Ժայռամագլցումը կարող է դառնալ օլիմպիական սպորտաձև և ներառվել 2020թ Օլիմպիադայի ծրագրում
PanARMENIAN.Net - Ռուսաստանի Ժայռամագլցման ֆեդերացիայի փոխնախագահ Վլադիմիր Մլամիդը հայտարարել է, որ արդեն 2013թ ժայռամագլցումը կարող է դառնալ օլիմպիական սպորտաձև և ներառվել 2020թ Օլիմպիադայի ծրագրում:
«Նախորդ տարի ժայռամագլցումը ներառվել է ՄՕԿ-ի` 10 սպորտաձևերից կազմված «շորթ-լիստում»: 2013-ին այդ ոչ օլիմպիական ձևերի ցուցակից կընտրվի մեկ սպորտաձև, որը կդառնա օլիմպիական և կներառվի 2020թ Օլիմպիական խաղերի ծրագրում»: Ուստի աշխարհի առաջանությանը ներկա էին ՄՕԿ-ի երկու ներկայացուցիչներ»,-ասել է Մալամիդը: Ըստ նրա, իրենց գլխավոր մրցակիցը ուշուն է: