ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ ՄՏԱՀՈԳՈՒԹՅԱՄԲ ԵՆ ՀԵՏԵՎՈՒՄ ԻՐԱՔԻ ՇՈՒՐՋ ՎԵՐՋԻՆ ԶԱՐԳԱՑՈՒՄՆԵՐԻՆ
Հայաստանը խորապես մտահոգված է իրաքահայության ճակատագրով եւ պատրաստ է իր բոլոր հնարավորություններով օգտակար լինել համայնքի անդամներին, ասել է ՀՀ ԱԳՆ մամլո խոսնակը:
ԻՐԱՔՑԻ ՓԱԽՍՏԱԿԱՆՆԵՐԸ «ԿՀԵՂԵՂԵՆ» ՈՉ ԹԵ ՀԱՅԱՍՏԱՆԸ, ԱՅԼ ԹՈՒՐՔԻԱՆ ԵՎ ԻՐԱՆԸ
20 մարտի 2003 - 21:33 AMT  19:06 GMT
Միեւնույն ժամանակ, Հայաստանում ՄԱԿ-Ի ՓԳԿՎ ներկայցուցիչ Էմիլ Սահակյանի խոսքերով, Հայաստանի կառավարությունում ակտիվ քննարկումներ են ընթանում Իրաքի հայազգի քաղաքացիենրի հետագա ճակատագրի վերաբերյալ, որոնք, շատ հնարավոր է, շուտով ժամանեն Հայաստան:
ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ ԱՄՆ ԴԵՍՊԱՆԱՏԱՆ ԱՌՋԵՎ ԵՐԵԽԱՆԵՐԸ ԲՈՂՈՔԻ ՑՈՒՅՑ ԵՆ ԱՆՑԿԱՑՐԵԼ ԻՐԱՔՈՒՄ ՊԱՏԵՐԱԶՄԻ ԴԵՄ
20 մարտի 2003 - 20:59 AMT  19:06 GMT
Ինչպես հաղորդել է միջոցառման կազմակերպիչներից մեկը, բողոքի ցույցը հակաամերիկյան բնույթ չի կրում, ցուցարար երեխաները պահանջել են միայն աշխարհում առկա բոլոր խնդիրների խաղաղ լուծում:
ՄԵՂՐԻ-ՔԱՋԱՐԱՆ ԱՎՏՈՃԱՆԱՊԱՐՀԻ ՎՐԱ ՁՆԱՀՅՈՒՍԻ ՏԱԿ ԵՐ ՄՆԱՑԵԼ 46 ՄԱՐԴ
20 մարտի 2003 - 20:44 AMT  19:06 GMT
00:25-ի դրությամբ մաքրվել էր ճանապարհը, ինչի արդյունքում ձյան ծածկի տակ հայտնված քաղաքացիներից ոչ մեկը լուրջ չի տուժել:
ՌԱԶՄԱԿԱՆ ԳՈՐԾՈՂՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ ԻՐԱՔՈՒՄ ԿԱՐՈՂ ԵՆ ՈՒԺԵՂ ԵՐԿՐԱՇԱՐԺԵՐ ԱՌԱՋԱՑՆԵԼ ՀԱՐԱՎԱՅԻՆ ԿՈՎԿԱՍՈՒՄ
20 մարտի 2003 - 19:21 AMT  19:06 GMT
Երկրի սեյսմագիտության եւ ֆիզիկայի հայկական ասոցիացիայի նախագահ պրոֆեսոր Սերգեյ Բալասանյանի խոսքերով, եթե ամերիկացիներն կիրառեն խորքային ռումբեր, դա անխուսափելիորեն կառաջացնի երկրի կեղեւի տեղաշարժեր, որոնք կհանգեցնեն ողջ տարածաշրջանում սեյսմիկ ակտիվության բարձրացմանը:
ԵՐԵՎԱՆՈՒՄ ՍԿՍՎԵԼ Է ԴԱՏ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՔԱՂԱՔԱՑԻՆԵՐԻ ՆԿԱՏՄԱՄԲ ԱԴՐԲԵՋԱՆԻ ՕԳՏԻՆ ԼՐՏԵՍԵԼՈՒ ՄԵՂԱԴՐԱՆՔՈՎ
20 մարտի 2003 - 19:03 AMT  19:06 GMT
Լրտեսական խումբը իր գործունեությունը իրականացրել է 1995-2002 թթ:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԿԸՀ-Ն ԳՐԱՆՑԵԼ Է 6 ԿՈՒՍԱԿՑԱԿԱՆ ԴԱՇԻՆՔՆԵՐԻՑ 5-Ը ԱՌԱՋԻԿԱ ԽՈՐՀՐԴԱՐԱՆԱԿԱՆ ԸՆՏՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻՆ ՄԱՍՆԱԿՑԵԼՈՒ ՀԱՄԱՐ
20 մարտի 2003 - 18:30 AMT  19:06 GMT
ԿԸՀ-ն հրաժարվել է գրանցել «Ազատ, արդար Հայաստան» դաշինքը, որի մեջ են մտնում «Հայաստանի կոմունիստների միությունը» եւ Հայկական մարքսիստական կուսակցությունը:
ԻՐԱՔՈՒՄ ՊԱՏԵՐԱԶՄԻ ԾԱՎԱԼՄԱՆ ԿԱՊԱԿՑՈՒԹՅԱՄԲ ՈՒԺԵՂԱՑՎԵԼ Է ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՌԱԶՄԱՎԱՐԱԿԱՆ ՆՇԱՆԱԿՈՒԹՅԱՆ ՕԲՅԵԿՏՆԵՐԻ ՊԱՇՏՊԱՆՈՒԹՅՈՒՆԸ
20 մարտի 2003 - 18:29 AMT  19:06 GMT
Ռազմավարական օբյեկտների պաշտպանությունը ուժեղացված է նաեւ Հայաստանի հարեւան պետություններում` Ադրբեջանում եւ Վրաստանում:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՍԱՀՄԱՆԱՊԱՀ ԶՈՐՔԵՐԸ ՈՒՇԱԴԻՐ ՀԵՏԵՎՈՒՄ ԵՆ ԻՐԱՔԻ ԴԵՄ ՌԱԶՄԱԿԱՆ ԳՈՐԾՈՂՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՀԵՏ ԿԱՊՎԱԾ ԻՐԱՎԻՃԱԿԻՆ
20 մարտի 2003 - 18:28 AMT  19:06 GMT
Հայաստանի ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի հրամանատար գեներալ-մայոր Լեւոն Ստեփանյանի խոսքերով, դեռեւս անվտանգության ոչ մի ուժեղացված միջոցներ չեն ձեռնարկվում:
1999 ԹՎԱԿԱՆԻՆ ՀԱՅԿԱԿԱՆ ԽՈՐՀՐԴԱՐԱՆՈՒՄ ՏԵՂԻ ՈՒՆԵՑԱԾ ԱՀԱԲԵԿՉՈՒԹՅԱՆ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ ԴԱՏԱՎԱՐՈՒԹՅԱՆ ՁԳՁՈՒՄԸ ԿԱՊՎԱԾ Է ԴԱՏԱՎՈՐԻ ՀԻՎԱՆԴՈՒԹՅԱՆ ՀԵՏ
20 մարտի 2003 - 18:14 AMT  19:06 GMT
Այդ մասին, հանդես գալով Հայաստանի խորհրդարանում, հայտարարել է ՀՀ արդարադատության նախարար Դավիթ Հարությունյանը: