Վարշավայում Լեհաստան-Ռուսաստան խաղից հետո ձերբակալվել է 140 երկրպագու
PanARMENIAN.Net - EURO-2012-ի խմբային փուլի Լեհաստան-Ռուսաստան խաղից առաջ Վարշավայի ոստիկանությունը ձերբակալել է 13 ռուսների` լեհ երկրպագուների հետ զանգվածային բախման ընթացքում, հաղորդում է ВВС-ն:
Ընդհանուր առմամբ ոստիկանությունը ձերբակալել է 140 մարդու: Ինչպես հաղորդվում էր, 1:1 հաշվով ավարտված Ռուսաստան-Լեհաստան խաղից առաջ զանգվածային բախումներ են տեղի են ունեցել ռուս և լեհ երկրպագուների միջև:
Ոստիկանությունը ստիպված էր կիրառել ջրցան մեքենաներ և անգամ մի քանի անգամ օդ է կրակել` նախազգուշացնելու համար: Ոստիկանները շարունակում են գործողությունները` դեպքերի մասնակիցների ինքնությունը պարզելու ուղղությամբ: