Արթուր Աբրահամը ռինգ կվերադառնա օգոստոսի 24-ին
PanARMENIAN.Net - Երկու քաշային կարգերում աշխարհի նախկին չեմպիոն Արթուր Աբրահամը, ամենայն հավանականության, ռինգ կվերադառնա օգոստոսի 24-ին Գերմանիայում: Նրա մրցակիցը դեռ հայտնի չէ, հաղորդում է BoxingScene-ը.
Իր վերջին մենամարտում Աբրահամը հանդիպել է Ռոբերտ Շտիգլիցին, որին զիջել է 4-րդ ռաունդում: Մինչ այդ բռնցքամարտիկները հանդիպել էին ևս մեկ անգամ, այն ժամանակ էլ տեխնիկական նոկաուտով հաղթել էր հայազգի բռնցքամարտիկը: Իսկ նրանց 3-րդ մենամարտը դեռ չի նախատեսվում անցկացնել:
Բանն այն է, որ Շտիգլիցը պատրաստվում է 4 տարվա պայմանագիր ստորագրել Sat1 հեռուստաալիքի հետ, որը ARD-ի մրցակիցն է, իսկ այդ ալիքի հետ համագործակցում է Աբրահամը: