ՌՈՒՍԱՍՏԱՆԻ ՆԻԺՆԻ ՆՈՎՈԳՈՐՈԴ ՔԱՂԱՔՈՒՄ ՄԵԾԱՐՈՒՄ ԵՆ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԲԱՐԵԿԱՄՆԵՐԻՆ
Այսօր Նիժնի Նովգորոդի պետֆիլհարմոնիայում տեղի է ունենում «Հայաստանի բարեկամներին» անվանումով երեկո` նվիրված Սպիտակի երկրաշարժի 15-ամյակին:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՆԱԽԱԳԱՀԸ ՀԵՏԱՁՔԵՑ ՊԱՏԳԱՄԱՎՈՐՆԵՐԻ ԱՐՁԱԿՈՒՐԴԸ
9 դեկտեմբերի 2003 - 22:12 AMT  18:47 GMT
Ռոբերտ Քոչարյանն այսօր ստորագրել է հրամանագիր` դեկտեմբերի 12-ին Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջանի հրավիրման մասին:
ՄՈՍԿՎԱՅԻ «ՆԱՑԻՈՆԱԼ» ՀՅՈՒՐԱՆՈՑԻ ՄՈՏ ՏԵՂԻ ՈՒՆԵՑԱԾ ԱՀԱԲԵԿՉՈՒԹՅԱՆ ՀԵՏԵՎԱՆՔՈՎ ՏՈՒԺԱԾՆԵՐԻ ԹՎՈՒՄ ՀԱՅԵՐ ՉԿԱՆ
9 դեկտեմբերի 2003 - 21:33 AMT  18:47 GMT
Պայթյունի հետեւանքով 12 տուժածներից, որոնց իսկությունն արդեն հայտնի է, 11-ը Ռուսաստանի քաղաքացի է, իսկ մեկը` Չինաստանի:
ՖՐԱՆՍԻԱՑԻ ՓՐԿԱՐԱՐՆԵՐԸ ԼԵՌՆԱՅԻՆ ՂԱՐԱԲԱՂԻ ԻՐԵՆՑ ԳՈՐԾԸՆԿԵՐՆԵՐԻՆ ՆՈՐ ՍԱՐՔԱՎՈՐՈՒՄՆԵՐ ԵՆ ՏՐԱՄԱԴՐԵԼ
9 դեկտեմբերի 2003 - 21:25 AMT  18:47 GMT
Պայմանավորվածությունն այդ մասին ձեռք էր բերվել մարտին Ստեփանակերտում` համագործակցության եւ փորձի փոխանակման ծրագրի շրջանակներում ֆրանսիացի փրկարարների այցելության ընթացքում:
ԱՄՆ ԿՈՆԳՐԵՍԻ ՆԵՐՔԻՆ ՊԱԼԱՏԸ ՀԱՎԱՆՈՒԹՅՈՒՆ Է ՏՎԵԼ 2004 ԹՎԱԿԱՆԻՆ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻՆ ՏՐԱՄԱԴՐԵԼԻՔ ԱՌՆՎԱԶՆ 75 ՄԼՆ ԴՈԼԱՐԻ ՉԱՓՈՎ ՕԳՆՈՒԹՅԱՆԸ
9 դեկտեմբերի 2003 - 19:38 AMT  18:47 GMT
Օրինագծի համաձայն, ԱՄՆ կառավարությունը կտրամադրի նաեւ 5 մլն դոլար, որպես Լեռնային Ղարաբաղին մարդասիրական օգնություն:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻՆ, ԱԴՐԲԵՋԱՆԻՆ ԵՎ ՎՐԱՍՏԱՆԻՆ ԿՄԻԱՎՈՐԻ ԵՐԻՏԱՍԱՐԴՈՒԹՅՈՒՆԸ, ԳՏՆՈՒՄ Է ՀԱՅ ԴԵՍՊԱՆԸ
9 դեկտեմբերի 2003 - 19:18 AMT  18:47 GMT
Մոսկվայում անց է կացվել «Ծանոթացեք` Ադրբեջան, Հայաստան, Վրաստան» երեկույթ:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԵՎ ՌՈՒՍԱՍՏԱՆԻ ՀԱՏՈՒԿ ԾԱՌԱՅՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՆԵՐԿԱՅԱՑՈՒՑԻՉՆԵՐԸ ԽՈՐՀՐԴԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ԵՆ ԱՆՑԿԱՑՆՈՒՄ ԴՈՆԻ ՌՈՍՏՈՎՈՒՄ
9 դեկտեմբերի 2003 - 18:42 AMT  18:47 GMT
Կողմերը կքննարկեն հարցեր, որոնք առնչվում են միջազգային ահաբեկչության դեմ պայքարում համագործակցության կատարելագործմանը, Ռուսաստանի եւ Հայաստանի տնտեսական անվտանգության ոլորտում փոխգործակցությանը:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՊԱՇՏՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՆԱԽԱՐԱՐԸ ՄՈՍԿՎԱՅՈՒՄ ԿՄԱՍՆԱԿՑԻ ՀԱՊԿ-Ի ՀԱՄԱԺՈՂՈՎԻՆ
9 դեկտեմբերի 2003 - 18:40 AMT  18:47 GMT
Իսկ դեկտեմբերի 10-ին Ռուսաստանի մայրաքաղաքում Ս.Սարգսյանի մասնակցությամբ տեղի կունենա ԱՊՀ պաշտպանության նախարարների խորհրդի նիստը:
ՀԱՅ-ՌՈՒՍԱԿԱՆ «ԶՎԵԶԴԱ» ՁԵՌՆԱՉԿՈՒԹՅՈՒՆԸ ՊԱՏՐԱՍՏ Է 60 ՄԼՆ ԵՎՐՈ ՆԵՐԴՆԵԼ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԵՌԱՀԱՂՈՐԴԱԿՑԱԿԱՆ ՀԱՄԱԿԱՐԳՈՒՄ
9 դեկտեմբերի 2003 - 17:49 AMT  18:47 GMT
Ընկերությունը խոստանում է ստեղծել ցանց, որն օգտագործվող տեխնոլոգիայի ու սարքավորումների առումով իր նմանը չի ունենա Հարավային Կովկասում:
ՎՐԱՍՏԱՆԻ ՊԵՏԱԿԱՆ ՀԵՌՈՒՍՏԱՏԵՍՈՒԹՅՈՒՆԸ ՆՈՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ԿՀԵՌԱՐՁԱԿԻ ՀԱՅԵՐԵՆ ԼԵԶՎՈՎ
9 դեկտեմբերի 2003 - 17:29 AMT  18:47 GMT
Վրաստանի նախագահի թեկնածու Միխայիլ Սահակաշվիլու նախաձեռնությամբ, դեկտեմբերի 10-ից շաբաթական երեք անգամ 15-րոպեանոց նորություններ կհեռարձակվեն հայերեն լեզվով: