ԼԵՌՆԱՅԻՆ ՂԱՐԱԲԱՂԻ ՄԵՐՁԱԿԱ ՏԱՐԱԾՔՆԵՐՈՒՄ ԵԱՀԿ ՓԱՍՏԱՀԱՎԱՔ ԱՌԱՔԵԼՈՒԹՅԱՆ ԶԵԿՈՒՅՑԸ ՆԵՐԿԱՅԱՑՎԵԼ Է ԵԱՀԿ ՄՇՏԱԿԱՆ ԽՈՐՀՐԴԻՆ
18 մարտի 2005 - 07:58 AMT  13:04 GMT
«Հայաստանը գտնում է, որ փաստահավաք առաքելության գլխավոր ձեռքբերումն այն է, որ նա վերջ է դնում Ադրբեջանի կողմից հնչող մեղադրանքներին»,-ասվում է ՀՀ ԱԳՆ հայտարարության մեջ
ՄԱՐՏԻ 15-16 ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ ԷՐ ԳՏՆՎՈՒՄ ԱՆՎՏԱՆԳՈՒԹՅԱՆ ԽՆԴԻՐՆԵՐԻ ՀԵՏԱԶՈՏՄԱՆ ՄԱՐՇԱԼԻ ԱՆՎԱՆ ԵՎՐՈՊԱԿԱՆ ԿԵՆՏՐՈՆԻ ՊԱՏՎԻՐԱԿՈՒԹՅՈՒՆԸ
18 մարտի 2005 - 07:44 AMT  13:04 GMT
Այցի ընթացքում քննարկվել են համագործակցության հեռանկարները Հայաստանի եւ Մարշալի անվան եվրոպական կնետրոնի միջեւ
ԳԻՆԵՍԻ ՌԵԿՈՐԴՆԵՐԻ ԳՐՔՈՒՄ ԿԱՐՈՂ Է ՀԱՅՏՆՎԵԼ ՆՈՐ ՆՎԱՃՈՒՄ` ԿԵՆԴԱՆԻ ՇՂԹԱՅԻ ԿԱԶՄԱԿԵՐՊՈՒՄ ԱՐԱԳԱԾ ԼԵՌԱՆ ՍՏՈՐՈՏԻ ՊԱՐԱԳԾՈՎ
18 մարտի 2005 - 06:58 AMT  13:04 GMT
160. հազար հայեր ամբողջ աշխարհից շուրջպար կբռնեն ի նշան ազգի միասնության
ԱՄՆ-ՈՒՄ ԿԱՆՑԿԱՑՎԻ ՀԱՅՈՑ ՑԵՂԱՍՊԱՆՈՒԹՅԱՆ 90-ՐԴ ՏԱՐԵԴԱՐՁԻՆ ՆՎԻՐՎԱԾ ՑՈՒՑԱՀԱՆԴԵՍ
17 մարտի 2005 - 11:54 AMT  13:04 GMT
Մարտի 19-20-ը ամերիկյան Մեն նահանգի Քիթթերի քաղաքում կանցկացվի «Գոյատեւում ստեղծագործության միջոցով» ցուցահանդեսը
2005 ԹՎԱԿԱՆԻՆ ՄԻՆՍԿՈՒՄ ԿԿԱՅԱՆԱ ՀԱՅ-ԲԵԼԱՌՈՒՍԱԿԱՆ ԳՈՐԾԱՐԱՐ ՀԱՄԱԺՈՂՈՎ
17 մարտի 2005 - 11:47 AMT  13:04 GMT
Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահը կհանդիպի Բելառուսի Ներկայացուցիչների պալատի ղեկավարի հետ
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՆԵՐԿԱՅԱՑՈՒՑԻՉՆԵՐԸ ԿՄԱՍՆԱԿՑԵՆ ՄՈՍԿՎԱՅՈՒՄ ԿԱՅԱՆԱԼԻՔ «ԻՍԼԱՄԸ ԽԱՂԱՂՈՒԹՅԱՆ ԿՈՂՄ» ՀԱՍԱՐԱԿԱԿԱՆ-ՔԱՂԱՔԱԿԱՆ ԽՈՐՀՐԴԱԺՈՂՈՎԻՆ
17 մարտի 2005 - 10:43 AMT  13:04 GMT
Խորհրդաժողովը նվիրված է Հաղթանակի 60-ամյակին եւ ծայրահեղականությանն ու ահաբեկչությանը հակազդմանը
ՌՈԲԵՐՏ ՔՈՉԱՐՅԱՆԸ ՀԱՆԴԻՊԵԼ Է ԳԵՐՄԱՆԱԿԱՆ «ԼԱՅԿՈՍ» ԸՆԿԵՐՈՒԹՅԱՆ ՆԵՐԿԱՅԱՑՈՒՑԻՉՆԵՐԻ ՀԵՏ
17 մարտի 2005 - 10:37 AMT  13:04 GMT
Կողմերը քննարկել են տվյալ ոլորտում միջազգային շուկայի պահանջները բավարարող մասնագետների պատրաստման գործընթացի ընդլայնմանն առնչվող հարցեր
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԿԱՌԱՎԱՐՈՒԹՅՈՒՆԸ 400 ՀԱԶԱՐ ԴՈԼԱՐ ԿՏՐԱՄԱԴՐԻ ՄԵԾ ՀԱՅՐԵՆԱԿԱՆ ՊԱՏԵՐԱԶՄԻ ՀԱՂԹԱՆԱԿԻ 60-ԱՄՅԱԿԻՆ ՆՎԻՐՎԱԾ ՀՈԲԵԼՅԱՆԱԿԱՆ ԿՐԾՔԱՆՇԱՆՆԵՐԻ ՊԱՏՐԱՍՏՄԱՆ ՀԱՄԱՐ
17 մարտի 2005 - 10:23 AMT  13:04 GMT
Հայաստանի կառավարությունը նման որոշում է ընդունել այսօր կայացած նիստի ընթացքում
ԱԴՐԲԵՋԱՆԻ ՊԱՇՏՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՆԱԽԱՐԱՐՈՒԹՅԱՆ ՄԱՄՈՒԼԻ ՔԱՐՏՈՒՂԱՐ. «ԵԹԵ ՄԵՆՔ ԶԳԱՆՔ, ՈՐ ՀՈՒՅՍ ՉԻ ՄՆԱՑԵԼ, ԱՊԱ ՊԱՏԵՐԱԶՄ ԿՍԿՍԵՆՔ»
17 մարտի 2005 - 10:07 AMT  13:04 GMT
«Ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման գործում ադրբեջանական դիվանագիտության ձեռքբերած հաջողությունները ջղայնացնում են հայերին, նրանց մոտ լարվածություն են առաջացնում»,- վստահ է Ռամիզ Մելիքովը
ԱՅՆ ԺԱՄԱՆԱԿ, ԵՐԲ ԹՈՒՐՔԻԱՅԻ ՀԵՏ ԱՄՆ ՀԱՐԱԲԵՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ ՇԱՐՈՒՆԱԿՎՈՒՄ ԵՆ ԼԱՐՎԵԼ, ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԵՏ ՀԱՐԱԲԵՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐՆ ԱՄՐԱՊՆԴՎՈՒՄ ԵՆ
17 մարտի 2005 - 09:35 AMT  13:04 GMT
ԱՄՆ Կոնգրեսը հրաժարվել է Թուրքիային 1 մլրդ դոլար տրամադրել` ուղղված թուրք-իրաքյան սահմանում պատերազմի հետեւանքների վերացմանը