ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԵՎ ՌՈՒՍԱՍՏԱՆԻ ԿԵՆՏՐՈՆԱԿԱՆ ԲԱՆԿԵՐԸ ԿՍՏՈՐԱԳՐԵՆ ՊԱՅՄԱՆԱԳԻՐ ՀԱՄԱԳՈՐԾԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ
Հայաստանի ԿԲ նախագահ Տիգրան Սարգսյանի խոքերով, «պայմանագրում հաշվի կառնվեն երկու երկրների նոր օրենսդրությունների պահանջները եւ տնտեսական համագրոծակցության նոր փուլը»:
ԱԴՐԲԵՋԱՆԻ ՔԱՂԱՔԱԿԱՆ ԳՈՐԾԻՉՆԵՐԸ ՎԱԽԵՆՈՒՄ ԵՆ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԵՏ ԹՈՒՐՔԻԱՅԻ ՆՈՐ ԿԱՌԱՎԱՐՈՒԹՅԱՆ ՀԱՐԱԲԵՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՆՈՐՄԱԼԱՑՈՒՄԻՑ
18 նոյեմբերի 2002 - 22:51 AMT  18:19 GMT
«Եթե Թուրքիայի նոր կառավարությունը որոշի նորմալացնել Հայաստանի հետ հարաբերություններն, ապա այն ստիպված կլինի հրաժարական տալ, քանի որ «թուրքերը չեն կարող հավատ ընծայել իրենց կառավարությանը, որը բարեկամություն է անում հայերի հետ», հայտարարել է Ադրբեջանի ժողովրդական ճակատ կուսակցության փոխնախագահ Զելիմխան Մամեդլին:
ՊԱՇՏՈՆԱԿԱՆ ՏՎՅԱԼՆԵՐԻ ՀԱՄԱՁԱՅՆ, ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ 59 ՔԱՂԱՔԱՑԻՆԵՐ ԵՆԹԱՐԿՎԵԼ ԵՆ ԹՐԱՖԻՔԻՆԳԻ
18 նոյեմբերի 2002 - 22:28 AMT  18:19 GMT
Հայ սոցիոլոգների ասոցիացիայի նախագահ Գեւորգ Պողոսյանի խոսքերով, թրաֆիքինգի զոհերը սովորաբար խուսափում են շփումներից պաշտոնական կազմակերպությունների հետ, այնպես որ զոհերի իրական թիվը կարող է հասնել 500 եւ ավելին:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՊԱՇՏՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՆԱԽԱՐԱՐԸ ԿՄԱՍՆԱԿՑԻ ՀԱՎԱՔԱԿԱՆ ԱՆՎՏԱՆԳՈՒԹՅԱՆ ՊԱՅՄԱՆԱԳՐԻ ԵՐԿՐՆՐԻ ՆԻՍՏԻՆ
18 նոյեմբերի 2002 - 22:27 AMT  18:19 GMT
Նոյեմբերի 20-ին Մոսկվայում տեղի կունենա Հավաքական անվտանգության պայմանագրի (ՀԱՊ) մասնակից-երկրների` Հայաստանի, Ռուսաստանի, Բելառուսի, Ղազախստանի, Կիրգիզիայի, Տաջիկստանի պաշտպանության նախարարների խորհրդի նիստը:
ՍԱՆԿՏ ՊԵՏԵՐԲՈՒՐԳԻ ՊԵՏՀԱՄԱԼՍԱՐԱՆՈՒՄ ՎԵՐՍՏԻՆ ՍԿՍԵԼ ԵՆ ՀԱՅԵՐԵՆ ՈՒՍՈՒՄՆԱՍԻՐԵԼ
18 նոյեմբերի 2002 - 22:26 AMT  18:19 GMT
Այսօր համալսարանում կայացել է կովկասագիտության բաժանմունքի շնորհանդեսը, որին մասնակցել են ՌԴ-ում Հայաստանի դեսպան Արմեն Սմբատյանը, Հայ առաքելական եկեղեցու Նոր Նախիջեւանի եւ Ռուսաստանի թեմի առաջնորդ Եզրաս եպիսկոպոսը, ինչպես նաեւ հարավկովկասյան երկրների խորհրդարանների ներկայացուցիչներ:
ՌՈՒՍԱԿԱՆ «ԼՈՒԿՕՅԼ» ԸՆԿԵՐՈՒԹՅՈՒՆԸ ՀՐԱԺԱՐՎԵԼ Է ԻՐ ՄԱՍՆԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆԻՑ ԱԴՐԲԵՋԱՆԱԿԱՆ ՆԱՎԹԱՅԻՆ ՆԱԽԱԳԾԻՆ
18 նոյեմբերի 2002 - 19:16 AMT  18:19 GMT
Ռուսաստանի «Լուկօյլ» նավթային ընկերությունը հայտարարել է «Ազերի-Չըրագ-Գյունեշլի» նավթային նախագծի իր բաժնետոմսերը ճապոնական Itochu OI. ընկերությանը վաճառելու մասին:
ԹՈՒՐՔԻԱՆ ՀԱԱԶԻՎ ԹԵ ՀՐԱԺԱՐՎԻ ՀԱՅԿԱԿԱՆ ՏԱՐԱԾՔՆԵՐԸ ՀԱՅԵՐԻՑ ԱԶԱՏԵԼՈՒ ԻՐ ԾՐԱԳՐԵՐԻՑ
18 նոյեմբերի 2002 - 19:00 AMT  18:19 GMT
Այդ մասին է հայտարարել Լեռնային Ղարաբաղի խորհրդարանի պատգամավոր, արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի անդամ Մաքսիմ Միրզոյանը` մեկնաբանելով Թուրքիայում վերջերս կայացած ընտրություններում իսլամական ուժերի հաղթանակը եւ ղարաբաղյան խնդրի լուծման գործում Ադրբեջանին աջակցություն ցույց տալու պատրաստակամության մասին «Արդարություն եւ զարգացում» կուսակցության առաջնորդ Էրդոգանի հայտարարությունը:
ԿՐԱՍՆՈԴԱՐԻ ԵՐԿՐԱՄԱՍԻ ՆԱԽԿԻՆ ՆԱՀԱՆԳԱՊԵՏԸ ՉԻ ԹԱՔՑՆՈՒՄ ԻՐ ԱՆԲԱՐՅԱՑԱԿԱՄՈՒԹՅՈՒՆԸ ՀԱՅԵՐԻ ՀԱՆԴԵՊ
18 նոյեմբերի 2002 - 18:58 AMT  18:19 GMT
«Ռուսները կորցնում են Ադլերը` այդ քաղաքի դպրոցների աշակերտների 50 տոկոսը հայեր են», հայտարարել է Կրասնոդարի երկրամասի նախկին նահանգապետ Նիկոլայ Կոնդրատենկոն, որն առաջնորդում է տեղի ազդեցիկ «Հայրենիք» կուսակցությունը:
ԻՐԱՆԸ ՍԿՍԵԼ Է ՎԵՐԱԴԱՐՁՆԵԼ ԱՎԵԼԻ ՎԱՂ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻՑ ՍՏԱՑԱԾ ԷԼԵԿՏՐԱԷՆԵՐԳԻԱՅԻ ՄԻ ՄԱՍԸ
18 նոյեմբերի 2002 - 18:56 AMT  18:19 GMT
ՀՀ էներգետիկայի նախարար Արմեն Մովսիսյանը ընդգծել է , որ Հայաստանն Իրանի հետ էլեկտրաէներգիայի փոխհոսքերի ռեժիմով աշխատում է 1998 թվականից:
ԼԵՌՆԱՅԻՆ ՂԱՐԱԲԱՂԻ ՆԱԽԱԳԱՀԸ ՀԱՆԴԻՊԵԼ Է ԵԱՀԿ ՄԻՆՍԿԻ ԽՄԲԻ ՖՐԱՆՍԻԱՑԻ ՀԱՄԱՆԱԽԱԳԱՀԻՆ
Լեռնային Ղարաբաղի նախագահ Արկադի Ղուկասյանը Փարիզում հանդիպել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ֆրանսիացի համանախագահ Անրի Ժակոլենի եւ Ֆրանսիայի ԱԳՆ Եվրոպայի երկրների դեպարտամենտի տնօրեն Հյուգ Պերնեի հետ: