ՊՈՒՏԻՆԻՆ ԶԵԿՈՒՑԵԼ ԵՆ «ԳՈՒՅՔ ՊԱՐՏՔԻ ԴԻՄԱՑ» ՊԱՅՄԱՆԱԳՐԻ ՇՐՋԱՆԱԿՆԵՐՈՒՄ ՀԱՅԿԱԿԱՆ ՎԵՐՋԻՆ ՁԵՌՆԱՐԿՈՒԹՅԱՆ ՌՈՒՍԱՍՏԱՆԻՆ ՓՈԽԱՆՑՄԱՆ ՄԱՍԻՆ
2 փետրվարի 2004 - 22:46 AMT  00:07 GMT
«Այդ խնդիրը լուծված է»,- հայտարարել է Ռուսաստանի փոխվարչապետ Բորիս Ալյոշինը կառավարության անդամների հետ պետության ղեկավարի խորհրդակցության ժամանակ:
ԼԵՌՆԱՅԻՆ ՂԱՐԱԲԱՂԻ ԳԾՈՎ ԵԱՀԿ ՆԱԽԱԳԱՀԻ ՀԱՏՈՒԿ ՆԵՐԿԱՅԱՑՈՒՑԻՉԸ ԺԱՄԱՆԵԼ Է ՀԱԿԱՄԱՐՏՈՒԹՅԱՆ ՏԱՐԱԾԱՇՐՋԱՆ
2 փետրվարի 2004 - 22:22 AMT  00:07 GMT
Փետրվարի 4-ին Երեւան կժամանի Լեռնային Ղարաբաղի հարցով ԵԱՀԿ նախագահի հատուկ ներկայացուցիչ, Շվեդիայի խորհրդարանի պատգամավոր Գորան Լենմարքերը:
ԷՆԵՐԳԱՄԱՏԱԿԱՐԱՐՈՒՄՆԵՐԸ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻՑ ՎՐԱՍՏԱՆ ԱՃԵԼ ԵՆ ԳՐԵԹԵ ԵՐԵՔ ԱՆԳԱՄ
2 փետրվարի 2004 - 22:20 AMT  00:07 GMT
Փետրվարի 1-ից Միջազգային էներգետիկ կորպորացիան գրեթե երեք անգամ ավելացրել է էլեկտրաէներգիայի մատակարարումը Հայաստանից Վրաստան:
ԱՄՆ ԿՈՆԳՐԵՍԱԿԱՆՆԵՐԸ ԿՈՉ ԵՆ ԱՐԵԼ ՆԱՏՕ-ԻՆ ԱՅԼԸՆՏՐԱՆՔ ԳՏՆԵԼ ԱԴՐԲԵՋԱՆԻՆ` 2004Թ. ԶՈՐԱՎԱՐԺՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ ԱՆՑԿԱՑՆԵԼՈՒ ՀԱՄԱՐ
2 փետրվարի 2004 - 21:42 AMT  00:07 GMT
ԱՄՆ Կոնգրեսում Հայաստանի աջակցման խմբի համանախագահները նամակով դիմել են ՆԱՏՕ-ին` կոչ անելով քննել Ադրբեջանի գործողությունները, որոնք խոչընդոտեցին Հայաստանի մասնակցությունը Բաքվում կայացած «Լավագույն համատեղ ջանք-2004» զորավարժությունների պլանավորման կոնֆերանսին:
2003 ԹՎԱԿԱՆԻՆ ՀԱՅԱՍՏԱՆԸ ՍՏՈՐԱԳՐԵԼ Է 72 ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՊԱՅՄԱՆԱԳԻՐ
2 փետրվարի 2004 - 21:01 AMT  00:07 GMT
Ներկայումս ստորագրման է պատրաստվում 270-ից ավելի համաձայնագիր:
ԹՈՒՐՔՄԵՆՍՏԱՆԻՑ ՀԱՅՐԵՆԻՔ ԵՆ ՎԵՐԱԴԱՐՁՎԵԼ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ 92 ՔԱՂԱՔԱՑԻ
2 փետրվարի 2004 - 21:00 AMT  00:07 GMT
Ակցիան անցել է Թուրքմենստանում Հայաստանի դեսպանատան եւ Միգրացիայի միջազգային կազմակերպության աջակցությամբ:
ԼԵՌՆԱՅԻՆ ՂԱՐԱԲԱՂԻ ՀԱԿԱՄԱՐՏՈՒԹՅԱՆ ԳԾՈՎ ԵԽԽՎ ԶԵԿՈՒՑՈՂԸ ՀԱՅԱՍՏԱՆ ԿԺԱՄԱՆԻ ՓԵՏՐՎԱՐԻ ՎԵՐՋԻՆ
2 փետրվարի 2004 - 18:57 AMT  00:07 GMT
Այցի արդյունքում Թերի Դեւիսը զեկույց կնախապատրաստի, որը կքննարկվի ԵԽԽՎ հատուկ նիստում` նվիրված Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրին:
ՓԵՏՐՎԱՐԻՆ «ԴԱՇՆԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆԸ» ԿԱՆՑԿԱՑՆԻ ԵՐԵՎԱՆՈՒՄ ԻՐ ՀԵՐԹԱԿԱՆ ՀԱՄԱԳՈՒՄԱՐԸ
2 փետրվարի 2004 - 18:40 AMT  00:07 GMT
համագումարի աշխատանքներին կմասնակցեն կուսակցության ներկայացուցիչներ աշխարհի 30 երկրներից:
ՄԻՆՉԵՎ ՏԱՐԵՎԵՐՋ ՀԱՅԱՍՏԱՆԸ ԿՈՒՆԵՆԱ ՆՈՐ ԸՆՏՐԱԿԱՆ ՕՐԵՆՍԳԻՐՔ
2 փետրվարի 2004 - 18:14 AMT  00:07 GMT
ՀՀ Ազգային Ժողովի նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի խոսքերով, ԱԺ-ում կստեղծվի Ընտրական օրենսգրքում ուղղումների նախապատրաստման հատուկ աշխատանքային խումբ: