ՀԱՅ ՍՊԱՆԵՐԸ ԲԱՔՈՒ ԵՆ ՈՒՂԵՎՈՐՎՈՒՄ ՍՏԱՄԲՈՒԼՈՎ
Ադրբեջանում ՆԱՏՕ-ի "Cooperative Best Effort-2004" զորավարժությունների նախնական պլանավորման կոնֆերանսին մասնակցելու նպատակով Բաքու ուղեւորվող հայ սպաներն այժմ գտնվում են Ստամբուլում, որտեղից էլ այսօր երեկոյան մտադիր են մեկնել Ադրբեջանի մայրաքաղաք:
ՀՈՒՆՎԱՐԻ ՎԵՐՋԻՆ ԵԽԽՎ ԿՍԿՍԻ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ ԶԵԿՈՒՅՑԻ ԼՍՈՒՄԸ
13 հունվարի 2004 - 21:49 AMT  12:02 GMT
Օրերս ԵԽԽՎ դիտարկման հանձնաժողովի նիստում ներկայացվել էր զեկույցի նախնական տարբերակը, որում ընդգրկվել էին հայկական կողմի մի քանի առաջարկություններ:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻՆ ՎԵՐԱԴԱՐՁՎԵԼ Է ԳՎԱՐՆԵՐԻԻ ՊԱՏՐԱՍՏԱԾ ՀԱԶՎԱԳՅՈՒՏ ԹԱՎՋՈՒԹԱԿԸ
13 հունվարի 2004 - 20:45 AMT  12:02 GMT
Լվովից Երեւան է վերադարձվել 17-րդ դարի իտալացի վարպետ Անդրեա Գվարներիի պատրաստած թավջութակը, որը դուրս էր բերվել Հայաստանից 1982 թվականին:
ԱԴՐԲԵՋԱՆԻ ՆԱԽԱԳԱՀԻ ԱՅՑԸ ՖՐԱՆՍԻԱ ԿԿԱՅԱՆԱ ՀՈՒՆՎԱՐԻ ՎԵՐՋԻՆ
13 հունվարի 2004 - 20:41 AMT  12:02 GMT
Այցի արդյունքում կստորագրվեն երկկողմ փաստաթղթեր, մասնավորապես, Ֆրանսիայի եւ Ադրբեջանի նախագահների քաղաքական հայտարարությունը:
ՉԻՆԱՍՏԱՆԻ ԴԵՍՊԱՆԸ ԿԱՋԱԿՑԻ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻՆ ԱՏԻՊԻԿ ԹՈՔԱԲՈՐԲԻ ՎԻՐՈՒՍԻ ՆԵՐԹԱՓԱՆՑՈՒՄԸ ԿԱՆԽԵԼՈՒ ՈՒՂՂՈՒԹՅԱՄԲ
13 հունվարի 2004 - 20:36 AMT  12:02 GMT
Ցզու Սյուէլյանը խոստացել է ամբողջական տեղեկատվություն տրամադրել համաճարակի եւ երկիր ժամանող Չինաստանի քաղաքացիների մասին:
ՀԱՅԿԱԿԱՆ ԿՈՂՄԸ ՊԵՏՔ Է ՄՇԱԿԻ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ԿԱՌՈՒՅՑՆԵՐՈՒՄ ՂԱՐԱԲԱՂՅԱՆ ԽՆԴԻՐԸ ՆԵՐԿԱՅԱՑՆԵԼՈՒ ՀՍՏԱԿ ԴԻՐՔՈՐՈՇՈՒՄ
13 հունվարի 2004 - 18:07 AMT  12:02 GMT
ԵԽԽՎ-ում Հայաստանի պատվիրակության անդամ Ա.Ռուստամյանի կարծիքով` դրա անհրաժեշտությունը կայանում է նրանում, որպեսզի հետագայում խուսափել միջազգային փաստաթղթերում այնպիսի ձեւակերպումներից, ինչպիսին է «Լեռնային Ղարաբաղի եւ Ադրբեջանի մյուս օկուպացված տարածքների խնդիրը»:
ՀԱՅ ԶԻՆՎՈՐԱԿԱՆՆԵՐՆ ԱՌԱՅԺՄ ՉԵՆ ԺԱՄԱՆԵԼ ԲԱՔՈՒ` ՆԱՏՕ-Ի ԶՈՐԱՎԱՐԺՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻՆ ՆՎԻՐՆԱԾ ԽՈՐՀՐԴԱԺՈՂՈՎԻՆ ՄԱՍՆԱԿՑԵԼՈՒ ՀԱՄԱՐ
13 հունվարի 2004 - 18:00 AMT  12:02 GMT
Մի շարք ադրբեջանական կազմակերպությունների ակտիվիստներ երեկվանից հերթապահում են Բաքվի օդանավակայանում` հայ զինվորականների ժամանումը խոչընդոտելու նպատակով: