Օպերատիվ տվյալների համաձայն, երիտասրդները ոչ մի կապ չունեն սքինհեդների ազգայնական շարժման հետ:
ՂԱՐԱԲԱՂՅԱՆ ՊԱՏԵՐԱԶՄԻ ԱԴՐԲԵՋԱՆՑԻ ՎԵՏԵՐԱՆՆԵՐԸ ՍՊԱՌՆՈՒՄ ԵՆ ՈՒԺ ԳՈՐԾԱԴՐԵԼ ՀԱՅ ԳԻՏՆԱԿԱՆՆԵՐԻ ԴԵՄ, ՈՐՈՆՔ ԲԱՔՈՒ ԵՆ ԺԱՄԱՆԵԼ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ԲՆԱՊԱՀՊԱՆԱԿԱՆ ՀԱՄԱԺՈՂՈՎԻՆ ՄԱՍՆԱԿՑԵԼՈՒ ՆՊԱՏԱԿՈՎ
18 ապրիլի 2002 - 23:42 AMT  17:05 GMT
Ադրբեջանի «Ղարաբաղյան պատերազմի վետերանների միությունը» տարածել է հայտարարություն, որտեղ իր բողոքն է արտահայտում ընդդեմ «ոստիկանների բռնության այն մարդկանց նկատմամբ, ովքեր բողոքում են Բաքու Հայաստանի ներկայացուցիչների ժամանելու դեմ»:
ՍԼՈՎԵՆԻԱՆ ՀԱՎԱՆՈՒԹՅՈՒՆ Է ՏԱԼԻՍ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԴԻՐՔՈՐՈՇՄԱՆԸ ՂԱՐԱԲԱՂԻ ՀԱՐՑՈՒՄ
այդ մասին այսօր Հայաստանի վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանի հետ հանդիպման ընթացքում հայտարարել է պաշտոնական այցով Երեւանում գտնվող Սլովենիայի արտաքին գործերի նախարար Դիմիտրի Ռուպելը:
ՌՈԲԵՐՏ ՔՈՉԱՐՅԱՆԸ ՇԱՐՈՒՆԱԿՈՒՄ Է ՎՍՏԱՀՈՐԵՆ ԳԼԽԱՎՈՐԵԼ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԱՄԵՆԱԱԶԴԵՑԻԿ ՔԱՂԱՔԱԿԱՆ ԳՈՐԾԻՉՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿԸ
18 ապրիլի 2002 - 23:41 AMT  17:05 GMT
Այդ մասին են վկայում Ռուսաստանի «Պանորամա» տեղեկատվական-անալիտիկ կենտրոնի եւ երեւանյան «Ազգ» թերթի կողմից համատեղ անցկացված սոցիոլոգիական հարցման տվյալները:
ՌՈՒՍԱՍՏԱՆԻ «ԼՈՒԿՕՅԼ» ՆԱՎԹԱՅԻՆ ԸՆԿԵՐՈՒԹՅՈՒՆԸ ՀՐԱԺԱՐՎԵԼ Է ԲԱՔՈՒ-ԹԲԻԼԻՍԻ-ՋԵՅՀԱՆ ՆԱՎԹԱՄՈՒՂԻ ԿԱՌՈՒՑՄԱՆԸ ՄԱՍՆԱԿՑԵԼՈՒՑ
18 ապրիլի 2002 - 23:40 AMT  17:05 GMT
Բաքվում բացատրում են Ռուսաստանի կառավարության կողմից ցուցաբերած ճնշումով, որը ի սկզբանե դեմ էր Բաքու-Թբիլիսի-Ջեյհան նավթամուղի շինարարությանը ռուսաստանյան նավթային ընկերությունների ներգրավմանը:
ՀՐԵԱԿԱՆ ԼՈԲԲԻՆ ՕԳՆՈՒՈՄ Է ԹՈՒՐՔԻԱՅԻՆ ԵՎ ԱԴՐԲԵՋԱՆԻՆ ՀԱԿԱԶԴԵԼ ՄԻԱՑՅԱԼ ՆԱՀԱՆԳՆԵՐԻ ԿՈՂՄԻՑ ՀԱՅՈՑ ՑԵՂԱՍՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՓԱՍՏԻ ՃԱՆԱՉՄԱՆԸ
18 ապրիլի 2002 - 23:39 AMT  17:05 GMT
աքվում ծայրաստիճան անհանգստացած են պաշտոնական Վաշինգտոնի կողմից Օսմանյան Թուրքիայում Հայոց ցեղասպանության փաստի ճանաչման հեռանկարով:
ԿՐԱՍՆՈԴԱՐԻ ՔԱՂԱՔԱՅԻՆ ԳԵՐԵԶՄԱՆԱՏԱՆԸ ՊՂԾՎԵԼ ԵՆ ՀԱՅԿԱԿԱՆ ԳԵՐԵԶՄԱՆՆԵՐԸ
Ամբողջությամբ կամ մասնակիորեն քանդվել են 30 հայկական գերեզմանների տապանաքարերը:
ԱՄԵՐԻԿԱՅԻ ՀԱՅԿԱԿԱՆ ՀԱՄԱԳՈՒՄԱՐԻ ՂԵԿԱՎԱՐԸ ԽՆԴՐՈՒՄ Է ԱՄՆ ՆԱԽԱԳԱՀԻՆ ՈՒՇԱԴՐՈՒԹՅՈՒՆ ԴԱՐՁՆԵԼ ԲԵԹՂԵՀԵՄԻ ՍՈՒՐԲ ԾՆՆԴՅԱՆ ԵԿԵՂԵՑՈՒՄ ԳՏՆՎՈՂ ՀԱՅ ՔԱՀԱՆԱՆԵՐԻ ԱՆՎՏԱՆԳՈՒԹՅԱՆ ԱՊԱՀՈՎՄԱՆԸ
18 ապրիլի 2002 - 23:38 AMT  17:05 GMT
Ամերիկայի Հայկական համագումարի ղեկավար Ջոն Ջամյանը դիմել է ԱՄՆ նախագահ Ջորջ Բուշին նամակով, որտեղ իր անհանգստությունն է հայտնել Երուսաղեմում եւ Բեթղեհեմում հայկական վանքերի գնդակոծությունների կապակցությամբ:
ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ ԵՎ ՂԱՐԱԲԱՂՈՒՄ ԲՆԱԿՎՈՂ` ՀՈՒՅՆԵՐԸ ԿՈՉ ԵՆ ԱՆՈՒՄ ՊԱՇՏՈՆԱԿԱՆ ԵՐԵՎԱՆԻՆ ՃԱՆԱՉԵԼ ՕՍՄԱՆՅԱՆ ԹՈՒՐՔԻԱՅՈՒՄ ՊՈՆՏՈՍԻ ՀՈՒՅՆԵՐԻ ՑԵՂԱՍՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՓԱՍՏԸ
18 ապրիլի 2002 - 23:37 AMT  17:05 GMT
«Պատրիդա» հասարակական կազմակերպությունը, որը միավորում է Հայաստանում եւ Լեռնային Ղարաբաղում բնակվող հույներին, նամակ է հղել Ռոբերտ Քոչարյանին, որտեղ կոչ է անում պաշտոնական իշխանություններին ճանաչել Օսմանյան Թուրքիայում Պոնտոսի հույների ցեղասպանության փաստը: