Վրաստանում ձայների 100 տոկոսի հաշվարկից հետո հաղթել է «Վրացական երազանքը»
PanARMENIAN.Net - Վրաստանում հայտարարվել են խորհրդարանական ընտրությունների վերջնական արդյունքները ձայների 100 տոկոսի հաշվարկից հետո: Ինչպես և ակնկալվում էր, հաղթել է «Վրացական երազանքը», որը գլխավորում է միլիարդատեր Բիձինա Իվանիշվիլին՝ հավաքել ով քվեների 54,85 տոկոսը:
Իվանիշվիլու խորհրդական Գիա Խուխաշվիլին այսօր հայտարարել է, որ Վրաստանի նոր իշխանությունները մտադիր չեն Վրաստանը վերադարձնել ԱՊՀ:
Նախօրեին, Բելառուսի նախագահ Ալեքսանրդ Լուկաշենկոն հայտարարել էր, թե մտադիր է ամեն կերպ նախաձեռնել Վրաստանի վերադարձն ԱՊՀ:
«Սահակաշվիլին սեփական փրկության համար գուցե համաձայնվեր նույնիսկ, որ Վրաստանը մտնի Ռուսաստանի և նույնիսկ Բելառուսի կազմի մեջ»,-հայտարարել է Խուխաշվիլին, հայտնել է The Moscow Post-ի թղթակիցը: