2005թ. սեպտեմբերի 29
Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման համար կարեւոր պահ է խաղաղության հասնելը կարճ ժամանակում, հայտարարել է Ֆինլանդիայի նախագահը
ՌՈԲԵՐՏ ՔՈՉԱՐՅԱՆ. ՄԵՐ ՆՊԱՏԱԿՆ Է ՍԱՀՄԱՆԱԴՐՈՒԹՅՈՒՆԸ ԴԱՐՁՆԵԼ ԱՊՐՈՂ ԻՐՈՂՈՒԹՅՈՒՆ
30 սեպտեմբերի 2005 - 08:29 AMT
Երեւանում մեկնարկել է ՀՀ Սահմանադրության 10-ամյակին եւ Հայաստանի Սահմանադրական դատարանի ձեւավորմանը նվիրված միջազգային համաժողովը
ԵԳԻՊՏՈՍՈՒՄ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԴԵՍՊԱՆԸ ՀԱՄԱՏԵՂՈՒԹՅԱՆ ԿԱՐԳՈՎ ԴԵՍՊԱՆ Է ՆՇԱՆԱԿՎԵԼ ՆԱԵՎ ՄԱՐՈԿԿՈՅՈՒՄ
30 սեպտեմբերի 2005 - 07:56 AMT
Հայաստանի նախագահի հրամանագրով Սերգեյ Մանասարյանը ազատվել է Մարոկկոյի թագավորությունում Հայաստանի դեսպանի պաշտոնից
ՀԱՅ-ՎՐԱՑԱԿԱՆ ՀԱՆՁՆԱԺՈՂՈՎԻ ՀԱՋՈՐԴ ՆԻՍՏԸ ԿԿԱՅԱՆԱ 2006 ԹՎԱԿԱՆԻ ԳԱՐՆԱՆԸ ԲԱԹՈՒՄԻՈՒՄ
29 սեպտեմբերի 2005 - 17:39 AMT
Վրաստանը ամեն կերպ կաջակցի Ղարս-Գյումրի երկաթուղային հաղորդակցությունը վերականգնելու հնարավորությանը, հայտարարել է Զուրաբ Նողաիդելին
ԵՐԵՎԱՆՈՒՄ ՏԵՂԻ Է ՈՒՆԵՑԵԼ ՀԱՅ-ՎՐԱՑԱԿԱՆ ՄԻՋԿԱՌԱՎԱՐԱԿԱՆ ՀԱՆՁՆԱԺՈՂՈՎԻ 4-ՐԴ ՆԻՍՏԸ
29 սեպտեմբերի 2005 - 17:14 AMT
Հայ-վրացական հանձնաժողովի նախկին նիստից մնացած գրեթե բոլոր հարցերը լուծվել են, հայտարարել է Հայաստանի վարչապետը
ՆՈՅԵՄԲԵՐԻՆ ԿԿԱՅԱՆԱ ՊԵՏԱԿԱՆ ՍԱՀՄԱՆԻ ԴԵԼԻՄԻՏԱՑԻԱՅԻ ՀԱՐՑԵՐՈՎ ՀԱՅ-ՎՐԱՑԱԿԱՆ ՀԱՆՁՆԱԺՈՂՈՎԻ ՆԻՍՏԸ
29 սեպտեմբերի 2005 - 15:32 AMT
Հայաստանի վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանն այսօր հանդիպել է իր վրացի գործընկեր Զուրաբ Նողաիդելիի հետ
ՀՀ-ՈՒՄ ԲԵԼԱՌՈՒՍԱԿԱՆ ՄՇԱԿՈՒՅԹԻ ՕՐԵՐԻՆ ՄԱՍՆԱԿՑԵԼՈՒ ՆՊԱՏԱԿՈՎ ՀԱՅԱՍՏԱՆ ԵՆ ԺԱՄԱՆԵԼ ԲԵԼԱՌՈՒՍ ԱՐՎԵՍՏԱԳԵՏՆԵՐԸ
29 սեպտեմբերի 2005 - 15:05 AMT
Ռոբերտ Քոչարյանը վստահություն է հայտնել, որ Բելառուսի մշակույթի օրերը կլինեն հագեցած եւ կանցնեն բարձր մակարդակով
Ռ.ՔՈՉԱՐՅԱՆԸ ՀԱՆԴԻՊԵԼ Է ՀԱՅԵՐԻ ՀԱՄԱՇԽԱՐՀԱՅԻՆ ԿՈՆԳՐԵՍԻ ՆԵՐԿԱՅԱՑՈՒՑԻՉՆԵՐԻ ՀԵՏ
29 սեպտեմբերի 2005 - 13:59 AMT
Նախագահն անդրադարձել է ղարաբաղյան բանակցությունների ներկա փուլին եւ հայ-թուրքական հարաբերություններին առնչվող հարցերին
ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԲԱՐԵՓՈԽՈՒՄՆԵՐԻ ՇՈՒՐՋ ԴԵՌԵՎՍ ՊԵՏՔ Է ԼԱՅՆ ՔՆՆԱՐԿՈՒՄ ԸՆԹԱՆԱ, ՀԱՅՏԱՐԱՐԵԼ Է ՀՀ ՂԵԿԱՎԱՐԸ
29 սեպտեմբերի 2005 - 13:45 AMT
«Լրագրողները առիթ կունենան ծանոթանալու իմ կարծիքին սահամադրության բարեփոխումների վերաբերյալ հանրաքվեի մասին»,-հայտարարել է Ռոբերտ Քոչարյանը
ԵՎՐՈՊԱՅԻ ՀԱՅԵՐԸ ԿՈՉ ԵՆ ԱՆՈՒՄ ՔՆՆԱՐԿԵԼ ՀԱՅՈՑ ՑԵՂԱՍՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՀԱՐՑԸ ԵՄ-ԹՈՒՐՔԻԱ ԲԱՆԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐՈՒՄ
29 սեպտեմբերի 2005 - 13:38 AMT
Եվրոպայի Հայ դատի հանձնախումբը ողջունել է Եվրախորհրդարանի կողմից ընդունած բանաձեւը, որը նախատեսում է պաշտոնական Անկարայի կողմից Հայոց ցեղասպանության ճանաչումը` որպես ԵՄ-ին Թուրքիայի անդամակցության նախապայման