Լավրով. ՌԴ-ին հետաքրքրում է կառավարության հետ բանակցությունների հարթակում սիրիական ընդդիմության միավորման հեռանկարը
PanARMENIAN.Net - ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը Սիրիական ազգային խորհրդի ղեկավար Աբդելբասեթ Սայեդի հետ խոսակցության ընթացքում հայտարարել է, որ հույս ունի հասկանալ, թե որքան մեծ են սիրիական ընդդիմության միավորման հեռանկարները:
Մոսկվային հետաքրքրում են սիրիական իշխանությունների գնահատականը ընդդիմադիր շարժման վերաբերյալ, ՍԱԽ-ի հարաբերությունները արտաքին, և հատկապես, ներքին ընդդիմության հետ: