2004 ԹՎԱԿԱՆԻՆ ՀԱՅԱՍՏԱՆԸ ՄՏԱԴԻՐ Է ԵՎՍ ՄԵԿ ՔԱՅԼՈՎ ԱՌԱՋ ՇԱՐԺՎԵԼ ՍՊԱՌԱԶԻՆՈՒԹՅԱՆ ԳԾՈՎ
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սերժ Սարգսյանի խոսքերով, 2004 թ. Հայաստանը սպառազինություն կստանա տարբեր տեղերից, եւ այն վճարվի ոչ պաշտպանության նախարարության բյուջեից:
ԱԴՐԲԵՋԱՆԻ ՊԱՇՏՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՆԱԽԱՐԱՐԸ ԿՐԿԻՆ ՍՊԱՌՆՈՒՄ Է ՊԱՏԵՐԱԶՄՈՎ
22 նոյեմբերի 2003 - 19:18 AMT  03:57 GMT
Որքան երկար է հայկական կողմը պահում գրավյալ ադրբեջանական տարածքները, այնքան ավելի մեծ է պատերզմի վերսկսման հավանականությունը, հայտարարել է Սաֆար Աբիեւը` Եվրոպայում ԱՄՆ զորքերի փոխհրամանատար Չարլզ Վոլդի հետ զրույցի ընթացքում:
ՀԱՅԱՍՏԱՆ Է ՆԵՐԿՐՎՈՒՄ ԱԴՐԲԵՋԱՆԱԿԱՆ ՔԼՈՐ
22 նոյեմբերի 2003 - 19:03 AMT  03:57 GMT
«Նաիրիտ-2» ՓԲԸ տնօրեն Ալբերտ Սուքիասյանի խոսքերով` ադրբեջանական քլորը մեզ է հասնում Վրաստանի տարածքով: Նրա
ՍՏԱՄԲՈՒԼՈՒՄ ԿԱՏԱՐՎԱԾ ԱՀԱԲԵԿՉՈՒԹՅԱՆ ԱՐԴՅՈՒՆՔՈՒՄ ԶՈՀՎԵԼ Է ԵՐԿՈՒ ՏԵՂԱՑԻ ՀԱՅ
22 նոյեմբերի 2003 - 18:49 AMT  03:57 GMT
ՀՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայության հաղորդագրության համաձայն, եւս երկու հայ վիրավորվել են:
ԱՄՆ ՀԱՅԵՐԸ ՆՇԵԼ ԵՆ ՆՅՈՒ ՅՈՐՔԻ ՍՈՒՐԲ ՎԱՐԴԱՆ ԵԿԵՂԵՑՈՒ 35-ԱՄՅԱԿԸ
22 նոյեմբերի 2003 - 18:36 AMT  03:57 GMT
Հարյուրավոր հայ հավատացյալներ ողջ Ամերիկայից հավաքվել էին օրերս Նյու Յորքի Սուրբ Վարդան եկեղեցում` նշելու նրա օծման 35-ամյակը:
ԵԽ ՏԵՂԱԿԱՆ ԵՎ ՏԱՐԱԾՔԱՅԻՆ ԻՇԽԱՆՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՀԱՄԱԺՈՂՈՎՈՒՄ ՆԱԽԱՏԵՍՎՈՒՄ Է ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՄԱՍԻՆ ԶԵԿՈՒՅՑ
22 նոյեմբերի 2003 - 18:08 AMT  03:57 GMT
Այսօր իր աշխատանքը կսկսի Եվրախորհրդի տեղական եւ տարածքային իշխանությունների կոնգրեսի աշնանային նստաշրջանը:
ԵՐԵՎԱՆԸ ԽՍՏԱԳՈՒՅՆՍ ԴԱՏԱՊԱՐՏՈՒՄ Է ՍՏԱՄԲՈՒԼՈՒՄ ԻՐԱԳՈՐԾՎԱԾ ԱՀԱԲԵԿՉՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ
22 նոյեմբերի 2003 - 18:07 AMT  03:57 GMT
Գիտակցելով, որ ահաբեկչությունը չի ճանաչում սահմաններ եւ խտրականություն չի դնում ազգերի եւ դավանանքների միջեւ` Հայաստանն աներկբայորեն միանում է ահաբեկչության դեմ մղվող միջազգային պայքարին, հայտարարել է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի քարտուղարը:
ՀԱՅԵՐԸ ՀՈւՅՍ ՈւՆԵՆ ԵՎՍ ՄԵԿ ՀԱՅՐԵՆԱԿՑԻ ԱՆՑԿԱՑՆԵԼ ՎՐԱՑԱԿԱՆ ԽՈՐՀՐԴԱՐԱՆ
21 նոյեմբերի 2003 - 04:00 AMT  03:57 GMT
Վրաստանի կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը հրապարակել է նոյեմբերի 2-ին կայացած խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքները: Մինչ այժմ հայտնի չէ` քանի հայ կլինի վրացական խորհրդարանում: Ակնհայտ է մի բան` հայ համայնքի դիրքերը նկատելիորեն թուլացել են: Վրացահայերի համար առավել դժվար կլինի լոբբի անել սեփական շահերը երկրի օրենսդիր մարմնում: