Եվրախորհրդարանականները մտահոգված են թուրք իրավապաշտպանի ճակատագրով, որին դատում են Հայոց ցեղասպանության մասին գրքեր հրատարակելու համար
21 ապրիլի 2008 - 20:06 AMT  02:19 GMT
Պատգամավորները մտահոգ են Ռագիփ Զարաքոլուի անվտանգության հարցով, մասնավորապես, Թուրքիայում ազգայնամոլության վերածննդի պատճառով
Հայաստանի պաշտպանության նախարարը բարձր է գնահատել հայ խաղաղապահների գործունեությունը
21 ապրիլի 2008 - 19:19 AMT  02:19 GMT
Սեյրան Օհանյան. Այսօր հայ խաղաղապահները թե՛ Կոսովոյում, թե՛ Իրաքում իրականացնում են իրենց առաքելությունը պատվով եւ հայ զինվորին հատուկ բարձր կարգապահությամբ ու մարտական ոգով
Երեւանում ստեղծվել է «Նահատակ ազգերի միություն», որը կմիավորի Թուրքիայում ցեղասպանությունից տուժած ազգերի ներկայացուցիչներին
21 ապրիլի 2008 - 19:11 AMT  02:19 GMT
Սկզբնական փուլում Միությունը կմիավորի Հայաստանում գորոծղ ասորական, հունական, քրդական, եզդիների եւ հայկական կազմակերպությունները, որոնք զբաղվում են ցեղասպանության ճանաչման հարցով
Թուրքիան կոչ է արել միջազգային հանրությանը «անհապաղ միջոցներ» ձեռնարկել ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման ուղղությամբ
21 ապրիլի 2008 - 18:54 AMT  02:19 GMT
Ալի Բաբաջան. Թուրքիան տրամադրված է կարգավորել հարաբերությունները հարեւան Հայաստանի հետ
Հայաստանում անց է կացվում Հայոց ցեղասպանության զոհերի Հիշատակի շաբաթ
21 ապրիլի 2008 - 18:41 AMT  02:19 GMT
«Մեր պահպանությանն են հանձնում արխիվային փաստաթղթեր, որոնց հիման վրա կհրատարակվի «Հայկական ընտանիքն Օսմանյան կայսրությունում» ալբոմը»,-ասել է Հայկ Դեմոյանը
Հայկական կողմն անցած ադրբեջանցի զինվորին կվերադարձնեն հայրենիք
21 ապրիլի 2008 - 18:33 AMT  02:19 GMT
Ապրիլի 23-ին հայ-ադրբեջանական սահմանի Կայանավան-Ղազախ սահմանահատվածում կիրականացվի Ադրբեջանի Հանրապետության քաղաքացի, զինծառայող, շարքային Յահուբ Ալավերդի-օղլի Մուխթարովի հանձնումը Ադրբեջանի Հանրապետության ներկայացուցիչներին
Սերժ Սարգսյան. Պետությունը հետագայում եւս կնպաստի եկեղեցու ամրապնդմանը
21 ապրիլի 2008 - 18:27 AMT  02:19 GMT
Հայաստանի նախագահը նշել է, որ Հայ Առաքելական եկեղեցին եղել եւ մնում է հայ ժողովրդի հենարանը
Ռոբերտ Ֆիսկի Հայոց ցեղասպանության մասին պատմող «Առաջին Հոլոքոսթ» գիրքը թարգմանվել է հոլանդերեն
21 ապրիլի 2008 - 17:20 AMT  02:19 GMT
Ապրիլի 24-ին FAON-ը խորհրդարանական հանձնաժողովին կներկայացնի Ֆիսկի գիրքը այն ուղերձի հետ, որտեղ մտահոգություն է հայտնվում Թուրքիայում բարեփոխումների դանդաղ ընթացքի վերաբերյալ
Շվեդիան լավատեղյակ էր իրագործվող Հայոց ցեղասպանությանը, սակայն գերադասեց չմիջամտել
21 ապրիլի 2008 - 17:11 AMT  02:19 GMT
Շվեդական արխիվների ուսումնասիրությունները հերթական անգամ ապացուցեցին, որ քրիստոնյաների, մասնավորապես հայերի դեմ ուղղված, Օսմանյան կայսրության իշխանությունների գործողությունները ցեղասպանություն էին
Երեւանում տեղի կունենա շվեյցարացի հումանիստ Յակոբ Կյունցլերին նվիրված միջոցառում
21 ապրիլի 2008 - 16:50 AMT  02:19 GMT
Հայկ Դեմոյան. Կյունցլերի գերեզմանից բերված հողը կամփոփվի Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիրի Հուշապատի մեջ