ԹԲԻԼԻՍԻՈՒՄ ՏԵՂԻ ԿՈՒՆԵՆԱ ԱՊՀ ԵՐԿՐՆԵՐԻ ՆԵՐՔԻՆ ԳՈՐԾԵՐԻ ՆԱԽԱՐԱՐՆԵՐԻ ԽՈՐՀՐԴԻ ՆԻՍՏԸ
Հայաստանի ոստիկանության պետ գեներալ-լեյտենանտ Հայկ Հարությունյանը կմասնակցի ԱՊՀ պետությունների ներքին գործերի նախարարների խորհրդի նիստին, որը կկայանա ապրիլի 28-30-ը Թբիլիսիում:
ՆՅՈՒ-ՅՈՐՔՈՒՄ ԿՀԱՐԳԵՆ ՀԱՅՈՑ ՑԵՂԱՍՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ԶՈՀԵՐԻ ՀԻՇԱՏԱԿԸ
21 ապրիլի 2003 - 23:01 AMT  04:11 GMT
Ապրիլի 24-ին Նյու-Յորքում տեղի կունենա Հայոց ցեղասպանության 88-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառում, որը կազմակերպել է Նարեկացու անվան արվեստի ինստիտուտը:
ՆԱՏՕ-Ի ՌԱԶՄԱՎԱՐԺՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ԱՆՑԿԱՑՈՒՄԸ ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ ՉԱՓԱԶԱՆՑ ՕԳՏԱԿԱՐ ԿԼԻՆԻ ԵՐԿՐԻ ԶԻՆՎԱԾ ՈՒԺԵՐԻ ՀԱՄԱՐ, ԳՏՆՈՒՄ Է ՀՀ ՊԱՇՏՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՆԱԽԱՐԱՐԸ
21 ապրիլի 2003 - 23:00 AMT  04:11 GMT
Նրա խոսքերով, հայկական զորքերը «սովորելու բան ունեն Հյուսիսատլանտյան դաշինքից»:
ՆԱՏՕ-ԻՆ ԱԴՐԲԵՋԱՆԻ ԱՆԴԱՄԱԿՑԵԼՈՒ ՀԱՐՑԸ ԿԱՐՈՂ Է ՔՆՆԱՐԿՎԵԼ ՄԱՅԻՍԻՆ ՎԱՇԻՆԳՈՆՈՒՄ
21 ապրիլի 2003 - 22:58 AMT  04:11 GMT
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար Սաֆար Աբիեւի Վաշինգթոն այցի ընթացքում, որը կկայանա Պենտագոնի ղեկավար Դոնալդ Ռամսֆելդի հրավերով, տեղի կունենան երկկողմ խորհրդատվություններ:
ԲԱՔՎՈՒՄ ԴԺԳՈՀ ԵՆ ԱԴՐԲԵՋԱՆՑԻ ԻՐԱՎԱՊԱՇՏՊԱՆԻ ՀԱՅՏԱՐԱՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻՑ
21 ապրիլի 2003 - 22:55 AMT  04:11 GMT
Ստեփանակերտում ոչ կառավարական կազմակերպությունների համաժողովի շրջանակներում ԼՂՀ արտգործնախարար Աշոտ Ղուլյանի հետ հանդիպման ժամանակ Էլդար Զեյնալովն նշել է, որ Լեռնային Ղարաբաղն աստիճանաբար յուրացնում է եվրոպական չափանիշները, զարգացնում քաղաքացիական հասարակությունը:
ՊԱՇՏՈՆԱԿԱՆ ԱՅՑՈՎ ԵՐԵՎԱՆ Է ԺԱՄԱՆԵԼ ԼԻՏՎԱՅԻ ՊԱՇՏՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՆԱԽԱՐԱՐԸ
21 ապրիլի 2003 - 22:54 AMT  04:11 GMT
Հայ-լիտվական ռազմական համագործակցությունը չի հետանդում չափազանց պատվախնդիր նպատակներ, այսօր լրագրողներին է հայտարարել Լինաս Լինկեվիչյուսը:
ՀՌՈՄԻ ՊԱՊԸ ՀԱՅՏԱՐԱՐԵԼ Է ԿՈՎԿԱՍՈՒՄ ՄԱՐԴԿԱՆՑ ԱԶԱՏՈՒԹՅԱՆ ՎՐԱ ՀԱՐՁԱԿՈՒՄՆԵՐԻ ՄԱՍԻՆ ԻՐ ԻՐԱԶԵԿՈՒԹՅԱՆ ՄԱՍԻՆ
21 ապրիլի 2003 - 20:29 AMT  04:11 GMT
Ես լավատեղյակ եմ լարվածության գոտիների եւ մարդկանց ազատության վրա հարձակումների մասին երկրագնդի ինձ համար հավասարապես թանկ մասերում` Կովկասում, Ասիայում եւ Լատինական Ամերիկայում, հայտարարել է Հռոմի Պապը` դիմելով հավատացյալներին Զատիկի տոնի կապակցությամբ:
ՀՀ ՄԱՐԴՈՒ ԻՐԱՎՈՒՆՔՆԵՐԻ ՀԱՆՁՆԱԺՈՂՈՎՆ ԱՌԱՋԱՐԿՈՒՄ Է ՔՐԵԱԿԱՆ ՊԱՏԱՍԽԱՆԱՏՎՈՒԹՅԱՆ ԵՆԹԱՐԿԵԼ ՀԱՅՈՑ ՑԵՂԱՍՊԱՆՈՒԹՅՈՒՆԸ ՀԵՐՔՈՂ ԱՆՁԱՆՑ
21 ապրիլի 2003 - 20:28 AMT  04:11 GMT
Առաջարկվող փոփոխության համաձյան,Oսմանյան Թուրքիայի տիրապետության տակ եղած տարածքներում Հայոց ցեղասպանության փաստի հերքումը կամ արդարացումը, պետք է պատժվեն տուգանքով կամ մեկ տարի ազատազրկմամբ:
ԻՏԱԼԻԱՅՈՒՄ ԿԿԱՅԱՆԱ ՀԱՅՈՑ ՑԵՂԱՍՊԱՆՈՒԹՅԱՆԸ ՆՎԻՐՎԱԾ ՄԻՋՈՑԱՌՈՒՄՆԵՐԻ ՇԱՐՔ
21 ապրիլի 2003 - 19:55 AMT  04:11 GMT
Միջոցառումները կեզրափակվեն մայիսի 6-ին Ֆլորենցիայում` Իտալիայում ՀՀ դեսպանության եւ Տոսկանայի իշխանությունների կողմից կազմակերպվող «Հիշողության իրավունքը» գիտաժողովով:
ՄԱՅԻՍԻՆ ԵՐԵՎԱՆՈՒՄ ԿԿԱՅԱՆԱ ՀԵՐԹԱԿԱՆ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ «ՈՍԿԵԳՈՐԾՈՒԹՅՈՒՆ-2003» ՑՈՒՑԱՀԱՆԴԵՍԸ
21 ապրիլի 2003 - 19:36 AMT  04:11 GMT
Ցուցահանդեսին կմասնակցեն առեւտրային ընկերություններ ԱՄՆ-ից, Ռուսաստանից, Ուզբեկստանից, Բելառուսից եւ Մոլդովայից: