ՄՈՍԿՎԱՅՈՒՄ ԿԿԱՅԱՆԱ «ԿՈՎԿԱՍՅԱՆ ՔԱՌՅԱԿԻ» ԵՐԿՐՆԵՐԻ ԽՈՍՆԱԿՆԵՐԻ ՀԵՐԹԱԿԱՆ ՀԱՆԴԻՊՈՒՄԸ
Հայաստանի խորհրդարանի խոսնակ Արթուր Բաղդասարյանի խոսքերով` համաժողովի շրջանակներում կկայանա իր առանձնազրույցը Ադրբեջանի խորհրդարանի ղեկավար Մուրթուզ Ալեսքերովի հետ, որի ընթացքում կքննարկվի Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության խաղաղ կարգավորման հարցը:
ԼԻՏՎԱՅԻ ՆԱԽԱԳԱՀԸ ԵՐԵՎԱՆՈՒՄ ԱՅՑԵԼԵԼ Է ՀԱՅՈՑ ՑԵՂԱՍՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ԶՈՀԵՐԻ ՀՈՒՇԱՀԱՄԱԼԻՐ
16 սեպտեմբերի 2003 - 22:48 AMT  02:54 GMT
Ռոլանդաս Պակսասը լրագրողների հետ զրույցում նշել է. «Մենք հիանալի հասկանում ենք ձեզ, եւ ես կարծում եմ, որ դրանում է մեր նմանությունը»:
ԹՈՒՐՔԻԱՅՈՒՄ ՁԵՐԲԱԿԱԼՎԵԼ Է ՀԵՅԴԱՐ ԱԼԻԵՎԻ ԱՆՁՆԱԿԱՆ ՊԱՀԱԿԱԽՄԲԻ ՂԵԿԱՎԱՐԸ
16 սեպտեմբերի 2003 - 22:38 AMT  02:54 GMT
Բեյլեր Էյուբովը (ազգությամբ քուրդ) ձերբակալվել էր անմիջապես այն բանից հետո, երբ Բաքվում ձերբակալվել էին Քրդական աշխատավորական կուսակցության մի քանի ակտիվիստներ:
ԲԱՔՈՒ Է ԺԱՄԱՆԵԼ ՌՈՒՍԱՍՏԱՆԻ ՆԱԽԱԳԱՀԻ ԱՇԽԱՏԱԿԱԶՄԻ ՂԵԿԱՎԱՐԸ
16 սեպտեմբերի 2003 - 22:37 AMT  02:54 GMT
Ադրբեջանի վարչապետ Իլհամ Ալիեւի հետ հանդիպման ընթացքում կողմերը արտահայտվել են երկու երկրների համագործակցության զարգացման օգտին:
ԹՈՒՐՔԻԱՆ ՓՈՐՁՈՒՄ Է ԿԱՐԳԱՎՈՐԵԼ ՂԱՐԱԲԱՂՅԱՆ ՀԱԿԱՄԱՐՏՈՒԹՅՈՒՆԸ
16 սեպտեմբերի 2003 - 21:56 AMT  02:54 GMT
Նյու Յորքում ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի 58-րդ նստաշրջանի շրջանակներում թուրքական կողմը մտադիր է եռակողմ հանդիպում անցկացնել Հայաստանի եւ Ադրբեջանի ներկայացուցիչների հետ:
ՌՈՒՍԱՍՏԱՆՆ ԱՌԱՋՆԱՅԻՆ ՈՒՇԱԴՐՈՒԹՅՈՒՆ Է ՀԱՏԿԱՑՆՈՒՄ ԱՊՀ ՏԱՐԱԾՔՈՒՄ ՏԱՐԱԾԱՇՐՋԱՆԱՅԻՆ ՀԱԿԱՄԱՐՏՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ԼՈՒԾՄԱՆԸ
16 սեպտեմբերի 2003 - 20:52 AMT  02:54 GMT
Այդ մասին հայտարարել է Ռուսաստանի արտաքին գործերի առաջին փոխնախարար Վյաչեսլավ Տռուբնիկովը:
ՀԱՐԱՎԱՅԻՆ ԿՈՎԿԱՍԻ ԵՐԿՐՆԵՐԻ ԽՈՐՀՐԴԱՐԱՆԱԿԱՆՆԵՐԸ ՇՈՏԼԱՆԴԻԱՅՈՒՄ ԿՔՆՆԱՐԿԵՆ ՏԱՐԱԾԱՇՐՋԱՆԱՅԻՆ ՀԱԿԱՄԱՐՏՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ԼՈՒԾՄԱՆ ՈՒՂԻՆԵՐԸ
16 սեպտեմբերի 2003 - 20:38 AMT  02:54 GMT
Մինչեւ հոկտեմբերի կեսերը Շոտլանդիայում կկայանա Վրաստանի, Հայաստանի եւ Ադրբեջանի խորհրդարանականների հանդիպումը` բրիտանական ԼԻՆՔՍ ոչ կառավարական կազմակերպության հովանու ներքո:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ, ՎՐԱՍՏԱՆԻ, ԱԴՐԲԵՋԱՆԻ ԵՎ ԹՈՒՐՔԻԱՅԻ ՄՇԱԿՈՒՅԹԻ ՆԱԽԱՐԱՐՆԵՐԸ ԿՀԱՆԴԻՊԵՆ ԱՆԹԱԼԻԱՅՈՒՄ
16 սեպտեմբերի 2003 - 20:02 AMT  02:54 GMT
Հանդիպումը կայանալու է թուրքական իշխանությունների նախաձեռնությամբ` «Մշակութային քաղաքականությունն անցումային շրջանում. երկխոսություն եւ նոր գործընկերություն» նախագծի շրջանակներում:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՎԱՐՉԱՊԵՏԸ ՅԱԼԹԱՅՈՒՄ ԿՄԱՍՆԱԿՑԻ ԱՊՀ ԵՐԿՐՆԵՐԻ ԿԱՌԱՎԱՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՂԵԿԱՎԱՐՆԵՐԻ ՀԱՄԱԺՈՂՈՎԻՆ
16 սեպտեմբերի 2003 - 19:59 AMT  02:54 GMT
Սեպտեմբերի 18-ին Հայաստանի վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանը կմեկնի Յալթա` մասնակցելու ԱՊՀ անդամ երկրների կառավարությունների ղեկավարների խորհրդի նիստին:
ԲՐԻՏԱՆԻԱՅԻ ԿԱՌԱՎԱՐՈՒԹՅՈՒՆԸ ԴԵՄ Է ԲԱՔՈՒ-ԹԲԻԼԻՍԻ-ՋԵՅՀԱՆ ՆԱՎԹԱՄՈՒՂԻ ՇԻՆԱՐԱՐՈՒԹՅԱՆԸ
16 սեպտեմբերի 2003 - 19:57 AMT  02:54 GMT
Առեւտրինախարարի տեղակալ Լորդ Սեյնսբերիի խոսքերով, Վարկի ապահովման փորձագիտական դեպարտամենտը կարող է ֆինանսական օգնություն հատկացնել միայն այն դեպքում, եթե վստահ լինի, որ խողովակաշարը վտանգավոր չէ շրջակա միջավայրի համար, ինչպես նաեւ չի ոտնահարում որեւէ մեկի քաղաքացիական իրավունքները: