ԱԳՈՅԻ ԽՄԲԻ ԴԻՏԱՐԿՄԱՆ ԶԵԿՈՒՅՑԸ` ԵԽ ԱՌԱՋ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՍՏԱՆՁՆԱԾ ՊԱՐՏԱՎՈՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ԿԱՏԱՐՄԱՆ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ, ԴՐԱԿԱՆ ԿԼԻՆԻ
7 փետրվարի 2004 - 20:35 AMT  05:41 GMT
Նման կարծիք է հայտնել լրագրողներին Երեւանում Եվրախորհրդի Նախարարների խորհրդի դիտարկման խմբի ղեկավար Պիետրո Էռկոլե Ագոն:
ՎՅԱՉԵՍԼԱՎ ՏՐՈՒԲՆԻԿՈՎԸ ԿՈՉ Է ԱՐԵԼ «ՅՈՒՐԱՏԵՍԱԿ ԵՎ ՆՈՐ ՏԵՍԱՆԿՅՈՒՆՆԵՐԻՑ» ՆԱՅԵԼ ՂԱՐԱԲԱՂՅԱՆ ԽՆԴՐԻՆ
7 փետրվարի 2004 - 20:05 AMT  05:41 GMT
Ռուսաստանի արտաքին գործերի առաջին փոխնախարար, ԵԱՀԿ Մինսկի խորհրդաժողովի համանախագահը բերել է Արեւելյան Թիմորի օրինակը:
ԱԴՐԲԵՋԱՆՑԻ ՏՆՏԵՍԱԳԵՏԸ ԿԱՍԿԱԾՈՒՄ Է ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԵՎ ԱԴՐԲԵՋԱՆԻ ՄԻՋԵՎ ԱՊՐԱՆՔԱՇՐՋԱՆԱՌՈՒԹՅԱՆ ԶԳԱԼԻ ԾԱՎԱԼՆԵՐԻ ԱՌԿԱՅՈՒԹՅԱՆ ԱՌՆՉՈՒԹՅԱՄԲ
7 փետրվարի 2004 - 20:01 AMT  05:41 GMT
Սաբիտ Բագիրովը նշել է, որ նույնիսկ խորհրդային շրջանում Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ ապրանքաշրջանառությունը տարբեր, հիմնականում պատմական, պատճառներով կազմում էր այդ երկրների ապրանքաշրջանառության ընդհանուր ծավալի 2-3 տոկոսը:
ԼԵՌՆԱՅԻՆ ՂԱՐԱԲԱՂԻ ՀԱՐՑՈՎ ԵԱՀԿ ՀԱՏՈՒԿ ՆԵՐԿԱՅԱՑՈՒՑԻՉԸ ՀԵՏԱԳԱՅՈՒՄ ՄՏԱԴԻՐ Է ԱՅՑԵԼԵԼ ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ
7 փետրվարի 2004 - 18:19 AMT  05:41 GMT
Այդ մասին Գորան Լենմարքերը հայտարարել է ԼՂՀ խորհրդարանի խոսնակ Օլեգ Եսայանի հետ Երեւանում կայացած հանդիպման ժամանակ:
ՍՈՉԻԻ ՀԱՅԵՐԸ ԿԱՆԳՆԵՑՐԵԼ ԵՆ ԲԱՐԵԿԱՄՈՒԹՅԱՆ ԵՎ ՀԱՄԱՁԱՅՆՈՒԹՅԱՆ ՀՈՒՇԱՐՁԱՆ
7 փետրվարի 2004 - 18:16 AMT  05:41 GMT
Սոչիում գործող «Սեւան» հայկական մշակույթի կենտրոնի նախաձեռնությամբ քաղաքի կենտրոնում փետրվարի 5-ին բացվել է Բարեկամության եւ համաձայնության հուշարձանը:
ԼԵՌՆԱՅԻՆ ՂԱՐԱԲԱՂԻ ՀԱԿԱՄԱՐՏՈՒԹՅԱՆ ԿՈՂՄԵՐԸ «ՈՐՈՇ ԱՌԱՋԱՐԿՆԵՐ» ԵՆ ՍՏԱՑԵԼ, ՀԱՅՏԱՐԱՐԵԼ Է ԱՄՆ ՊԵՏՔԱՐՏՈՒՂԱՐԻ ՕԳՆԱԿԱՆԸ
7 փետրվարի 2004 - 18:14 AMT  05:41 GMT
Էլիզաբեթ Ջոնսը հայտարարել է այդ մասին` ներկայացնելով ԱՄՆ պետքարտուղար Քոլին Փաուէլի Մոսկվա կատարած վերջին այցի մանրամասները, որի ընթացում քննարկվել է նաեւ ղարաբաղյան խնդիրը: