Orange Արմենիայի շրջանառությունը 2012թ. աճել է 46 տոկոսով
PanARMENIAN.Net - Orange Արմենիայի շրջանառությունը 2012թ. կազմել է 21 մլրդ դրամ՝ աճելով 46 տոկոսով 2011թ. համեմատ կամ շուրջ 7 մլրդ դրամով: Ինչպես հայտնել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Ֆրանսիս Ժելիբտերը, արդեն 2012թ. ավարտին ընկերությունը շահութաբեր դարձավ ու լիովին ծածկում է իր օպերացիոն ծախսերը: Իսկ մինչ 2013թ. ավարտը ընկերությունը կսկսի ծածկել նաև իր կապիտալ ծախսերը:
2012թ. Orange Արմենիային հաջողվել է ակտիվորեն ավելացնել հաճախորդների բազան: Ինտերնետից օգտվողնմերի թիվը հասնում է մոտ 90 000-ի, իսկ բջջային կապինը՝ 510 000-ի: