Վուսալ Գարաջաեւին մեղադրում են պետությանը դավաճանելու համար
Տեսագրությունն ու լուսանկարները, որոնք ներկայացնում են Հրանտ Դինքին սպանած Օգյուն Սամասթին` դրոշը ձեռքին եւ ոստիկաններով շրջապատված, Թուրքիայում իրարանցում են առաջացրել
Ա. Բայբուրդյանը Եվրամիության ներկայացուցիչների հետ քննարկել է ԵՄ-Հայաստան հարաբերությունների զարգացումը
3 փետրվարի 2007 - 15:39 AMT  11:17 GMT
ՀՀ ԱԳՆ ղեկավարի տեղակալը գտնվել է Բրյուսելում ԵՄ-Հայաստան Խորհրդարանական համագործակցության կոմիտեի 9-րդ նիստին մասնակցելու նպատակով
3 փետրվարի 2007 - 15:07 AMT  11:17 GMT
«Բուշի աշխատակազմն ինձ հավաստիացրել է, որ ԱՄՆ-ն չեն ծրագրում Իրանի դեմ պատերազմ սկսել»,- հայտարարել է ռուսական ԱԳՆ ղեկավարը
Ռուսաստանի դիրքորոշումը Ղարաբաղյան հարցում կառուցողական է եւ ազնիվ
3 փետրվարի 2007 - 15:05 AMT  11:17 GMT
Վասիլի Իստրատով. Հայաստանում ռազմակայանը ոչ մի կերպ ուղղված չէ տարածաշրջանում ոչ մեկի, այդ թվում Ադրբեջանի դեմ
Թուրքիան կոչ է անում Ադրբեջանին պատրաստվել պատերազմին
3 փետրվարի 2007 - 14:49 AMT  11:17 GMT
Նեվզաթ Յալչինտաշ. Ես ցավով պետք է փաստեմ, որ Մինսկի խումբը հանդիսանում է ամենաանգործունյա կազմակերպություններից մեկը միջազգային միջնորդության հարցում
Հայերը, թուրքերը եւ քրդերը կոչ են արել Մեծ Բրիտանիայի կառավարությանը ճանաչել հայոց ցեղասպանությունը
3 փետրվարի 2007 - 14:25 AMT  11:17 GMT
Մեծ Բրիտանիայի հայերը, քրդերը եւ թուրքերը Լոնդոնում Հրանտ Դինքի հիշատակի ցույց են անցկացրել եւ կոչ են արել Մեծ Բրիտանիայի կառավարությանը աջակցել հայերի ե թուրքերի միջեւ հաշտությանը
Սերբիան մերժել է Կոսովոյի կարգավիճակի որոշման վերաբերյալ ՄԱԿ-ի ծրագիրը
3 փետրվարի 2007 - 13:46 AMT  11:17 GMT
ՄԱԿ-ի ծրագիրը «հնարավորություն է բացում Կոսովոյի անկախության համար», որը Սերբիան «երբեք չի ընդունի», հայտարարել է Սերբիայի նախագահը
Հայաստանը միակն է, ինչ մնացել է Ռուսաստանին Հարավային Կովկասում
1 փետրվարի 2007 - 19:56 AMT  11:17 GMT
Մոսկվայում հայի հերթական սպանությունը, կարծես հատուկ համընկնելով վերջերս կայացած Քոչարյան-Պուտին հանդիպման հետ, կրկին հարց է դնում Հայաստանի առջեւ` ինչպե՞ս հետագայում վերաբերվել նման հանցագործություններին: Մխիթարվելով նրանով, որ 2006 թվականին Ռուսաստանում ընդամենը 20 հայ է սպանվել, ինչն, ըստ ռուս վերլուծաբանների, «ոչ ռուսական ազգության» այլ անձանցիցի շատ ավելի քիչ է, թե ինչ-որ քայլեր ձեռնարկել: