ՀԱՅԱՍՏԱՆԸ ԼՐԱՑՈՒՑԻՉ ՏԵՂ Է ՍՏԱՑԵԼ ՈՒԷՖԱ-Ի ԳԱՎԱԹԻ ԽԱՂԱՐԿՈՒԹՅԱՆԸ
Նախօրեին որոշվել են այն երկու երկրները, որոնք կստանան մեկ լրացուցիչ տեղ ՈՒԷՖԱ-ի գավաթի խաղարկությունում ի շնորհիվ եվրագավաթների խաղաշրջանի ավարտի արդյունքներով «Արդար խաղ»-ի (Fair Play) բարձր ցուցանիշի:
ՄԻՆՉԵՎ 2004 Թ. ՎԵՐՋԸ ՆԱԽԱՏԵՍՎԱԾ Է ՄՇԱԿԵԼ ՀԱԷԿ-Ի ՓԱԿՄԱՆ ԵՎ ԴՐԱ ԷՆԵՐԳԱՀԶՈՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՓՈԽԱՐԻՆՄԱՆ ՄԻՋՈՑԱՌՈՒՄՆԵՐԻ ԾՐԱԳԻՐ
9 հունիսի 2004 - 22:58 AMT  06:54 GMT
Եվրոպական կողմը վերահաստատել է ՀԱԷԿ-ի փակման եւ էլեկտրաէներգիայի այլընտրանքային աղբյուրներ ստեղծելու համար 100 մլն եվրո տրամադրելու պատրաստակամությունը:
ՎՐԱՍՏԱՆՈՒՄ ԱՆՑՆՈՒՄ ԵՆ ԲՈՂՈՔԻ ՑՈՒՅՑԵՐ ԲԱՔՈՒ-ԹԲԻԼԻՍԻ-ՋԵՅՀԱՆ ՆԱՎԹԱՄՈՒՂԻ ՇԻՆԱՐԱՐՈՒԹՅԱՆ ԴԵՄ
9 հունիսի 2004 - 22:16 AMT  06:54 GMT
Ցուցարարների որոշ մասը հայտարարում է` նավթամուղի շինարարության տակ օգտագործվող հողերի համար «British Petroleum» ընկերության կողմից փոխհատուցում չվճարելու մասին, մյուս մասը պահանջում է վերադարձնել այդ հողերը գյուղատնտեսական աշխատանքներ իրականացնելու համար:
ՌՈՆԱԼԴ ՌԵՅԳԱՆԻ ՄԱՀՎԱՆ ԿԱՊԱԿՑՈՒԹՅԱՄԲ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԱԳՆ ՂԵԿԱՎԱՐԸ ԳՐԱՌՈՒՄ Է ԿԱՏԱՐԵԼ ԱՄՆ ԴԵՍՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՍԳՈ ՄԱՏՅԱՆՈՒՄ
9 հունիսի 2004 - 22:08 AMT  06:54 GMT
Այսօր Հայաստանի ԱԳ նախարար Վարդան Օսկանյանն այցելեց Երեւանում ԱՄՆ դեսպանություն:
ՆՇԱՆԱԿՎԵԼ Է ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՔԱՂԱՔԱՇԻՆՈՒԹՅԱՆ ՆՈՐ ՆԱԽԱՐԱՐ
9 հունիսի 2004 - 20:43 AMT  06:54 GMT
Հայաստանի նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանն այսօր ստորագրել է հրաման` Արամ Հարությունյանին քաղաքաշինության նախարար նշանակելու մասին:
ԱՅՍՈՒՀԵՏ ԻՇԽԱՆՈՒԹՅԱՆ ՆԵՐԿԱՅԱՑՈՒՑՉԻՆ ՎԻՐԱՎՈՐԵԼՈՒ ՀԱՄԱՐ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՔԱՂԱՔԱՑԻՆԵՐԸ ԿԱՐՈՂ ԵՆ ԱԶԱՏԱԶՐԿՎԵԼ ՄԵԿ ՏԱՐԻ ԺԱՄԿԵՏՈՎ
9 հունիսի 2004 - 20:17 AMT  06:54 GMT
Հայ պատգամավորները քվեարկեցին ՀՀ Քրեական օրենսգրքում մի շարք փոփոխություններ եւ լրացումներ ներառելու օգտին:
ԻԼՀԱՄ ԱԼԻԵՎԸ ՀՈՒՆԻՍԻ ԿԵՍԵՐԻՆ ՊԱՇՏՈՆԱԿԱՆ ԱՅՑ ԿԿԱՏԱՐԻ ՎՐԱՍՏԱՆ
9 հունիսի 2004 - 19:39 AMT  06:54 GMT
Թբիլիսի կատարելիք իր առաջին այցի ընթացքում Ալիեւը Վրաստանի նախագահ Միխայիլ Սահակաշվիլու հետ կքննարկի երկկողմ եւ տարածաշրջանային համագործակցությանը վերաբերող հարցեր:
ՀԱՅ ՊԱՏԳԱՄԱՎՈՐՆԵՐԸ ՖՐԱՆՍԻԱՅՈՒՄ ԿՀԵՏԵՎԵՆ ԵՎՐԱԽՈՐՀՐԴԱՐԱՆԻ ԸՆՏՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ԸՆԹԱՑՔԻՆ
9 հունիսի 2004 - 18:54 AMT  06:54 GMT
ՀՀ Ազգային ժողովի Ֆրանսիա-Հայաստան միջխորհրդարանական բարեկամության խմբի անդամները ֆրանսիացի պատգամավորների հետ կքննարկվեն երկկողմ միջխորհրդարանական համագործակցության զարգացման հարցերը:
ՖԻԴԵ-Ն 2004 ԹՎԱԿԱՆԸ ՀՌՉԱԿԵԼ Է ՇԱԽՄԱՏԻ ԱՇԽԱՐՀԻ 9-ՐԴ ՉԵՄՊԻՈՆ ՏԻԳՐԱՆ ՊԵՏՐՈՍՅԱՆԻ ՏԱՐԻ
9 հունիսի 2004 - 18:39 AMT  06:54 GMT
Այդ կապակցությամբ այս տարվա ընթացքում Հայաստանում եւ աշխարհի այլ երկրներում կանցկացվեն հայտնի գրոսմայստերի 75-ամյակին նվիրված զանազան միջոցառումներ: