Վահան Հովհաննիսյան. Ղարաբաղը բանակցային սեղանի շուրջ վերադարձնելու անհրաժեշտություն կա
Մինսկի խմբում թշնամական Թուրքիայի ներկայությամբ` ի դեմս Ադրբեջանի, խախտվում է Մինսկի խմբում չեզոք պետություններ ընդգրկելու մտածված սկզբունքը
ԵԽԽՎ մշակույթի հարցերի հանձնաժողովի զեկուցողը հաստատել է Հարավային Կովկաս այցելության իր մտադրությունը
25 հունվարի 2008 - 18:08 AMT  19:45 GMT
Էդվարդ Օ'Հարան կայցելի տարածաշրջան` մշակութային ժառանգության մտահոգություն ներկայացնող տարածքներ անարգել մուտք գործելու նախապայմանները կատարելու դեպքում
Հայազգի ռազմագերին վերադարձվել է հայրենիք
25 հունվարի 2008 - 17:24 AMT  19:45 GMT
Զինծառայողի հանձնումը կայացել է հունվարի 25-ին հայ-ադրբեջանական սահմանի Իջեւան-Ղազախ հատվածում
Թեհրան-Երեւան-Մոսկվա առանցքի ստեղծումը կենսական անհրաժեշտություն է
25 հունվարի 2008 - 17:08 AMT  19:45 GMT
Վահան Հովհաննիսյան. Ռուսաստանի, Հայաստանի եւ Իրանի ղեկավարների վերջերս հաճախակի դարձած հանդիպումներն ու քայլերը դրական արդյունք կտան եւ կծառայեն նախատեսված ծրագրերի իրականացմանը
Հայերի համար ՆԱՏՕ-ն տարածաշրջանում Թուրքիան է, որը չի թաքցնում իր անկեղծ թնշամանքը Հայաստանի նկատմամբ
25 հունվարի 2008 - 16:54 AMT  19:45 GMT
Վահան Հովհաննիսյան. ՆԱՏՕ-ին անդամակցելու կողմանկիցների եւ հակառակորդների հարաբերակցությունը հայ հանրությունում, ինչպես ցույց են տալիս հասարակական հարցումները, դեռեւս հակառակորդների կողմն է
Մոսկվայի դատախազությունը «թարմ հետքերով» որոնում է Վլադիմիր Քարամջյանի մարդասպաններին
25 հունվարի 2008 - 15:38 AMT  19:45 GMT
Ռուսաստանում ՀՀ դեսպանատան մամլո քարտուղարը Վ.Քարամջյանի մահվան հանգամանքների վերաբերյալ տեղեկություններ ստանալու նպատակով հանդիպել է Մոսկավյի դատախազությանը կից Քննչական վարչության քննիչի հետ
Մեծ Բրիտանիայի դեսպանը Հայաստանում ավարտում է իր դիվանագիտական առաքելությունը
25 հունվարի 2008 - 14:51 AMT  19:45 GMT
Ռոբերտ Քոչարյանը գոհունակություն է հայտնել հայ-բրիտանական հարաբերությունների բարձր մակարդակով
ԵՄ-ն կոչ է անում ղարաբաղյան հակամարտության կողմերին համապարփակ խաղաղ պայմանագիր նախապատրաստել եւ կյանքի կոչել այն
25 հունվարի 2008 - 14:34 AMT  19:45 GMT
Դիմիտրի Ռուպել. Մենք պետք է շանս տանք Հարավային Կովկասի երկրներին, որոնք Եվրոպական հարեւանության քաղաքականության մի մասն են կազմում
Հիլարի Քլինթոնը խոստացել է ԱՄՆ նախագահի պաշտոնում ընտրվելու դեպքում ճանաչել Հայոց ցեղասպանությունը
25 հունվարի 2008 - 13:51 AMT  19:45 GMT
Հայոց ցեղասպանությունը պետք է ճանաչվի ԱՄՆ Կոնգրեսի եւ ԱՄՆ նախագահի կողմից, հայտարարել է Հիլարի Քլինթոնը
Դեռահասների հարձակմանն ենթարկված 20-ամյա հայազգի երիտասարդը մահացել է հիվանդանոցում
25 հունվարի 2008 - 12:37 AMT  19:45 GMT
Բժիշկները մի քանի ժամ շարունակ ապարդյուն պայքարում էին Վլադիմիր Քարամջյանի կյանքի համար, սակայն երեկոյան նա մահացել է, այդպես էլ գիտակցության չգալով