Ղարաբաղի հայերի բնիկ լինելու փաստը ճանաչված է համաշխարհային պատմական գիտության անհամար աշխատություններում
23 դեկտեմբերի 2005 - 18:43 AMT  11:03 GMT
Միեւնույն ժամանակ համաշխարհային պատմական գիտության համար ակնհայտ է այն փաստը, որ ժամանակակից ադրբեջանցիների թուրք նախնիները մինչեւ միջնադար գտնվել են Հարավային Կովկասից հազարավոր կիլոմետրեր այն կողմ
Ի.Ալիեւը պաշտոնական պատվեր է իջեցրել` կեղծել Հայաստանի եւ Ադրբեջանի պատմությունը
23 դեկտեմբերի 2005 - 18:28 AMT  11:03 GMT
Իլհամ Ալիեւը շարունակում է Ադրբեջանում դեռեւս խորհրդային տարինեին ստեղծված եւ շարունակվող «ազգի հոր» պաշտամունքի ավանդույթները, գտնում է Հ.Քոթանջյանը
Ադրբեջանի նախագահի ելույթը հակասում է ԵԱՀԿ ՄԽ կոչերին
23 դեկտեմբերի 2005 - 18:19 AMT  11:03 GMT
Ի.Ալիեւի հայտարարության նպատակներից մեկը հետընտրական շրջանում Ադրբեջանի հասարակական կարծիքի ապակողմնորոշումն է ժողովրդավարության խնդիրներից դեպի կուրացնող ազգամիջյան ատելություն, գտնում է Հ.Քոթանջյանը
ԱՀՀ-ն Ցեղասպանության թանգարանին հանձնեց Շվարցենեգերի հայտարարությունը Հայոց ցեղասպանության վերաբերյալ
23 դեկտեմբերի 2005 - 17:35 AMT  11:03 GMT
«Այսօրվա Հայաստանի Հանրապետության գոյությունը հիշեցում է աշխարհին Հայոց ցեղասպանության մասին եւ նրա ժողովրդի ոգու անպարտելիության անհերքելի վկայությունը»,-ասվում է ԱՄՆ Կալիֆորնիա նահանգի նահանգապետի հայտարարության մեջ
Ա.Բաղդասարյան. 2006 թվականը խոստանում է դառնալ քաղաքական դիրքորոշումների հստակեցման տարի
23 դեկտեմբերի 2005 - 17:08 AMT  11:03 GMT
Հայաստանի խորհրդարանի խոսնակը ցանկացավ Հայաստանի քաղաքացիներին, որ 2006 թվականը լինի «ճշմարտության, բարության եւ հանդուրժողականության», ինչպես նաեւ «կեղծիքի, կաշառակերության եւ տարբեր տեսակի հանցագործությունների հանդեպ անհանդուրժողականության» տարի
Հունվարի 1-ից կսկսի գործել Հարավային Կովկասի երկրների Միջխորհրդարանական վեհաժողովը
23 դեկտեմբերի 2005 - 15:42 AMT  11:03 GMT
Հարավային Կովկասի Միջխորհրդարանական վեհաժողովը դրական ազդեցություն կունենա տարածաշրջանի երեք երկրների միջեւ երկխոսության եւ համագործակցության հաստատման վրա, հայտարարել է Ա.Բաղդասարյանը
Ս.Ֆրեյզեր. Ղարաբաղյան հակամարտության կողմերին մնացել է անել վերջին դժվարին քայլերը
23 դեկտեմբերի 2005 - 15:35 AMT  11:03 GMT
ՄՃԽ ներկայացուցիչը կարեւորեց Հայաստանի եւ Ադրբեջանի նախագահների առաջիկա հանդիպումը
Եթե Օ.Փամուկը պարզաբաներ իր խոսքերը, ամեն ինչ այլ կերպ կլիներ, հայտարարում են Թուրքիայում
23 դեկտեմբերի 2005 - 15:16 AMT  11:03 GMT
Թուրք ազգը վարկաբեկելու համար քրեական պատիժ սահմանող հոդվածը մոտ ապագայում օրենսգրքից չի կարող հանվել կամ փոփոխության ենթարկվել, հայտարարել է Թուրքիայի արդարադատության նախարարը
ԱՊՀ-ն դադարեցրե՞ց իր գոյությունը
23 դեկտեմբերի 2005 - 15:01 AMT  11:03 GMT
Անկախ պետությունների համագործակցության ապագայի մասին կարծիքները տարբեր են
Ռուսական ռազմակայան. Երեւանն ու Մոսկվան քննարկել են ֆինանսական հարցերը
23 դեկտեմբերի 2005 - 13:57 AMT  11:03 GMT
«Քանի դեռ այս կայանի հանդեպ հետաքրքրություն են դրսեւորում ե'ւ Հայաստանը, ե'ւ Ռուսաստանը, այն այստեղ կմնա»,-հայտարարել է Հայաստանում ՌԴ դեսպանատան խորհրդատու-դեսպանորդը