ՀԱՄԱՇԽԱՐՀԱՅԻՆ ՀԱՅԿԱԿԱՆ ԿԱԶՄԱԿԵՐՊՈՒԹՅԱՆ ՆԱԽԱԳԱՀ Է ԸՆՏՐՎԵԼ ՌՈՒՍԱՍՏԱՆԻ ՀԱՅԵՐԻ ՄԻՈՒԹՅԱՆ ՆԱԽԱԳԱՀ ԱՐԱ ԱԲՐԱՀԱՄՅԱՆԸ
9 հոկտեմբերի 2003 - 00:12 AMT  09:32 GMT
Ընտրվել է նաեւ 111 հոգուց բաղկացած կազմակերպության գլխավոր խորհուրդը:
ՄԻԱՍՆԱԿԱՆ ՏՆՏԵՍԱԿԱՆ ԳՈՏՈՒՆ ԱՆԴԱՄԱԿՑԵԼՈՒ ՀԱՐՑԸ ՀԱՅԱՍՏԱՆԸ ԿՔՆՆԱՐԿԻ ՌՈՒՍԱՍՏԱՆԻ, ԲԵԼԱՌՈՒՍԻ ԵՎ ՈՒԿՐԱԻՆԱՅԻ ԱՀԿ-ԻՆ ԱՆԴԱՄԱԿՑԵԼՈՒՑ ՀԵՏՈ
9 հոկտեմբերի 2003 - 00:06 AMT  09:32 GMT
Այդ մասին հայտարարել է Հայաստանի առեւտրի եւ տնտեսական զարգացման նախարար Կարեն Ճշմարիտյանը:
ԹԵՀՐԱՆՈՒՄ ԿԿԱՅԱՆԱ ԿՈՎԿԱՍԻ ԵՎ ԿԵՆՏՐՈՆԱԿԱՆ ԱՍԻԱՅԻ ԵՐԿՐՆԵՐԻ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ԽՈՐՀՐԴԱԺՈՂՈՎ
9 հոկտեմբերի 2003 - 00:03 AMT  09:32 GMT
Նախատեսվում է Կովկասի համար ակտուալ հիմնահարցերի քննարկում, որոնք վերաբերում են` ներդրումներին էներգետիկ հաղորդակցությունների ոլորտում, ազգամիջյան եւ տարածքային հակամարտություններին, անվտանգությանը եւ ահաբեկչության դեմ պայքարին, զենքի եւ թմրանյութերի մաքսանենգությանը:
ՄԻՋՆՈՐԴՆԵՐԸ ԴԵՌԵՎՍ ՊԱՏՐԱՍՏ ՉԵՆ ԹՂԹԻՆ ՀԱՆՁՆԵԼ ՂԱՐԱԲԱՂՅԱՆ ՀԱԿԱՄԱՐՏՈՒԹՅԱՆ ԿԱՐԳԱՎՈՐՄԱՆ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ ՆՈՐ ԱՌԱՋԱՐԿՆԵՐԸ
8 հոկտեմբերի 2003 - 23:38 AMT  09:32 GMT
«Մենք դեռ քննարկելու եւ մանրամասնելու ենք այդ առաջարկները», ասել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ռուսաստանյան համանախագահ Յուրի Մերզլյակովը:
ԵԱՀԿ ՄԻՆՍԿԻ ԽՄԲԻ ՀԱՄԱՆԱԽԱԳԱՀԸ ԿՈՉ Է ԱՐԵԼ «ՈՒՇԱԴՐՈՒԹՅՈՒՆԸ ՉԲԵՎԵՌԵԼ» ԼՂՀ ՆԱԽԱԳԱՀԻ ՎԵՐՋԵՐՍ ԱՐՎԱԾ ՀԱՅՏԱՐԱՐՈՒԹՅԱՆ ՎՐԱ
8 հոկտեմբերի 2003 - 23:35 AMT  09:32 GMT
Յուրի Մերզլյակովը կոչ է արել «ուշադրությունը չբեւեռել» Լեռնային Ղարաբաղի նախագահ Արկադի Ղուկասյանի վերջերս արված այն հայտարարությանը, որ «ԼՂՀ-ն երբեք չի հրաժարվի իր անկախությունից»:
ՂԱՐԱԲԱՂՅԱՆ ՀԻՄՆԱՀԱՐՑԸ ՉՈՒՆԻ ՌԱԶՄԱԿԱՆ ԼՈՒԾՈՒՄ, ՀԱՅՏԱՐԱՐԵԼ Է ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ ԱՄՆ ԴԵՍՊԱՆԸ
8 հոկտեմբերի 2003 - 23:09 AMT  09:32 GMT
Ջոն Օրդուէյն ասել է դա` մեկնաբանելով Ադրբեջանում նախընտրական արշավի ընթացքում հնչող կոչերը ղարաբաղյան խնդիրը ռազմական ճանապարհով լուծելու մասին:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԸ ՇԱՀԱԳՐԱԳՌՎԱԾ Է ՈՒԿՐԱԻՆԱՅԻՑ ՌԱԶՄԱԿԱՆ ՏԵԽՆԻԿԱՅԻ ՁԵՌՔ ԲԵՐՄԱՄԲ
8 հոկտեմբերի 2003 - 22:33 AMT  09:32 GMT
Այդ մասին լրագրողներին է հայտարարել Հայաստանի պաշտպանության նախարար Սերժ Սարգսյանը` Կիեւում իր ուկրաինացի գործընկերոջ Եվգենի Մարչուկի հետ հանդիպումից հետո:
ԵՐԵՎԱՆԸ ԻՐ ՄՏԱՀՈԳՈՒԹՅՈՒՆՆ Է ՀԱՅՏՆԵԼ ԹԵԼ ԱՎԻՎԻՆ ՄԵՐՁԱՎՈՐ ԱՐԵՎԵԼՔՈՒՄ ՎԵՐՋԻՆ ԶԱՐԳԱՑՈՒՄՆԵՐԻ ԱՌՆՉՈՒԹՅԱՄԲ
Այսօր Հայաստանի փոխարտգործնախարար Ռուբեն Շուգարյանը ընդունել է ՀՀ-ում Իսրայելի դեսպան Ռիվկա Կոհենին եւ Երեւանի մտահոգությունն է հայտնել` Մերձավոր եւ Միջին Արեւելքում վերջին զարգացումների վերաբերյալ:
2004 ԹՎԱԿԱՆԻՆ ՀԱՅԱՍՏԱՆԸ ԿՆԱԽԱԳԱՀԻ «TRACECA» ԾՐԱԳՐՈՒՄ
8 հոկտեմբերի 2003 - 22:32 AMT  09:32 GMT
Հոկտեմբերի 9-ին Երեւանում իր աշխատանքը կսկսի «TRACECA» ծրագրի միջկառավարական հանձնաժողովի երրորդ ամենամյա խորհրդաժողովը:
ՇՐՋԱՓԱԿՄԱՆ ՊԱՏՃԱՌՈՎ ՄՈՏԱԿԱ ՏԱՐԻՆԵՐԻՆ ՔԱՂՑԻ ՄԱՏՆՎԱԾՆԵՐԻ ԹԻՎԸ ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ ՉԻ ՆՎԱԶԻ, ԳՏՆՈՒՄ Է ԱՄՆ ԳՅՈՒՂԴԵՊԱՐՏԱՄԵՆՏԸ
8 հոկտեմբերի 2003 - 20:22 AMT  09:32 GMT
Հարեւանների կողմից Հայաստանի շրջափակման հետեւանով, հացահատիկի պակասը կազմում է տարեկան մոտ 187 հազար տոննա, ասվում է ԱՄՆ գյուղատնտեսության դեպարտամենտի հատուկ զեկույցում: