Թունիսի ԱԳՆ ղեկավար Ահմեդ Ունաիսը հրաժարական է տվել
PanARMENIAN.Net - Թունիսի ԱԳՆ ղեկավար Ահմեդ Ունաիսը փետրվարի 13-ին հրաժարական է տվել: Թունիսի ԱԳՆ ղեկավարն այդ պաշտոնում մնացել է մեկ ամսից էլ քիչ, հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստին:
Թունիսի քաղաքացիներին զայրացրել է է նախարարի հայտարարությունն այն մասին, որ նա միշտ երազել է հանդիպել Ֆրանսիայի ԱԳՆ ղեկավարի հետ, որի վարքից դժգոհ են հենց իրենք՝ ֆրանսիացիները: Նրանք մեղադրում են Ալյո Մարիին թունիսյան վարչակազմի հետ չափազանց սերտ կապերի մեջ:
Հունվարի 14-ին Թունիսում տեղի է ունեցել «հասմիկի» հեղափոխություն: Իշխանափոխության արդյունքում նախագահ Զինալ Աբիդին բեն Ալին ընտանիքի հետ փախել է երկրից Սաուդյան Արաբիա: Իշխանությունն անցել է վարչապետին, այնուհետև՝ խորհրդարանի խոսնակին: Երկրում ձևավորվել է ազգային միասնության ժամանակավոր կառավարություն: