեռ Ալեքսանդր Թամանյանի կողմից 20-ական թվականներին, կմիացնի մայրաքաղաքի Թատերական հրապարակը Հանրապետության հրապարակի հետ:
ԵՎՐՈՊԱԿԱՆ ՀԱՆՐՈՒԹՅՈՒՆԸ ԿՕԳՆԻ ԵՐԵՒԱՆ-ԹԲԻԼԻՍԻ-ԲԱԹՈՒՄԻ-ՊՈՏԻ ՄԱՅՐՈՒՂՈՒ ՇԻՆԱՐԱՐՈՒԹՅԱՆԸ
26 մարտի 2002 - 21:19 AMT  07:36 GMT
Վրաստանի նախագահ Էդուարդ Շեւարդնաձեն դիմել է Եվրամիության ղեկավարությանը` օգնություն խնդրելով Երեւան-Թբիլիսի-Պոտի-Բաթումի եւ Բաքու-Թբիլիսի-Պոտի-Բաթումի մայրուղիների շինարարության համար:
ՔՈՒՐԴ ԱՊՍՏԱՄԲՆԵՐԸ ՊԱՏՐԱՍՏ ԵՆ ՎԵՐՍԿՍԵԼ ՊԱՏԵՐԱԶՄԸ ԹՈՒՐՔԻԱՅԻ ԴԵՄ
26 մարտի 2002 - 21:18 AMT  07:36 GMT
Քուրդ ապստամբների առաջնորդները սպառնացել են Թուրքիային, որ կվերսկսեն պատերազմը երկրում, եթե Քուրդստանի Բանվորական կուսակցության առաջնորդ Աբդուլլա Օջալանին շարունակեն պահել բանտում:
ՊԱՇՏՈՆԱԿԱՆ ԵՐԵՒԱՆԸ ՀՈՒՅՍ ՈՒՆԻ, ՈՐ ՎՐԱՍՏԱՆՈՒՄ ԻՐԱՎԻՃԱԿԸ ՆՈՐ ՊԱՏԵՐԱԶՄԻ ՉԻ ՀԱՆԳԵՑՆԻ
26 մարտի 2002 - 21:17 AMT  07:36 GMT
Մեկնաբանելով որոշ ԶԼՄ-ի տեղեկություններն Աբխազիայում նոր պատերազմ սկսելու հնարավորության մասին, Հայաստանի պաշտպանության նախարար Սերժ Սարգսյանը հայտնել է, որ Վրաստանում իրավիճակը պետք չէ գնահատել որպես պայթունավտանգ:
«ԱՐՄԵՆՏԵԼ» ԸՆԿԵՐՈՒԹՅՈՒՆԸ ՀԱՄԱՁԱՅՆՎԵԼ Է ԿԱՍԵՑՆԵԼ ԻՐԱՎԱԿԱՆ ԱՆՁԱՆՑԻՑ ՐՈՊԵԱՎՃԱՐԻՆ ՈՐՊԵՍ ՀԱՎԵԼՈՒՄ ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ԱՐԺԵՔԻ ՀԱՐԿԻ ԳԱՆՁՄԱՆ ԳՈՐԾԸՆԹԱՑԸ
26 մարտի 2002 - 21:16 AMT  07:36 GMT
Վերջերս «ԱրմենՏել» ընկերության ղեկավարությունը հրավիրված էր գլխավոր դատախազություն եւ հարցի մանրամասն քննարկումից հետո համաձայնվել է իրավական անձանց փոխհատուցել սահմանված սակագներից ավել մուծված գումարը:
«ԱՐՄԵՆԻԿՈՒՄ» ԴԵՂԱՄԻՋՈՑԻ ՀԱՏԿՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՀԵՏԱԶՈՏՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ ՇԱՐՈՒՆԱԿՎՈՒՄ ԵՆ
Ներկայումս շարունակվում են աշխատանքները ԴԻԱՀ-ի բուժման համար հայ մասնագետների կողմից մշակված դեղամիջոցի հատկությունների ուսումնասիրման շուրջ:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՊԱՇՏՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՆԱԽԱՐԱՐԸ ՀԱՎԱՍՏԻԱՑՆՈՒՄ Է, ՈՐ ՆՐԱ ԱԴՐԲԵՋԱՆԱԿԱՆ ԳՈՐԾԸՆԿԵՐՈՋ ԵՐԱԶԱՆՔԸ` ԹԵՅԵԼ ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏՈՒՄ ԵՐԲԵՔ ՉԻ ԻՐԱԿԱՆԱՆԱ