«Հազարամյակի մարտահրավերներ» ծրագիրը թույլ կտա գյուղական աղքատության մակարդակը ՀՀ-ում կրճատել 6 տոկոսով
20 դեկտեմբերի 2005 - 19:11 AMT  06:34 GMT
«Հազարամյակի մարտահրավերներ» ծրագրի ուղղակի շահառուներ կհանդիսանան 750 հազար Հայաստանի բնակիչներ կամ գյուղական բնակչության 75 տոկոսը.
ԵԱՀԿ ՄԽ շփումները ղարաբաղյան հակամարտության կողմերի հետ կվերսկսվեն հունվարին
20 դեկտեմբերի 2005 - 17:34 AMT  06:34 GMT
Յուրի Մերզլյակովը հաստատեց հանդիպումների հնարավորությունը ԱԳՆ ղեկավարների կամ Հայաստանի եւ Ադրբեջանի հատուկ ներկայացուցիչների հետ մինչ երկու երկրների նախագահների հանդիպումը
Ամերիկայի Հայ Դատի հանձնախումբը կոչ է արել Բաքվում ԱՄՆ դեսպանին միջամտել հայկական խաչքարերի ոչնչացման հարցին
20 դեկտեմբերի 2005 - 17:17 AMT  06:34 GMT
ANCA-ի նախագահը կոչ է արել Ռինո Հարնիշին զեկույց պատրաստել համաշխարհային մշակութային ժառանգության հետեւողական ոչնչացման մասին, որին աջակցում է նաեւ պետությունը
Ադրբեջանի ԱԳՆ փոխղեկավար. Քոչարյան-Ալիեւ հանդիպման համար լուրջ հիմքեր են հարկավոր
20 դեկտեմբերի 2005 - 16:48 AMT  06:34 GMT
«Հնարավոր է, որ նախագահների հանդիպման նախօրեին կայանան Ադրբեջանի եւ Հայաստանի արտգործնախարարների բանակցությունները, սակայն առայժմ վաղ է խոսել կոնկրետ ժամկետի կամ վայրի մասին», -հայտարարել է Արազ Ազիմովը
Ամերիկայի Հայ Դատի հանձնախումբը ողջունել է Հայաստանին 235 միլիոն դոլարի հատկացումը «Հազարամյակի մարտահրավերներ» ծրագրի շրջանակներում
20 դեկտեմբերի 2005 - 16:09 AMT  06:34 GMT
«Ամերիկահայերի անունից մենք ողջունում ենք, որ ԱՄՆ կառավարությունը մոտ քառորդ միլիարդ դոլար է հատկացնելու հինգ տարվա ընթացքում Հայաստանի գյուղական շրջաններում աղքատությունը կրճատելու նպատակով»,- ասել է հանձնախմբի նախագահը
Freedom House-ը մտահոգություն է հայտնում Հայաստանում կայացած սահմանադրական հանրաքվեի առնչությամբ
20 դեկտեմբերի 2005 - 15:42 AMT  06:34 GMT
«Այսօր տնտեսական կոռուպցիայի դեմ պայքարը Հայաստանի իշխանությունների առջեւ ծառացած ամենակարեւոր խնդիրներից մեկն է»,-հայտարարել է կազմակերպության կովկասյան հարցերով բաժնի ղեկեվար Քրիս Ուոքերը
«Հազարամյակի մարտահրավերներ» կորպորացիան Հայաստանին կտրամադրի 235 միլիոն դոլարի դրամաշնորհ
20 դեկտեմբերի 2005 - 15:19 AMT  06:34 GMT
Հայաստանի նախագահին ուղղված նամակում «Հազարամյակի մարտահրավերներ» կորպորացիայի նախագահը քննադատել է Հայաստանի կառավարությանը
Կանադայում տեղի է ունեցել Հայաստանի մասին վավերագրական ֆիլմի շնորհանդեսը
20 դեկտեմբերի 2005 - 14:36 AMT  06:34 GMT
«Երկար ճանապարհ դեպի տուն» փաստագրական ֆիլմը պատմում է կանադահայ հայտնի օպերային երգչուհի Իզաբել Բայրակդարյանի Հայաստան կատարած առաջին այցելության մասին
Freedom House. Հայաստանն ու Լեռնային Ղարաբաղը «մասամբ ազատ» երկրներ են
20 դեկտեմբերի 2005 - 14:19 AMT  06:34 GMT
Վրաստանը եւ Թուրքիան հայտնվել են «մասամբ ազատ» երկրների թվում, իսկ Իրանն ու Ադրբեջանը գնահատվել են «ոչ ազատ»
ԵԽԽՎ ենթակոմիտեի Ղարաբաղի խնդրին նվիրված նիստում բանակցությունների մանրամասներ չեն հրապարակվի
20 դեկտեմբերի 2005 - 13:35 AMT  06:34 GMT
ԵԽԽՎ ենթակոմիտեի շրջանակներում ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահների հաղորդումները Լեռնային Ղարաբաղի վերաբերյալ կարող են կրել միայն արարողակարգային բնույթ, հայտարարել է Ադրբեջանի ԱԳ փոխնախարարը